Obecnie rozmawiamy o:

Ile macie ubrań?

gorący temat

hala łukowa

7 minut temu

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam , bardzo proszę Was o pomoc może któraś z Was lub Waszych znajomych choruje na taką chorobę którą ja obecnie mam od 5 lat, jest to choroba Leśniowskiego-Crohna(nieswoiste zapalenie jelit),jestem juz wykończona i fizycznie i powoli psychicznie przez tą chorobę ,daje mi ostro popalić nie wiem już co robić jaką diete trzymac jakie leki brac bo to co biore od kilku lat, pomaga na pare miesiecy góra rok i lekarze musza od nowa ustawiac leczenie .Może ktos z panstwa ma podobne problemy zdrowotne i wie jak z tym walczyc bo ja już naprawde nie mam sił.Lekarze rozkładaja rece i strasza że w najgorszym wypadku będa zmuszeni usunac operacyjnie najgorzej zniszczony prez chorobę kawałek jelita a tego bardzo bym nie chciała i boję sie co by było dalej.Choroba wyniszczyła bardzo mój organizm zchudłam przez 8 miesięcy 37 kg.musiałam wymienić całą garderobę co obciązyło bardzo moją kieszeń, ale sa jeszcze dobrzy ludzie co nieraz mi podrzucą jakies ciuszki za co jestem im ogromnie wdzięczna tym bardziej że moja waga cały czas sie zmienia a wiec i rzeczy musze wymieniac.Moje kochane szafowiczki piszcie jak coś wiecie jak mam se jeszcze radzic z tą moja choroba .Pozdrawiam cieplutko:))

tytuł wątku zmieniłem, przeniosłem do działu Medycyna
-Forum jest podzielone na działy, w celu zachowania porządku. Zakładając nowy wątek zwróć uwagę na to, aby znalazł się w odpowiednim miejscu i nie zakładaj kilku takich samych tematów.
-Podczas zakładania nowego wątku nadaj mu tytuł odzwierciedlający jego treść. Nie używaj ogólnych sformułowań typu "Problem", "Pomocy”, „???”, „Hot or not”, „Sprzedam” etc. Wprowadzają one ogólny chaos. Tytuł powinien być krótki zwięzły i treściwy. Pomaga to Użytkownikom w poruszaniu się po forum i odpowiadaniu na tematy, które ich najbardziej interesują.
Wielce oddany, szafowiczkom - [moderator] :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-23 17:39 przez moderator.

kurcze my nie lekarze ,a i jak piszesz lekarze ręce rozkładaja - SA FUNDACJE RÓZNE KTORE POMAGAJA , mysle ze tu pomocy nie uzyskasz ,bo takie apele sa mało wiarygodne a ludzie sa jacy są

MOja ciocia na to choruje- nie uniknęła operacyjnego wycięcia kawałka jelita, zrobiono tez badania i okazało się, ze ma jakąś bakterię, która powoduje, ze choroba się nasila, ze organizm przestaje reagować na leki. Przez kilkanaście tygodni leczyła antybiotykami tą bakterię, teraz jest juz dobrze, leki działają. Ale nei mam pojęcia jak ta bakteria się nazywała:(

wiem co to za choroba. Mam coś podobnego (mniej groźnego)- zespół jelita drażliwego

Monipolko jak byś mogła dowiedziec sie co to za bakteria byłabym bardzo wdzięczna

Umnie tez z początku podejrzewali zespój jelita drażliwego ale po przeprowadzonym badaniu -kolonoskopi okazało sie ze to Lesniowski Crohn i nawet polip tam znaleźli i kilka wrzodów...masakra

nie ciekawie, to wynika ze złego sposobu odżywiania się. Ja np. jestem uzależniona od słodyczy i mam z tegoż to powodu problemy ;( Chrom mi nie pomaga i naprawdę nie wiem co robić. Najgorsze jest to, że punkt 23:00 mam taki apetyt na czekoladę itp że nie potrafię się pohamować. Ważę 42 kg przy wzroście 161 cm i odżywiam się w 90% cukrem

abra, na pewno masz listę produktów które możesz spożywać

Tak mam spis diety co moge spozywać a co mi bardzo szkodzi tylko że teraz nawet te produkty co sa mi dozwolone daja mi nawet popalić teraz już sama na sobie sprawdzam że jak coś mi szkodzi nawet z tego co mi dozwolone jesc to odkładam i nie spożywam tego,wypróbowalam juz nawet diete bezglutenową ,ale nie było żadnego efektu i jest ona dosyć droga...

Choroba Leśniowskiego-Crohna (pomocy!)

23 paź 2009 - 17:37:03

Ja niestety jestem osobą chorującą na crohna. Nie jest to przyjemna choroba. W sumie jak każda inna. Też mam problemy z wagą, dlatego w swojej garderobie mam ubrania od rozmiaru 32 do 38. Ostatnio jest na szczęście lepiej bo załapałąm się na nowe biologiczne leczenie (RAMICADE). Posiadam umiarkowany stopień niepełnosprawności ze względu na tą chorobę właśnie. I chętnie nawiązałabym kontakt z innymi osobami cierpiącymi na tą chorobę

Hej!
Również jestem chora na CD. Chętnych zapraszam na nasze Crohnowe forum: crohn.home.pl

Droga abra ja już choruje na ta chorobę około 7 lat , nie wiem czy słyszałaś o leczeniu biologicznym , niestety trudno się dostać ale to jest najlepsze leczenie w tej chorobie po pytaj się na ten temat a możne się dostaniesz :) , a tak w tej kwestii jeśli chodzi o dietę sama musisz wiedzieć co ci szkodzi , ale z mojego doświadczenia radze ci lekko strawne znaczy unikaj smażone , mleczne( jak dostajesz np biegunki po mleku lub jogurtu ) unikaj kapusty takie warzywa co wzdymają np fasole itp. pomidory moim zdaniem możesz ale bez skorki ci radze, pieczone możesz. Oj duzo moge powymieniac, unikaj stresu przedewszystkim, i samopoczucie tez swoje robi.
I biesz leki jak ci przepisuja trza czasu na to by ci pomogly , i dbaj o siebie a bedzie dobrze pozdrawiam :)

ja z kolei choruje na colitis ulcerosa łagodniejsza odmiana .ale niestety tez daje popalic.co do jedzenia to tak naprawde nie ma zadnej diety sama musisz wiedziec co Twój organizm toleruje -pory roku tez odgrywaja duza role.

co zrobic trzeba nauczyc sie z każda choroba zyc.ja sie z nia pogodziłam.a nie było łatwo.tez juz byłam wyniszczona psychicznie i fizycznie.ale jakos z pomoca bliskich i oczywiscie lekarzy daje rade

pozdrawiam Was serdecznie :*

Mam do Was takie pytanie :

Ile czasu czekałyście na diagnozę ?

Polecam lekturę,
http://www.luxvitale.pl/index.php?id=aktualnosci&mod_id=117
wpis na luxvitale.pl w aktualnościach " Zyskujemy za granicą" Cory od 26 lat znalazł w Angli polski produkt który przyniósł mu ulgę:)
moze warto spróbować.
Życzę zdrowia

następna dyskusja:

1000 kcal