Obecnie rozmawiamy o:

Sklep internetowy

15 minut temu

Biznes

19 minut temu

tabernakula sklep

38 minut temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:44:30

Hej dziewczęta!
W najbliższym czasie planuje wybrać się do dentysty na leczenie moich zębów. Chciałabym się zdecydować na leczenie pod narkozą. Jak wiele z osób mam dentofobię. Przeraża mnie dentysta i wszystko z nim związane. Nie myślcie, że sobie to wymyśliłam, żeby nie czuć bólu. Wiele razy byłam u dentysty a niektórzy w ogóle nie chcieli mnie dotykać tak się boje okropnie. Zaczęłam czytać różne opinie i porady. Jak wiadomo ile ludzi tyle opinii. Ogólnie w 98% czytanych prze ze mnie opinii o znieczuleniu ogólnym były pozytywne, wręcz zadowalające. Ceny wiadomo nie małe. Teraz moje pytanie: Czy któraś z dziewczyn leczyła zęby pod narkozą w woj. lubuskim tj: Legnica, Zielona Góra, Jelenia Góra? Co robiłyście i ile zapłaciłyście za zabieg? Jak Was przygotowywano do tego zabiegu? Miałyście robione jakieś badania? Proszę o pomoc.

Komentarze w stylu. Po co ci narkoza? itp. raczej sobie odpuście bo jestem już zdecydowana. A i nie prosę o opinie czy Wam się to podoba czy nie, itp:)

Dzięki za odpowiedzi i porady.
Pozdrawiam:)
Czy nikt mi nie pomoże? Może chociaż podbijajcie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:45 przez -laila-198824.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:46:37

jestem ciekawa,tez sie boje dentysty

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:49:40

moja mama leczyła zęby tylko pod narkozą bo też się panicznie bała i była bardzo zadowolona, w moim przypadku to odpada bo ja się panicznie boje narkozy

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:50:32

Takie zabiegi kochana moja robi sie przy wiekszych operacjach. tak wiec jezeli chcesz sobie zrobic narkoze na 1, 2 czy tam 3 dziurki to sobie daruj bo cie kazdy wysmieje. No chyba, ze masz niezly balagan w zerbach to wtedy jaknajbardziej sa takie zabiegi pod narkoza gdzie robione jest kilak zebow na raz. A koszt> slyszalam, ze ok 2 tysiecy. A procedury standardowo jak przed zabiegiem operacyjnym, zero jedzenia itd.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:52:12

2 tys? chyba zaczne zbierac..xd

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:52:19

Mam to samo co Ty;) strasznie boję się dentysty, wolę iść do ginekologa 5 razy niż raz do stomatologa! Chętnie się dowiem co i jak.

zweryfikowana
Posty: 246
Ostrzeżenia: 2/5

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:52:22

ja tez jestem ciekawa?? a ile to wogle kosztuje??? i gdzie w okolicy rzeszowa jest to mozliwe??????????//

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:55:09

Ja jestem ze Szczecina, moja mama leczyła zęby pod narkozą , w ogóle jej nie badali, tylko podczas uśpienia i wybudzenia musiał być obecny lekarz anestezjolog. Ogólnie mama była bardzo zadowolona, więc nie masz się czym martwić :)
nie no w Szczecinie koszt samej narkozy w prywatnej klinice to 600 zł, trzeba doliczyć jeszcze do tego robione zęby oczywiście :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:56 przez bejsunia.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:55:55

Ciekawy temat...tez jestem ciekawa.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:55:56

Wygląda to tak (przynajmniej w znanej mi prywatnej klinice), że należy zrobic jakieś specjalne badania krwi (ok. 50 zł), do tego wizyta u anestezjologa (ok. 60 zł), plus prześwietlenie panoramiczne zębów (ok. 40 zł) oraz wizyta u stomatologa, na której ustalany jest zakres "robót" i ewentualna cena (ok. 20 zł). Założenie 1 plomby w narkozie - 150 zł.
Od razu mnie ostrzeżono, że leczenie kanałowe i tak trzeba kontynuować "za żywo", czyli bez narkozy itp.
A sama narkoza kosztuje 400 zł.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-24 20:59 przez mortriszia.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:58:40

właśnie koszt zależy też od "bałaganu w zębach" Ja jak narazie napewno mam do wyrwania dwie siódemki, będzie ploma albo nawet dwie i do wymiany ze r plomby i jeszcze taki jakiś kamień mam na dwójce, boje sie ze mi ząb wypadnie. Wspomnę od razu,że zeby myję regularnie dwa razy dziennie, nitkuję i płuczę ale niestety trzeba też leczyć a dentysta to dla mnie masssakra. Tak pisali o kosztach to myśle że ok w 1000zł bym się zmieściła.Ale chciałabym poznać Wasze doświadczenia.

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 20:58:42

Ja mialam wyrywane 2 razy 6-stki pod narkozą jestem zadowolona ponieważ bardzo boje sie dentysty. Tylko kilka dni bolały mnie dziąsła .

Leczenie zębów pod narkozą:/

24 lut 2011 - 21:00:06

Cytat
bejsunia
Ja jestem ze Szczecina, moja mama leczyła zęby pod narkozą , w ogóle jej nie badali, tylko podczas uśpienia i wybudzenia musiał być obecny lekarz anestezjolog. Ogólnie mama była bardzo zadowolona, więc nie masz się czym martwić :)
nie no w Szczecinie koszt samej narkozy w prywatnej klinice to 600 zł, trzeba doliczyć jeszcze do tego robione zęby oczywiście :)

no to bardzo "odpowiedzialne" bez badań dawać narkozę ....

Leczenie zębów pod narkozą:/

26 lut 2011 - 02:09:29

hm... a zwykła sedacja nie wystarcz? trzeba od razu narkoze? jeny ja bym sie bała

Leczenie zębów pod narkozą:/

26 lut 2011 - 02:15:40

w podlaskim od 1000zł, przed znieczuleniem wywiad z przebytych chorób, wcześniej trzeba zrobić morfologię krwi i zmierzyć ciśnienie. Przed podaniem narkozy nie można jeść przez kilka godzin, można pić wodę ale mało (po wybudzeniu niektórzy nieźle wymiotują więc dla własnego komfortu lepiej nie mieć nic w żołądku)

(koszt zależy od długości zabiegu, ile zębów do zrobienia i co. Płaci się w zasadzie nie za samo znieczulenie a za pracę lekarza anestezjologa który musi być cały czas obecny. Do kosztów zabiegu trzeba doliczyć koszt leczenia zębów. Prywatne kliniki rozkładają takie rzeczy na raty)

Cytat
-laila-198824
Jak wiele z osób mam dentofobię. Przeraża mnie dentysta i wszystko z nim związane. Nie myślcie, że sobie to wymyśliłam, żeby nie czuć bólu. Wiele razy byłam u dentysty a niektórzy w ogóle nie chcieli mnie dotykać tak się boje okropnie.

witam w klubie. Też miałam różne historie- omdlenia w gabinecie, wymiotowałam, trzęsłam się z nerwów, sztywniałam tak że się nie mogłam ruszyć na krok ;( Do mnie również niektórzy nie mieli cierpliwości, nie chcieli się pieścić z kimś kto na sam dźwięk wiertła i zapach gabinetu przewracał się nieprzytomny ;/ To nie jest zwykły lęk, to już chorobliwy strach, fobia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-26 02:23 przez PatrycjaForsycja.

następna dyskusja:

nie chce mi się żyć :(( !!