Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Treść posta została usunięta automatycznie

zweryfikowana
Posty: 210
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
ewelinaajak
a da się ta haluksy jakoś zlikwidować? Przecież nie chodzę w wysokich butach :(

To się robi od chodzenia w ciasnych butach a nie wysokich.

Ostatnio kupilam buty 39, bo 40 byla bardzo za duza i troche ciasne w palcach sa bo zamierzam je jakos rozbic, ale ja czuje pod skórą kość.

rośnie Ci kostka, też tak mam, robi się tak zazwyczaj od za ciasnych butów, lub jak jest szew w bucie na tej wysokości musisz uważać, bo ona może dalej rosnąć, najlepiej noś buty bez szwów w tym miejscu, tak by nic Cię nie uwierało, da się to usunąć tylko operacyjnie



a haluksy robią się od wewnętrznej strony stopy


TO NIE SĄ HALUKSY!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-30 10:19 przez owieczka_ow.

niezweryfikowana
Posty: 237
Ostrzeżenia: 1/5

to nie są haluksy!!

słuchaj dziewczyn a daleko zajdziesz ...

haluksy robią się od strony wewnętrznej stopy czyli od dużego palucha, to jest zdeformowana kość, która nie wytrzymuje ciężaru całego ciała podczas chodzenia np na obcasach. Wiem co mówię, jestem po ortopedii.

Specjalista nie jestem, ale wg mnie haluksy nie robia sie w 2 dni, poczekaj pare dni, pewnie samo przejdzie. Jesli nie to idz do lekarza

mnie podobne ''coś'' pojawiło się na pięcie - lekarz powiedział, że to narośl kostna - dobra wiadomość, to nie jest groźne dla zdrowia, zła że niestety może nie zniknąć - kazał smarować naproksenem (żelem) i nosić wygodne buty (bo to od niedopasowanych butów się pojawia), mnie trochę znikło, mam nadzieję że zniknie całkowicie

ale dla pewności powinnaś wybrać się jednak do lekarza, żeby to zobaczył

zweryfikowana
Posty: 1.449
Ostrzeżenia: 1/5

A ja i tak twierdzę, że haluks rzadziej bo rzadziej ale może zrobić się i po zewnętrznej stronie, co prawda ja ortopedii nie kończyłam ale też jestem na medycznym kierunku i tak mnie uczyli, a może też to być po prostu zwykły nagniotek.

Halluxy robią się przy dużym palcu u stopy.

zweryfikowana
Posty: 1.298
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam takie z drugiej strony stopy. teraz juz jest ok, czasami obcierają niektóre buty, ale da się przeżyć. tylko moja stopa śmiesznie wygląda, taka szeroka się zrobiła;) i większość baletek na mnie nie pasuje, bo są za płytkie;)

DZIEWCZYNY, TO NIE JEST HALUKS!
haluksy robią się od wewnętrznej strony
i nie ma opcji żeby zrobiły się z drugiej...


wiem co pisze...

też mam taką kostkę na stopie
co prawda powtarzam się - ona się robi od za ciasnych butów (czyt. mój post wyżej)

kurcze, pojawiło mi się coś takiego samego jak Tobie.
Byłaś z tym u lekarza? A może stosujesz jakieś preparaty na to?

następna dyskusja:

Jaki to rozmiar Waszym zdaniem ?