Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

okulary

30 mar 2011 - 07:45:41

Czesc dziewczyny:)
Powiedzcie mi chodzicie w okularach czy wolicie soczewki?? jakie okulary sa teraz modne?:)
i mam jeszcze jedno pytanie ile okolo kosztuja szkla do okularow??
czekam na wasze odpowiedzi;p

okulary

30 mar 2011 - 07:50:14

ja kocham okulary i chociaż czasami noszę soczewki, to zdecydowanie jestem przywiązana do oprawek. mam 4 różne, w różnych kolorach i bardzo je lubię:) co do mody, to ona się zmienia. jest masa oprawek na rynku i trzeba je dobrać do buzi, bo bez dopasowania nawet najpiękniejsze okulary mogą wyglądać śmiesznie. co do szkieł to różnie. ja za moje (-1,5) z antyrefleksem płacę 150 zł :)

okulary

30 mar 2011 - 07:55:47

Ja mam okulary tylko do komputera, na codzien okulista nie kazal nosic bo mam mala wade.

Soczewek nigdy nie nosilam, ale cos czuje ze bede musiala sie przemoc.
Bo tak na codzien to mi niewygodnie w okularach, ale mam napisane ze jazda autem tylko w okularach lub soczewkach:(
Wiec trzeba bedzie pomyslec o soczewkach eh:(

Same szkla nie mam pojecia ile kosztuja, ja za calosc placilam okolo 400 zł ale mialam drogie oprawki wiec to ci nic nie da:)

okulary

30 mar 2011 - 07:56:57

ja bylam wczoraj rozgladnac sie za jakimis oprawkami itd i dowiedzialam sie ze za szkla zaplace ok 199zl, myslalam, ze to bedzie miej kosztowac.
pewie sa miejsca gdzie mozna kupic je taniej:)?
a wicie moze jak jest obecnie z dofinansowaniem z NFZ??

okulary

30 mar 2011 - 08:01:23

Zależy gdzie i jakie ;]
Ja w vision express za okulary ze szkłami odpowiednimi dla mojego astygmatyzmu i z innymi pierdołami zapłaciłam ze sporą zniżką ok 700 zł. Przy czym same oprawki kosztowały ok 500-600 zł (dawno to było i nie pamiętam dokładnie).

okulary

30 mar 2011 - 08:06:38

Cytat
rikarika
Zależy gdzie i jakie ;]
Ja w vision express za okulary ze szkłami odpowiednimi dla mojego astygmatyzmu i z innymi pierdołami zapłaciłam ze sporą zniżką ok 700 zł. Przy czym same oprawki kosztowały ok 500-600 zł (dawno to było i nie pamiętam dokładnie).

wlasnie w vision express podobno szkla kosztuja o 199zl, zastanawiam sie czy u innego optyka byloby taniej. :)

okulary

30 mar 2011 - 08:12:11

Na pewno ;) rozejrzyj się za jakimś malutkim sklepikiem optycznym gdzieś na mieście ;) w takich miejscach jest zawsze taniej :)
W vision jest drogo... Za to później dostaje się fajne zniżki ;p

okulary

30 mar 2011 - 08:17:04

Cytat
rikarika
Na pewno ;) rozejrzyj się za jakimś malutkim sklepikiem optycznym gdzieś na mieście ;) w takich miejscach jest zawsze taniej :)
W vision jest drogo... Za to później dostaje się fajne zniżki ;p

ale tam mi siespodobaly oprawki! sa taie fajne:p
a bylaby taka mozliwosc zebym kupila tam same oprawki a szkla dokupic gdzies indziej?

okulary

30 mar 2011 - 08:17:29

nie pytaj o cene szkiel na szafie, bo kazda z nas poda Ci inna :) ja na co dzień chodze w soczewkach, ale mam tez okulary. 2 lata temu dalam za swoje szkla 400 zl, Wiec jak widzisz to sprawa indywidualna (zalezna w glownej mierze od wady oczu...niekoniecznie od samej mocy szkiel). Pozdrawiam :) Ps. pochodz po optykach i tam popytaj (tak jak rikarika uwazam, ze najtaniej bedzie w malych punktach sprzedazy)

okulary

30 mar 2011 - 08:30:53

Cytat
gosiulka82
nie pytaj o cene szkiel na szafie, bo kazda z nas poda Ci inna :) ja na co dzień chodze w soczewkach, ale mam tez okulary. 2 lata temu dalam za swoje szkla 400 zl, Wiec jak widzisz to sprawa indywidualna (zalezna w glownej mierze od wady oczu...niekoniecznie od samej mocy szkiel). Pozdrawiam :) Ps. pochodz po optykach i tam popytaj (tak jak rikarika uwazam, ze najtaniej bedzie w malych punktach sprzedazy)

wiem,ze to indywidualna sprawai zalezy od way itd, ale chcilam zapytac zeby zobaczyc ile wyplacilyscie. Ja mam wade -1 i -0,75 jakos tak. Tylko zastanawiam mnie jedno ostatnio dokupywalam jedno szklo zplacilam 40 zl a teraz mi mowia ze 199zł, chyba ze o przez to ze to vision express
ale moge kupic tam tylko opraw a szkla gdzies indziej??

okulary

30 mar 2011 - 09:00:19

Cena zależy od rodzaju szkieł - ja np.: mam plastiki (lżejsze), fotochromy (przyciemniane) z antyrefleksem (do komputera). Każde osobno płatne. Podstawa to zwykłe szklane soczewki bez bajerów i te będą sporo tańsze. Ile dokładnie płaciłam nie pamiętam, ale razem z mężem się w 1000 zł zmieściliśmy.

Osobiście wolę soczewki, ale nie mogę chodzić do pracy bo 8 godzin w klimatyzacji przy kompie to za duże obciążenie dla oczu.

okulary

30 mar 2011 - 09:08:18

ja nosiłam okulary przez kilkanascie lat,zima sie jednak przemoglam (denerwowaly mnie ciagle zaparowane okulary przy przechodzeniu z zimnego dworu do pomieszczenia ;//, a zadne plyny "anty" nie pomagaly) i kupilam soczewki.
Najpierw to byly jednodniowe, po miesiacu zmienilam je na 30dn. koszt myslalam ze bedzie wiekszy a za 2 soczewki i plyn wyszlo niecale 60zł. duzo taniej niz jednodniowych.
I zdecydowanie polecam;) Duzo lepszy komfort, tylko trzeba sie przemoc zebby "wlozyc " cos do oka ;DD

okulary

30 mar 2011 - 09:09:02

Cytat
majka6
Ja mam okulary tylko do komputera, na codzien okulista nie kazal nosic bo mam mala wade.

Soczewek nigdy nie nosilam, ale cos czuje ze bede musiala sie przemoc.
Bo tak na codzien to mi niewygodnie w okularach, ale mam napisane ze jazda autem tylko w okularach lub soczewkach:(
Wiec trzeba bedzie pomyslec o soczewkach eh:(

Same szkla nie mam pojecia ile kosztuja, ja za calosc placilam okolo 400 zł ale mialam drogie oprawki wiec to ci nic nie da:)



co lekarz, to mówi co innego, ja tez mam okulary do komputera i do jazdy samochodem, bo mam malą wadę -0,5, ale ja poszłam do innej okulistki, to jeszcze dostalam opieprz, że jak się ma okulary, to trzeba je nosić cały czas, bo wada sie pogłębia! eh... i tak nie noszę, bo cały czas to niewygodne..

okulary

30 mar 2011 - 09:09:15

ja mam (-2,0) i (-2,5) z cilindrami za 1 szkło płaciłam 40zł,

zweryfikowana
Posty: 467
Ostrzeżenia: 1/5

okulary

30 mar 2011 - 09:09:34

ja za szkła z antyrefleksem i astygm zaplacilam 100zł u mnie w małym optyku,
do tego wylicytowałam oprawki z ck na all które wcześniej udało sie mi namierzyć i przymierzyć w inter optyku, i tak skompletowałam oryginalne okularki za niecale 200zł:-)
ale preferuję soczewki a zwłaszcza te pogłębiające kolor

następna dyskusja:

POMÓŻCIE ;( DZIWNE COŚ MI WYSKOCZYŁO NA STOPIE