Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Dziewczyny mam bardzo wazne pytanie...
[otóz czy ktoras z was wie czym grozi podwyzszone LDH (Dehydrogenaza mleczanowa) w ostrej białaczce limfoblastycznej....
Gdzie normna LDH jest do (tak napisane na necie) 240 a dziecko 4,5letnie chore na ostrą białaczkę limfoblastyczna ma 430..
Czy to LDH ma bardzo duze znaczenie na leczenie białaczki i czy jest jakies znaczne zagrozenie.. Dodam ze inne wyniki zwiazane z białaczką ma wyjatkowo dobre.
Proszę o pomoc kogos kto wie o tym to bardzo pilne... bo na necie sa rozne informacje. A moze tu znajdzie sie jakas Kobietka ktora wie wiecej na ten temat.

PROSZE O POMOC!!

Wiem, ze to ogolnie mowi o tym, ze ktos jest chory na raka, czyli na duze uszkodzenia tkankowe.. Wskaznik, im wyzszy, tym wieksze sa uszkodzenia tych tkanek.. wiecej niestety nie wiem. (To jest ogolny wskaznik, to sie sprawdza przy wielu chorobach nowotworowych itp.)

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

wiem ze to wskaznik w chorobach nowotworowych i nie tylko... ale chce sie dowiedziec czy to sie poprawia i jaka jest szansa by mu spadło to LDH... i czy mu spadnie to LDH jesli inne wyniki ma dobre czy bedzie ogolnie dobrze? od kilku dni kuleje na nozke lekko ale ogolnie czuje sie dobrze... i nie daje po sobie znac ze w ogole jest chory... ale martwi nas to podwyzszone LDH :(((((((

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

ktos jeszcze cos wie ? . ehhh... totalna olefka...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-16 11:47 przez patrycha071.

to nie olewka, ja np. zupełnie nie mam pojęcia co to ;o

Żadna olewka, tylko np. ja nie mam bladego pojęcia o co chodzi, weź to pod uwagę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-15 15:57 przez Pszeniczka.

Ja bym proponowała skonsultować się z lekarzem. Myślę, że to najlepsze rozwiązanie, bo sama nie wiem co ten wskaźnik oznacza a tym bardziej taka wartość.
Możesz też poszukać forum jakiegoś, gdzie lekarze udzielają odpowiedzi.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 458
Ostrzeżenia: 4/5

Cytat
Pszeniczka
Żadna olewka, tylko np. ja nie mam bladego pojęcia o co chodzi, weź to pod uwagę.
Dokładnie tak...

Cytat
patrycha071
ktos jeszcze cos wie ? czy totalna olefka z waszej strony na tragedie ludzka... ehhh

wspolczujemy ale wiekszosc z nas nie ma pojecia co to jest, a jezeli ktos juz sie wypowie na ten temat to skad masz pewnosc czy naprawde zna sie na tym i dobrze Ci odpowie... najlepiej by bylo gdybys sie zglosila do lekarza...

Nie jestem lekarzem, nie studiuje medycyny, dopiero sie tam wybieram, wiec nie sugeruj sie tym, co mowie.
Ale, moim zdaniem, bialaczka to choroba ktora wyniszcza, czyli niszczy tkanki. W wyniku tej choroby, ten wskaznik bedzie bardzo wysoki, osiagnie jakis szczytowy poziom, po czym, jesli choroba zostala pokonana, powinien on zaczac spadac. Jesli chlopiec (wydaje mi się, ze to chlopiec) dopiero co przeszedl bialaczke, musi minac sporo czasu, by organizm sie odbudowal. Ja zycze duuzo zdrowia i mam nadzieje, ze choroba przeminela. ; )
Ale powtarzam, nie jestem lekarzem, nie sugeruj sie tym co mowie, tylko spytaj lekarza.

Znalazłam gdzieś coś takiego
Odpowiedź lekarza:
Norma LDH dla dwulatki to 140 do 395

Dziewczyny dobrze radza, najlepiej zasiegnac porady lekarza i to najlepiej nie rodzinnego tylko specjalisty, bo rodzinni czesto bagatelizuja, za czesto lecza przeziebienia... Jesli ktos skierowal na takie badania, to niech postawi teraz diagnoze, sadze ze to o Twoje dziecko chodzi?

nie olewka tylko brak wiedzy
i zycze zdrowia dzieciaczkowi!

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Tylko gdybyscie nie wiedziały ale lakarze nawet ci specjalisci nie zawsze mowia cała prawde dlatego spytałam czy ktos cos wie na ten temat...
Zrobili mu punkcje dzis wyniki takie wyszły i zmartwiło nas to dlatego chcialam sie spytac czy ktos cos wie. To nie moj syn ale moj bratanek. Zachorował na białaczke prawie rok temu. jest juz na chemii podtrzymujacej i leczenie ma trwac jeszcze ponad rok ... ale te wyniki LDH nas zmartwiły.

Dziękuje tak czy inaczej za pomoc. I gdyby ktos jeszcze cos wiedzial to piszcie.

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

ponawiam pytanie !!!


I dziekuje Amyle :)

następna dyskusja:

Choroba Leśniowskiego-Crohna (pomocy!)