Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

skaza białkowa

20 kwi 2009 - 18:31:43

Mój synek ma niecałe dwa latka i ostatnio pani doktor kazała odstawić nam cały nabiał (podejrzewa uczulenie). Czy miała któraś z was takiego alergika? Nie wiem już co mu dawać do jedzenia, on jest strasznym niejadkiem, chudnie mi w oczach

skaza białkowa

20 kwi 2009 - 18:35:21

nikt nie pomoże?

skaza białkowa

20 kwi 2009 - 18:35:57

jejku dopiero teraz?jak miał od urodzenia to musiał się nacierpieć:(mój mały chrześniak ma skazę białkową, ale on nadrabia owocami, warzywami i sokami, zapytaj lekarza o dokładną dietę albo poproś o konsultację dietetyka, dobierze odpowiednią dietę dla malucha żeby zdrowo i prawidłowo rozwijał się! to chyba będzie najlepsze wyjście:) i nie załamuj się!!

skaza białkowa

20 kwi 2009 - 18:37:36

www.babyboom.pl/forum/kuchnia-alergika-f23/jaka-dieta-przy-skazie-bialkowej-7406/ - 89k -

www.babyboom.pl/forum/kuchnia-alergika-f23/jakie-sztuczne-mleko-przy-skazie-bialkowej-2153/ - 102k

-www.rodziceradza.pl/Jaka_dieta_w_skazie_bialkowej,q,22436.html - 35k

skaza białkowa

20 kwi 2009 - 18:39:23

tzn mniej więcej wiem co mu dawać do jedzenia ale on nic nie chce, jestem załamana, mam wrażenie że on w ogóle nie je

skaza białkowa

20 kwi 2009 - 18:41:23

maluchy lubią zabawy z jedzeniem:) wiem że to duży bałagan i trzeba wiele cierpliwości ale może takie szukanie ulubionych smaków w formie zabawy??

skaza białkowa

25 kwi 2009 - 09:34:01

Moja córeczka od urodzenia ma skaze białkową, teraz ma 2 latka i co jakiś czas daje jej coś na mleczku i już jej nic nie wychodzi... więc moze wcale nie miała tej skazy?? najlepiej idz do alergologa, w jakiejs prywatnej klinice i zrób synkowi odpowiedznie badania, bo takie "podejżewanie" ze dziecko 2-letnie ma skaze białkową jest dla mnie conjamniej dziwne, w koncu taki maluszek je juz tyle rzeczy ze to nie koniecznie mleczko go uczuliło... pozdrawiam serdecznie

skaza białkowa

25 kwi 2009 - 09:38:28

moja corcia od urodzenia miala skaze bialkowa, w przypadku twojego syna tez musila to byc wczesniej tylko lekarz zapewne wykryl to za pozno. Nalezy zmienic mleko, ja kupowalam Nutramigen( strasznie niedobre). Nalezy odstawic produkty mleczne..normlane nie zawsze mozna bylo tego uniknac od czasu do czasu dalam jej zjesc jakiegos danonka. Miala straszna uczulenie na twarzy. Skonczylo sie to tak, ze do dzis moja corka nie lubi nabialu..dlaczego? bo nigdy nie jadla, wiec teraz nie rusza nic do jest na mleku..Ostatnio zrobilam jej testy alergiczne(ma 4 latka) i wyszlo, ze jest alergikiem doslownie na wszytko. Alergolok powiedziala mi, ze jesli corcia za maluszka miala skaze to do konca bedzie alergikiem.

skaza białkowa

25 kwi 2009 - 09:40:10

Cytat
kaska1704
Moja córeczka od urodzenia ma skaze białkową, teraz ma 2 latka i co jakiś czas daje jej coś na mleczku i już jej nic nie wychodzi... więc moze wcale nie miała tej skazy?? najlepiej idz do alergologa, w jakiejs prywatnej klinice i zrób synkowi odpowiedznie badania, bo takie "podejżewanie" ze dziecko 2-letnie ma skaze białkową jest dla mnie conjamniej dziwne, w koncu taki maluszek je juz tyle rzeczy ze to nie koniecznie mleczko go uczuliło... pozdrawiam serdecznie


moze miec w tym wieku skaze, ale mnie sie wydaje, ze to po prostu alergia na jakies produkty. Radzilabym rowniez zrobic testy alergiczne.

skaza białkowa

25 kwi 2009 - 09:45:10

Mój synek tez miał skazę, jak sie okazało nie jest uczulony na mleko krowie ale na kazeinę czyli jogurty śmietana sery w odstawkę najlepiej jechać do alergologa i zrobic testy ale z krwi, większym dzieciom robi sie skórne. mój synek ma dopiero rok najlepiej zabrać sie do tego od razu. ps. skąd jesteś??? rumi69

skaza białkowa

25 kwi 2009 - 09:50:05

ja mam coś w stylu skazy białkowej, a od zawsze jem i uwielbiam nabiał. Jak zjem w za dużej ilości to mnie brzuch strasznie boli i mam sraczkę :P Uczulenie na coś może wyjść po paru latach nawet, nie ma nigdzie powiedziane że musi być natychmiast ;]

dziś można jeść coś albo się czymś malować a jutro Cie tak uczuli że hhhoooohhooo

skaza białkowa

27 kwi 2009 - 17:18:22

ja całe zycie mam problemy z białkiem! mleko to moj zabójca!!!!!!!!!!!:( nie jem sera zóltego białego śmeitany mleka jajek jogurtu itp..moja córa tez nie moze nabiału... od mleka ją odrzuca ale za to twarożek lubi ale nie moge jej dwac bo zle by sie to skończylo!:( za to proponuje zebyś synkowi dała mleko sojowe smakowe np czekoladowe!:) albo mleko z apteki dla totalnych alergików:P

skaza białkowa

27 kwi 2009 - 17:21:46

Cytat
vanilia
moja corcia od urodzenia miala skaze bialkowa, w przypadku twojego syna tez musila to byc wczesniej tylko lekarz zapewne wykryl to za pozno. Nalezy zmienic mleko, ja kupowalam Nutramigen( strasznie niedobre). Nalezy odstawic produkty mleczne..normlane nie zawsze mozna bylo tego uniknac od czasu do czasu dalam jej zjesc jakiegos danonka. Miala straszna uczulenie na twarzy. Skonczylo sie to tak, ze do dzis moja corka nie lubi nabialu..dlaczego? bo nigdy nie jadla, wiec teraz nie rusza nic do jest na mleku..Ostatnio zrobilam jej testy alergiczne(ma 4 latka) i wyszlo, ze jest alergikiem doslownie na wszytko. Alergolok powiedziala mi, ze jesli corcia za maluszka miala skaze to do konca bedzie alergikiem.
u mojej córki tez za puzno wykrili! dopiero jak zaczeła robic kupki z krwią to łaskawie kos sie tym zainteresowa! po 1szych urodzinach dopiero odstawiłam nabial! corka nie miala wysypi tylko problemy trawienne wymioty bole brzuszka i mega mega rewolucje pieluszkowe!:P

skaza białkowa

04 cze 2009 - 23:18:16

Mój synek Rafałek też ma skazę białkową i pije mleko NUTRAMIGEN i jest na diecie bezglutenowej.

skaza białkowa

01 lip 2009 - 18:12:54

Żeby uniknąć ew. skazy białkowej polecam odstawić CAŁKOWICIE nabiał z mleka krowiego na 3 miesiące przed porodem, a wrócić dopiero po zakończeniu karmienia piersią, tak właśnie zalecił mi lekarz z powodu wysokiego ryzyka alergii w rodzinie (ja i moja mama nie możemy jeść surowych owoców, soi, orzechów i kiełków, mięsa nie jemy ze względu na przekonania).

Z alergią można żyć i zdrowo się odżywiać, moja siostra jest na diecie bezmięsnej, bezmlecznej, bezjajecznej, bezglutenowej, ma także uczulenie na soje, kiełki i orzechy, a jakoś je i ma się dobrze, jest już wesołą, wspaniałą 15-latką.

Alergia, to nie koniec świata!

następna dyskusja:

Psychiatra ;)