Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

19 mar 2011 - 14:21:53

Witam! Mam do Was pytanie: Mianowicie od bieżącego poniedziałku, aż do dziś przebywałam w szpitalu [6 dni], miałam poważną operację ginekologiczną. Jestem ubezpieczona w PZU, no i jestem jeszcze uczennicą. I teraz nie wiem czy należy mi się odszkodowanie za pobyt w szpitalu, czy nie??? Czy jest tutaj może ktoś, kto się na tym zna lub był w podobnej sytuacji? Serdecznie proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)

Pozdrawiam gli-glu

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

19 mar 2011 - 14:25:08

za pobyt w szpitalu dostaje się odszkodowanie, tym bardziej po operacji :)

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

19 mar 2011 - 14:26:18

niestety nie wiem, ale może ktoś inny pomoże

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

19 mar 2011 - 14:28:40

nie wiem ale wydaje mi sie ze takie pieniadze z ubezpieczenia wyplacaja za jakis wypadek złamanie itp a nie za chorobe bo inaczej musieliby placic np jak ktos ma grype
ale tak jak juz napisalam nie orientuje sie

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

19 mar 2011 - 14:33:16

Hm, pomijając fakt, że ja miałam usówane operacyjnie torbiele z jajnika, a nie byłam chora. No i nie wiem co z tym ubezpieczeniem, bo mam ubezpieczenie szkolne w PZU...
Nikt nic nie wie na w/w temat?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-19 14:50 przez gli-glu.

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

21 mar 2011 - 10:55:53

to zależy od rodzaju ubezpieczenia. ja miałam ten sam zabieg, co Ty, też nie byłam chora. zwróciłam się do PZU o odszkodowanie za pobyt w szpitalu i zabieg - nie było z tym problemu. Ale pytanie, czy Twój pakiet ubezpieczenia szkolengo obejmuje taki uszczerbek na zdrowiu - pobyt w szpitalu i zabieg operacyjny - ja miałam inne ubezpieczenie. Musisz dowiedzieć się tego w samym PZU? Nie mam pomysłu, gdzie indziej mogłabyś uzyskac taką informację, może w szkole?

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

21 mar 2011 - 11:00:07

Mi sie wydaje, ze mozesz sie ubiegac o odszkodowanie. Moja kolezanka skrecila kostke dostala chyba 200zl odszkodowania.

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

22 mar 2011 - 18:30:44

Najprawdopodobniej nie (99%). Jeżeli mowa jest o takim zwykłym szkolnym ubezpieczeniu płacisz kilkadziesiąt złotych. Miałam o tym kiedyś dokładniej mówione na bhp. to jest ubezpieczenie NW-nieszczęśliwe wypadki nie choroba. Dotyczy tylko i wyłącznie wypadków które mają miejsce w szkole i to tylko w czasie zajęć, i chyba jeszcze w drodze do lub ze szkoły. Chorób raczej to nie obejmuje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-22 18:31 przez malina35.

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

22 mar 2011 - 18:35:09

jak miałam 19 lat i sie uczyłam jeszcze w technikum mialam identyczną operacje a nawet troszkę powazniejsza bo ratująca życie i nie żadne odszkodowanie się nie należalo a np moja teściowa miała operację na serce i dostała ale zakład pracy był dodatkowo ubezpieczony... wydaje mi się że szkolne ubezpieczenie tego nie pokrywa...no ale nie wiem to było kilka lat temu... popatrz na stronie pzu albo po prostu zadzwoń się zapytaj:)

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

22 mar 2011 - 18:37:50

wydaje mi się że nie

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

22 mar 2011 - 18:37:59

Ja miałam wypadek nie związane nic ze szkołą a dostałam odszkodowanie i ze szkoły i z mojego normalnego. Najlepiej idz do sekretarki w waszej szkole powinna być zorientowana ( przynajmniej tak jest u mnie ;)).
Powrotu do zdrowia życzę :)

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

22 mar 2011 - 18:39:50

I po raz kolejny piszecie coś, nie mając pojęcia. Jedynie male_p napisała coś sensownego. Wszystko zależy od tego, jaki pakiet ubezpieczenia masz i co ono obejmuje. A tego dowiesz się bezpośrednio od ubezpieczyciela. W szkole też powinni mieć ogólne warunki ubezpieczenia, ale najlepiej od razu w PZU się dowiadywać.
A jeszcze mi przyszło coś do głowy - jeśli Twoi rodzice pracują i są ubezpieczeni być może ich polisa obejmuje również dzieci. Są takie oferty, ale oczywiście nie każdy z nich korzysta. Dobrze by było poczytać warunki ubezpieczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-22 18:42 przez kropka83.

Odszkodowanie za pobyt w szpitalu

22 mar 2011 - 18:43:09

wydaję mi się, że nie.

następna dyskusja:

wada wzroku a poród