Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Polecam lekturę,
http://www.luxvitale.pl/index.php?id=aktualnosci&mod_id=117
wpis na luxvitale.pl w aktualnościach " Zyskujemy za granicą" Chory od 26 lat znalazł w Angli polski produkt który przyniósł mu ulgę:)
moze warto spróbować.
Życzę zdrowia

Hi! Iam Omar,

I had Crohn's disease for the last 26 years

I have been taking luxvitale colostrum for the last 2 months,and I have noticed a big improvement in my health.

I do have a very good appetite,more stamina,and above all my abdominal pains have stoped completely,it is working very well for me.

I am wondering if you can give me more information how to use it ie:how many capsules a day and when and how,and for how

long?

an other question is: what are the capsules made from? I hope not Pork

By the way I come to know your product through a Polish friend who lives here in England

I look forward of hearing from you soon"

Choroba Leśniowskiego-Crohna (pomocy!)

04 paź 2010 - 22:59:52

abra ja na tą chorobę choruje dopiero od nie dawna teraz biorę asamax i aztiopirtne. Przez złą diagnostykę mam już wyciętę kawałek jelita gróbego . Leczę się w Bydgoszczy i tam mnie od ratowali nie wiem w jakim stanie ty jesteś ale współczuje. W moim przypadku wyglądało to tak. leczenie zaczeło się od transfuzji bo na skutek krwawych biegunek miałem 50% nmiej krwi niż trzeba. kupa antybiotyków kuracja sterydami. nie mogłem chodzić miałem już zanik mięśni i mase nie przekraczającą 40 kg . Nie wiem jaku ciebie bo ja w szpitalu korzystałem z psychologa. miałem również oparcię w najbliższych. załamałem się totalnie w wieku 23 lat dowiedzieć się że jesteś chory na to i czym to pachnie. przez całe życię byłem atywny fizycznie sporty wodne itp. teraz mam 24 lata i jestem po 3 operacjach i powoli wracam do normalnego życia.
w moim przypadku to trwało zbyt długo jakieś trzy lata. ale gdy dostałem się bo bydgoszczy to nie cały tydzień kolonoskopia pobranie wycinków i 4 3 dni za wynikiem
Witaj nie wiem do końca jakie masz objawy ale ale sądząc z tego co piszesz jesteś zdesperowana.na dzień dzisiejszy biorę asamax 500 i imuran ale ze mną jest ok .Wcześniej przy drugim rzucie choroby trafiłem do szpitala. małem 50%mniej krwi przez biegunki i 70 % mniejszą wage ciała. choruje już około 5 lat, ale diagnozę miałem dopiero rok temu. jestem już po 3 operacjach. Miałem ropień na przetoce która utworzyła się na jelicie grubym. i później powikłania. Ruszyli jedno zaczeło się drugie, ale się nie poddawałem i każdą terapie przyjmowałem bez mrugnięcia okiem. miałem wtedy 23 lata i przed tym nie wiedziałem co to jest choroba.Załamałem się psychicznie i korzystałem z pomocy psychologa. nie ma się czego wstydzić.Teraz mam 24lata i dochodzę do normalności.Oczywiście z zestawem tabletek w kieszeni.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-05 14:10 przez kuba190786.

Choroba Leśniowskiego-Crohna (pomocy!)

30 paź 2010 - 17:07:12

Kuba odezwij się do mnie na skrzynkę prywatną podałam Ci mój e mail chętnie z Toba porozmawiam na temat naszej choroby,pozdrawiam

hej:)
u mnie tez niedawno zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego - Crohna.... męczyłam się z bólami brzucha jakieś 4 m-ce... a zaczeło sie od wyrostka robaczkowego... teraz jestem na asamax 500 3razy dziennie po 2 tabletki i steryd entocort 12mg na dobe... mam takie pytanie do Was.. czy ktoś sie starał może o stopień niepełnosprawności? i czy przyznano? po jakim czasie chorowania mozna sie o to starac? z góry dziekuje za odpowiedz:)
pozdrawiam:)

Jeśli chcecie o tym pogadać to piszcie

Cytat
monipolka
MOja ciocia na to choruje- nie uniknęła operacyjnego wycięcia kawałka jelita, zrobiono tez badania i okazało się, ze ma jakąś bakterię, która powoduje, ze choroba się nasila, ze organizm przestaje reagować na leki. Przez kilkanaście tygodni leczyła antybiotykami tą bakterię, teraz jest juz dobrze, leki działają. Ale nei mam pojęcia jak ta bakteria się nazywała:(

a ta bakteria, to nie był helicobacter?

czy ktoś z Was może mi napisać jakie są objawy tej choroby ? jak często występują?

w większości przypadków objawy są takie same. Bule brzucha, skurcze jelit brak łaknienia , i najbardziej istotne symptomy to krwawe biegunki i wymioty. Utrzymumójące się kilkanaście dni pomimo stosowania, diety i proszków. w aptece jest prosty test na obecność krwi w kale. Ale bez kolonoskopij nie jesteś wstanie stwierdzić. Są dwie podobne choroby Wrzodziejące Zapalenie Jelita Grubego i właśnie Leśniowskiego-Crohna. Ztym że ta pierwsza jest mniej upierdliwa atakuje tylko jelito grube. A crohn i grube i cienkie z tond w wymiotach morze pojawiać się też krew podobna do fusów od kawy.

Witam Ja stawałam na komisji w powiatowym zespole do spraw orzekania o niepełnosprawnosci ,przyznano mi najpierw umiarkowany stopień na 2 lata potem stawałam drugi raz i przyznano mi znaczny stopien niepełnosprawnosci na okres 1 roku ponieważ mój stan się pogorszył teraz 21 grudnia tez mam komisje bo rok juz minął nie wiem czy dostanę taki sam stopień,zobaczymy bo nadal nie ma żadnej poprawy.Pierwszy wniosek złożyłam po ok.3 latach od rozpoznania Crohna ale można wcześniej sie starać.Pozdrawiam życzę dużo zdrowia;)

ciekawe... tak jak juz pisalam u mnie stwierdzono crohna ok miesiąca temu ale meczylam sie przez 4 miesiace z bolami zanim zdiagnozowano... moja lekarka mowi ze mam próbować... że wypisze mi dokumenty:) zobaczymy... właśnie sie zastanawiałam czy to nie za szybko.... na razie w sumie jest ok tzn dużo lepiej niż było... nareszcie po 5 miesiącach moje dziecko znowu ma mame:))))) bo tak to nie bylam w stanie sie nim zająć...:( życzę Wszystkim powodzenia i ZDRÓWKA przede wszystkim....

*

Niech na co dzień, nie od święta,
gęba będzie uśmiechnięta.
Niech też zdrowie tęgie będzie
i kasiory niech przybędzie.
Niechaj łaski płyną z nieba,
tyle ile będzie trzeba.
Do Siego Roku ...!

Witam ponownie:)

jak już pisałam wcześniej wykryto u mnie Crohna... biore asamax500 3razy dziennie po 2 tabletki i entocort 3mg i chyba przechodze jakies zalamanie nerwowe...:/ nie radze sobie z tym wszystkim.... Pomóżcie mi i napiszcie jak Wy sobie z tym daliscie rade? i jak to przezwyciężyć....
byłam dzisiaj u lekarza i poprosiłam o jakieś leki na nerwy bo nie panuje nad nimi ostatnio.... masakra.... z góry dziekuje za odpowiedzi:)
pozdrawiam Asia

ja jestem w trakcie diagnozy.mam nadzieję ,że to nie crohn.... a co do tej bakterii to pewnie helicobacter pylori, podobno większość ludzi to ma. aaa i nie porównujcie zespołu jelita drażliwego do zrohna i nie mówcie ,że crohn jest spowodowany złym odżywianiem się!!!!!!! polecam forum http://crohn.home.pl/forum/

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Ja dopiero niedawno dowiedziałam się, że istnieje coś takiego jak choroba crohna. Co rusz o jakimś nowym cholerstwie się dowiaduję...

następna dyskusja:

Golenie