Obecnie rozmawiamy o:

Sklepy z zegarkami

gorący temat

Meble na wymiar Warszawa

57 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 22:24

kredyt

wczoraj o 18:12

Budowa domu

wczoraj o 17:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 127
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:08:44

Witam.
Wiec tak mam 18 lat i w tej chwili biorę pierwszę opakowanie tabletek antykoncepcyjnych o nazwie Asubtela. Ogólnie dobrze się po nich czuję:) Mam pytanie czy któraś z was je ma?
Ogólnie są to moje pierwsze tabletki anty w życiu i kochałam się przy nich dopiero przy 8 tabletce ale to wtedy z prezzerwatywą,a przy 12 tabletce to już bez jakiegoś innego zabezpieczenia. za 4 dni bede miała tą przerwę 7dniową i boję się ze moge nie dostac okresu. W ogóle mam jakies głupie "schizy" ze nie wiem moge byc w ciazy;/;(Ale przecież tabetki działaja od pierwszego dnia. ;/

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:11:28

sama też mam jakieś głupie wkręty że nie wierzę tabletkom bo nie widzę ich "działania" tak jak w przypadku prezerwatywy.

ale kurka po co się truć hormonami a później marnować cenne chwilę na szukanie gumek, zaczynam walczyć z własnymi wymysłami;)

niezweryfikowana
Posty: 127
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:14:36

No wiec wlasnie biore te tabletki a kurde nie wiem czy tak one działają na mnie tak jak powinny i dlatego te głupie moje wręty;/

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:15:09

nie od pierwszego dnia dlatego przez kilka pierwszych dni stosuje się dodatkowe metody antykoncepcji - tak jak to zrobilas :)
nie martw się na zapas, w końcu do okresu jeszcze czas!

niezweryfikowana
Posty: 127
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:16:50

Wiem, że jeszcze czas ale ja już sie martwie !;(

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:17:44

A co do Twojego pytania Klaudia to tabletki zaczynają działać od dnia pierwszego aczkolwiek lekarze przestrzegają że pełne zabezpieczenie zaczyna się po 7 dniach. A jeśli chodzi o tą przerwę to okres z regóły pojawia się 3 , 4 dnia więc cierpliwości :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 21:22 przez nataszaaa18.

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:19:48

Cytat
nataszaaa18
Ja też biorę tabletki z tym że microgynon czy któraś z was je brała lub bierze?Jaką macie na ich temat opinie?? Miałyście może zmienne "humorki", ja potrafię się śmiać po czym po chwili potrafię się rozpłakać , mam jakieś dziwne napady złości z byle powodu. Miałyście też coś takiego?? Przytyłyście??

na ulotce masz prawdopodobnie wielki rozdział o zmiennych nastrojach

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:20:42

Tabletki nie działają od pierwszego dnia.

niezweryfikowana
Posty: 127
Ostrzeżenia: 1/5

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:21:38

Na ulotce pisze ze od 1 dnia;/

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:22:50

Cytat
xxklaudia99xx
Na ulotce pisze ze od 1 dnia;/

działa od 1 dnia ale zalecają stosowanie dodatkowego zapezpieczenia

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:23:00

Cytat
tyniaak
nie od pierwszego dnia dlatego przez kilka pierwszych dni stosuje się dodatkowe metody antykoncepcji - tak jak to zrobilas :)
nie martw się na zapas, w końcu do okresu jeszcze czas!

Źle to ujełaś, NIE WSZYSTKIE działają od pierwszego dnia YAZ działa już po zażyciu pierwszej tabletki.
Cytat
7medeis
Cytat
xxklaudia99xx
Na ulotce pisze ze od 1 dnia;/

działa od 1 dnia ale zalecają stosowanie dodatkowego zapezpieczenia

Te zalecanie jest wlasnie dla "schizowcow" w ksiazeczkach informacyjnych zawsze zawarta jest taka informacja i jesli jest napisane,ze dziala od 1szego dnia czyli dziala juz na najwyzszym pulapie, masakra.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 21:24 przez ewcykk.

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:25:29

Cytat
7medeis
Cytat
nataszaaa18
Ja też biorę tabletki z tym że microgynon czy któraś z was je brała lub bierze?Jaką macie na ich temat opinie?? Miałyście może zmienne "humorki", ja potrafię się śmiać po czym po chwili potrafię się rozpłakać , mam jakieś dziwne napady złości z byle powodu. Miałyście też coś takiego?? Przytyłyście??

na ulotce masz prawdopodobnie wielki rozdział o zmiennych nastrojach


No tak coś tam pisze tylko chciała bym się dowiedzieć czy to minie i jeśli tak to po ilu a może to kwestia złego doboru tabletek.

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:26:25

Ja microgynon już biorę chyba z 7lat i nie przytyłam czasami na początku miałam zmienne nastroje ale po paru miesiącach sie unormowało ale jedynie co mnie niepokoi to spadek lipido ale to chyba przy wszystkich tabletkach tak jest!

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:27:40

Cytat
ewcykk
Cytat
tyniaak
nie od pierwszego dnia dlatego przez kilka pierwszych dni stosuje się dodatkowe metody antykoncepcji - tak jak to zrobilas :)
nie martw się na zapas, w końcu do okresu jeszcze czas!

Źle to ujełaś, NIE WSZYSTKIE działają od pierwszego dnia YAZ działa już po zażyciu pierwszej tabletki.
Cytat
7medeis
Cytat
xxklaudia99xx
Na ulotce pisze ze od 1 dnia;/

działa od 1 dnia ale zalecają stosowanie dodatkowego zapezpieczenia

Te zalecanie jest wlasnie dla "schizowcow" w ksiazeczkach informacyjnych zawsze zawarta jest taka informacja i jesli jest napisane,ze dziala od 1szego dnia czyli dziala juz na najwyzszym pulapie, masakra.

łał, mam ulotkę dla schizowców:D

mogę wiedzieć, na którym roku jasnowidztwa jesteś że znasz zawartość wszystkich ulotek?:)

Tabletki antykoncepcyjne porady

06 lut 2011 - 21:28:04

Jak brałam moje pierwsze tabletki mialam zalecone zabezpieczac sie przez pierwszy tydzien. Czy jakos tak. No ale skoro do 8 dnia w ogole nie bylo stosunku i do 12 sie zabezpieczaliscie to niczym sie nie przejmuj:) i nie martw sie na zapas bo po co?

następna dyskusja:

miesiąc miesiączki