Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta owsiankowa????

17 kwi 2011 - 23:12:17

hej :)
zalozylam ten watek, poniewaz chcialam sie dowiedziec czy moze ktoras z Was slyszala lub odchudzala sie na diecie owsiankowej ? czytalam wiele na ten temat moze nie jest to do konca zdrowe - kazda dieta ma swoje wady:)
ale chce sie dowiedziec czy mozna schudnac jedzac sama owsianke , jak wygladal wasz jadlospis i ile schudlyscie:)

Dieta owsiankowa????

17 kwi 2011 - 23:16:04

ja ostatnio jem sama owsianke, ale glownie dlatego ze mi posmakowala ;)
nie mam wagi, ale spodnie staly sie troche luzzniejsze i wydaje mi sie ze na twarzy schudlam - czyli okolo 5kg w 2tyg ;D
no i jem rano i wieczorem owsianke z rodzynkami itd, a popoludniu jakis skromny obiad, ale koniecznie z miesem!!

Dieta owsiankowa????

17 kwi 2011 - 23:18:12

tego typu diety kończą się efektem jojo. chyba, że do końca życia chcesz jeść owsiankę na śniadanie, obiad i kolację- może waga się utrzyma, za to organizm nie będzie dostawał ważnych składników odżywczych.

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta owsiankowa????

17 kwi 2011 - 23:20:56

wlasnie dlatego chcialam isc na taka diete bo sama lubie owsianke :D a zjem ja raz na kilka miesiecy :P i zastanawia mnie czy jak bedzie sie jadlo sniadanie,obiad kolacja owsianke to czy mozna schudnac czy raczej sie przybierze na wadze:)
jesc bym mogla do konca zycia ale to nie zdrowe ,wiadomo ze nie ma wszystkich skladnikow jakie potrzebne sa organizmowi :)
dlatego chce od was uzyskac informacji co mozna jesc zeby schudnac np. owsianka , jablko , serek homogenizowany (slyszalam ze przy dietach sa dobre :P)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-17 23:23 przez nicole_sch.

Dieta owsiankowa????

29 maj 2011 - 13:32:04

podbijam watek ktoras z was stosowala ta diete??ale np zeby obiad jesc normalny tzn chude mieso i jakies warzywko?? a owsianke jedna w ciagu dnia z owocem jakims

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 18:42:49

i jak? schudla ktoras z Was dzieki owsiance?:D ja jestem drugi dzien na samej owsiance głównie dlatego ze mi smakuje :P

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 18:45:37

Powinno się jeść zbilansowane posiłki dostarczające wszystkich składników odżywczych. Ja jem codziennie rano na śniadanie owsiankę z pokrojonym owocem (czasem wrzucę dla smaku kostkę czekolady), jakbym jadła owsiankę 4 razy dziennie to bym chyba po tygodniu nią wymiotowała. Poza tym najważniejsze w diecie są warzywa...

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 18:46:41

A może rób tak by do tej owsianki każdego dnia zjeść coś innego? Możesz ją komponować ze wszystkimi owocami, możesz zrobić z niej ciastka, dodać do naleśników by wyszły owsiankowe, możesz podać ją na słono i wciągnąć z jakimiś warzywami, albo ugotować taką gęstą, na wodzie i dodać do mięsa jako farsz? (plus np papryka, cebula, czosnek .;)). Opcji jest wiele- kombinuj :).

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 18:47:12

ja preferuje ćwiczenia a nie diety

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 18:48:14

Cytat
vpaulina
podbijam watek ktoras z was stosowala ta diete??ale np zeby obiad jesc normalny tzn chude mieso i jakies warzywko?? a owsianke jedna w ciagu dnia z owocem jakims

Sama w sobie owsianka nie ma ŻADNYCH właściwości odchudzających. Jeśli chcesz pozbyć się zbędnych kg. musisz najzwyczajniej w świecie dostarczać organizmowi mniej kcal, niż potrzebuje.

niezweryfikowana
Posty: 2.584
Ostrzeżenia: 1/5

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 19:17:50

bo mi po owsiance wlasnie nie chce sie jesc... nawet wystarczy mi dwa razy oswianka i nic wiecej -wiem,nie jest to zdrowe caly czas owsianka ale plusem tego jest ze mi to smakuje- zawsze lepsze niz te tluste rzeczy (hamburgery,pizze,frytki itp.)
a ciekawa jestem czy ktoras z Was dzieki temu schudla :P staram sie nie jesc juz slodyczy - przez pewien okres nawet cwiczylam ;D mam nadzieje ze uda mi sie chociaz troche zrzucic ;)

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 22:30:47

dieta owsiankowa to dieta jednodniowa !! podobno mozna ja przeciagnac max do 3 dni ale jest to bez sensu, bo na jednym dniu chudnie sie 1 kg a na 3 dniach nie chudnia sie wcale 3kg wiec sensu nie ma, a to ze 1 dzien i 1 kg sprawdzilam sama ale oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nie koniecznie jest to caly kg tluszczu;p mozna ja stosowac max raz w tygodzniu a najlepiej jeszcze rzadziej, generalnie ja robie jeden taki dzien przed wazna impreza zeby miec plski brzuch lub po imprezie zeby zrownac bilans po obzarstwie ;d

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 22:40:05

owsianka jest bardzo dobra na odchudzanie- powinna pojawić się w menu każdej odchudzającej, bo jest przepyszna, sycąca i zdrowa!!

ja uwielbiam owsiankę, dużo kombinuje i wymyślam jak ją inaczej przyrządzać:)

jutro chyba zrobie sobie taką jednodniową dietę owsiankową na oczyszczenie bo czuje się jakaś pełna, ..

Dieta owsiankowa????

16 sie 2011 - 22:46:41

Jest taka sałatka która nazywa się sałatka piękności Heleny Rubinstein czy jakoś tak - moja jest po lekkiej modyfikacji ilość składników dowolna - można jeść na śniadanko albo kolację:)

Płatki owsiane (najlepiej górskie) zalewamy odrobiną ciepłej wody do namoknięcia. Dodajemy trochę jogurtu naturalnego, miód naturalny, starte na tarce o grubych oczkach jabłko (koniecznie ze skórką). Do tego posiekane orzechy (mogą być włoskie, laskowe), rodzynki i ewentualnie inne suszone owoce np morele lub śliwki. Jeśli mamy jakieś owoce sezonowe świeże to też proszę bardzo.
Samo zdrowie - no to smacznego!;)

następna dyskusja:

piękący problem ..