Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:10:17

czesc dziewczyny
mam pytanie odnosnie tego leku ktorego nazwa jest w tytule,pewnie kojarzycie go z reklam. nie wiecie jak go sporzadzic i uzywac bo mama mi dzisiaj przywiozla bylam pewna ze to ma jakies pudelko a to jest w saszetkach i nic kompletnie nie pisze czy to rozpuscic w cieplej wodzie czy jak i ogolnie nie wiem czy mam sie tym myc czy wpuszczac do srodka :/ wydaje mi sie ze tak ale jakas szczykawka ? czy jak ? wiecie moze?

do lekarza mam wizyte dopiero za 1,5miesiaca i nigdzie nie da rady wczesniej a musze cos zrobic z ,,tym,, zrobic...
chociaz podbijcie bo zalezy mi zeby ktos zobaczyl watek i odpowiedzial



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 14:12 przez lola17xD.

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:13:11

to sie rozpuszcza we wrzatku bodajze w pol litra wody lub w litrze,jak kto woli i przemywa sie okolice intymne badz do irygacji czy wewnatrz ale powinno byc do tego specjalne urzadzenie, wiec rozpusc w przegotowanej wodzie,przemywaj sie po wystygnieciu tym

ale napisalam nieskaldnie,to przez nerwy sorry



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 14:14 przez Katy19.

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:13:44

potrzebny byłby Ci irygator, do kupienia w aptece (i powinna być przy nim instrukcja)
z tego co wiem tantum rosa można tez używać do przemywania się na zewnątrz - wtedy normalnie w cieplej wodzie ale nie gorącej rozpuszczasz zawartość i się podmywasz tym

aha. faktycznie woda ma być przegotowana - rozpuszczasz w goracej a potem schładzasz do przyjaznej temperatury ciała:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 14:14 przez iguanalizz.

zweryfikowana
Posty: 1.174
Ostrzeżenia: 1/5

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:13:46

kup sobie irygator tantum rosa taki rozowy z koncokami wlewasz do niego wode letnia przegotowana plus proszek koszt irygatora 11 zl prznajmniej u mnie w aptece. zakladasz na niego koncowke taka biala i to sie wklada do pochwy przyciskasz irygator i plucze ci w srodku tym roztworem ogolnie tantum rosa jest swietnym lekiem na zapalenie bez recepty

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:14:31

wpisz w wyszukiwarke i popatrz :) ja tak robilam w czoraj, na stronie leku lub apteki w opisie leku powinno byc:)

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:18:17

TANTUM ROSA x 10 saszetek
Tantum Rosa znajduje zastosowanie w takich schorzeniach jak: zapalenie sromu i pochwy, zapalenie szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii. Profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii. Higiena osobista
Lek dostępny wyłącznie na receptę Sprawdź zasady zakupów leków na receptę. Jeżeli lek jest lekiem refundowanym prosimy osoby dokonujące przedpłaty o kontakt z naszą apteką w celu ustalenia dokładnych kosztów dostawy oraz ceny leku

Skład:
1 saszetka zawiera 500 mg benzydaminy.

Działanie:
Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Hamuje powstawanie zmian w naczyniach, wywoływanych przez pobudzone, przylegające lub przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Hamuje przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy. Dobrze przenika przez skórę i błony śluzowe, gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.

Wskazania:
Tantum Rosa znajduje zastosowanie w takich schorzeniach jak: zapalenie sromu i pochwy, zapalenie szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii. Profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii. Higiena osobista w okresie połogu.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na benzydaminę lub substancje pomocnicze.

Działanie niepożądane:
Zazwyczaj lek jest dobrze tolerowany; długotrwałe stosowanie może spowodować reakcję uczuleniową.

Dawkowanie:
Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 0,5-1 l przegotowanej wody. W połogu: zewnętrznie do przemywania krocza, 1-2 razy na dobę. W pozostałych przypadkach płukać pochwę roztworem 1-2 razy dziennie.


:)

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

tantum rosa

01 mar 2011 - 14:32:23

dzieki wielkie ;)

tantum rosa

01 mar 2011 - 19:59:00

Piszemy STRZYKAWKA...

następna dyskusja:

Publiczne całowanie sie