Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 161
Ostrzeżenia: 6/5

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:34:39

Hej ;) Wiecie jak się oblicza dokładnie pni płodne? Czytam o tym ale nie mogę tego pojąć (chyba jakaś tępa jestem ;p ). Mogłybyście mi to jakoś dokładnie ale prosto wytłumaczyć? ;p

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:36:40

Teraz to sa juz nawet kalkulatory na necie, wystarczy wpisac "dni plodne oblicz/kalkulator".

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:37:11

http ://ww w. dobreprogramy.pl/ Kalendarzyk, Program,Windows, 11477.html

oblicza wszystko co kobiecie potrzebne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 16:37 przez 7medeis.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:38:37

www.28dni.pl

niezweryfikowana
Posty: 161
Ostrzeżenia: 6/5

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:40:56

Ale chodzi mi właśnie o to abym sama potrafiła obliczyć to ;) Nie chodzi mi wyliczenie moich dni płodnych, ale o wiedzę na temat jak to się robi ;p

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:41:32

Te kalkulatory moim zdaniem są nic niewarte... owszem przybliżony czas podadzą, ale każda kobieta jest inna i by wiedzieć kiedy rzeczywiście masz owulację, to musiałabyś codziennie mierzyć temperaturę i obserwować śluz... ewentualnie przez kilka miesięcy w dni kiedy według tego elektronicznego kalendarzyka wypada owulacja robić testy owulacyjne, które zakupisz w aptece i dopiero wtedy można tak naprawdę ustalić kiedy masz dni płodne;)

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:43:11

Cytat
babajagaaa
Te kalkulatory moim zdaniem są nic niewarte... owszem przybliżony czas podadzą, ale każda kobieta jest inna i by wiedzieć kiedy rzeczywiście masz owulację, to musiałabyś codziennie mierzyć temperaturę i obserwować śluz... ewentualnie przez kilka miesięcy w dni kiedy według tego elektronicznego kalendarzyka wypada owulacja robić testy owulacyjne, które zakupisz w aptece i dopiero wtedy można tak naprawdę ustalić kiedy masz dni płodne;)

U mnie akurat oblicza co do dnia, sama jestem zdziwiona że to możliwe:)

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:43:50

Dni płodne następują zazwyczaj w połowie cyklu.. Jeśli masz cykl 28 dniowy to w 14 dniu, jeśli 29 dniowy to w 15 itd
Aha,warto dodać,że trzeba zachować 3 dni wstrzemięźliwości w jedną stronę i 3 dni w drugą,bo tyle plemnik może przeżyć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 16:44 przez ecri16.

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:45:14

wszystko znajdziesz tu na http://28dni.pl/ wszystko jest super wyjaśnione, świetna stronka, polecam lekturę :)

najlepiej z obserwacji... oczywiście jak nie stosujesz antykoncepcji...zazwyczaj 14 dnia cyklu masz dni płodne (zazwyczaj 14 dzień przy 28 dniowym cyklu) ale to nie jest reguła... ja mam 17 dnia cyklu... poobserwuj się i bedziesz wiedziała :)

polecam stronke w celu dokładniejszej edukacji :)

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:45:15

14 dni przed oczekiwaną miesiączką jest owulacja. 3 dni przed i 2 dni po niej, są dni płodne.

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:46:37

Cytat
7medeis
Cytat
babajagaaa
Te kalkulatory moim zdaniem są nic niewarte... owszem przybliżony czas podadzą, ale każda kobieta jest inna i by wiedzieć kiedy rzeczywiście masz owulację, to musiałabyś codziennie mierzyć temperaturę i obserwować śluz... ewentualnie przez kilka miesięcy w dni kiedy według tego elektronicznego kalendarzyka wypada owulacja robić testy owulacyjne, które zakupisz w aptece i dopiero wtedy można tak naprawdę ustalić kiedy masz dni płodne;)

U mnie akurat oblicza co do dnia, sama jestem zdziwiona że to możliwe:)

Tylko zazdrościć;) Ja mam zespół policystycznych jajników i raz mam okres co 2 miesiące, a raz co 2 tygodnie... nie ma kalkulatora, który by to obliczył, bo jestem nieprzewidywalna, tym bardziej że nie zawsze mam owulację;)

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:49:23

Cytat
babajagaaa
Cytat
7medeis
Cytat
babajagaaa
Te kalkulatory moim zdaniem są nic niewarte... owszem przybliżony czas podadzą, ale każda kobieta jest inna i by wiedzieć kiedy rzeczywiście masz owulację, to musiałabyś codziennie mierzyć temperaturę i obserwować śluz... ewentualnie przez kilka miesięcy w dni kiedy według tego elektronicznego kalendarzyka wypada owulacja robić testy owulacyjne, które zakupisz w aptece i dopiero wtedy można tak naprawdę ustalić kiedy masz dni płodne;)

U mnie akurat oblicza co do dnia, sama jestem zdziwiona że to możliwe:)


U mnie też, jak w zegarku :)

niezweryfikowana
Posty: 161
Ostrzeżenia: 6/5

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:49:32

Uuu to współczuje ;]

Dni płodne

06 lut 2011 - 16:51:10

Cytat
babajagaaa
Cytat
7medeis
Cytat
babajagaaa
Te kalkulatory moim zdaniem są nic niewarte... owszem przybliżony czas podadzą, ale każda kobieta jest inna i by wiedzieć kiedy rzeczywiście masz owulację, to musiałabyś codziennie mierzyć temperaturę i obserwować śluz... ewentualnie przez kilka miesięcy w dni kiedy według tego elektronicznego kalendarzyka wypada owulacja robić testy owulacyjne, które zakupisz w aptece i dopiero wtedy można tak naprawdę ustalić kiedy masz dni płodne;)

U mnie akurat oblicza co do dnia, sama jestem zdziwiona że to możliwe:)

Tylko zazdrościć;) Ja mam zespół policystycznych jajników i raz mam okres co 2 miesiące, a raz co 2 tygodnie... nie ma kalkulatora, który by to obliczył, bo jestem nieprzewidywalna, tym bardziej że nie zawsze mam owulację;)


uhu, przerąbane, pomyśleć że mnie kiedyś wkurzały moje 3 dni spóźnienia/pośpiechu...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-06 16:51 przez 7medeis.

następna dyskusja:

poród