Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam. Zacznę od tego, że mam 17lat, miesiączkuję 3 lata, ale nadal mam bardzo nieregularne cykle. Mianowicie ostatni okres miałam początkiem września. Nie szłam do ginekologa, bo liczyłam, że gdy już zdarzało się, że np. 3 miesiące nie miałam okresu a potem normalnie wrócił, po prostu potrzebuję więcej czasu na uregulowanie. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale od października co miesiąc brałam antybiotyki przez min. tydzień. Dodatkowo przyznam, że właśnie od września zmieniłam styl życia, rzadko śpię to 6 godzin, zazwyczaj około 4-5 i właściwie jestem cały czas przemęczona, żyję w stresie Choć z drugiej strony boję się, że jest to zespół policystycznych jajników. Moja mama bardzo się przejmuje tym, aby nie odbiło się to na moim zdrowiu, dlatego nic nie wie. Dodam, że na wrzesień mam planowaną operację. Dlatego nie chciałabym jej mówić o tym, puki nie wiem co mi jest. Czy mogę iść sama do ginekologa i liczyć, że w razie potrzeby przepisze mi tabletki na uregulowanie? Nie ukrywam, że też po prostu jest to dość intymna wizyta- kolejny czynnik przemawiający za tym żebym szła sama. Jednak nie chciałabym, żeby mama była zawiedziona, że jej nie ufam, nie powiedziałam o tym gdy już się dowie. Dziewczyny co radziecie? Do lekarza chciałabym iść prywatnie i z finansami nie będzie problemu.

zweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 1/5

No to masz nieciekawie. Współczuję Ci;/
Możesz iśc sama do prywatnego, możesz powiedziec co jest grane i tyle. A mamie powiedz jak będzie po wizycie.
Chociaż powiedziałabym mamie o swoich obawach.

Ja powiedziałam mamie, że chcę iść do ginekologa. W końcu masz 17 lat, to nie powinna być zaskoczona. Moja zawsze pyta, czy nie jestem w ciąży, jak przez długi czas nie mam okresu, strasznie to wkurzające. :p

Od ginekologa dostawałam tabletki, a innym razem rodzinna lekarka zwróciła uwagę na moje włosy na rękach i kazała mi iść do endokrynologa. No i się wyjaśniło.

pogadaj z mama ale pójdz sama do gina, nie przejmuj sie nawet jesli wyjdzie ze masz policystyczne jajniki to teraz sie to leczy z dobrym rezultatem i napewno w przyszłosci bedziesz mogła myslec o dzieciach, zycze zdrowia:)

no nie wiem jakie relacje macie z mama,ale to nie twoj pierwszy raz,wiec moim zdaniem mozesz isc sama-mysle ze nie bedzie problemu z wypisaniem recepty z dugiej strony powinnas cos mamie powiedziec o twoich problemach,potem zobaczy tabletki,to sie przerazi

Możesz iść sama. Ja mialam 17 jak pierwszy raz bylam, bylam sama i nie bylo problemu.

Zanim moj okres sie uregulowal tez mialam takie przeboje ;) Chociaz byly i pozytywy, np. cale wakacje bez okresu ;D Dopiero tak mniej wiecej jak skonczylam 20 - stke to zaczal sie regulowac, ale kiedy jest jakis stres to tez sie przesuwa.
Ginekolog powinien Ci przepisac takie tabletki, masz juz 17 lat i mysle, ze nie bedzie problemu :) A mamie bym powiedziala, ze ide do ginekologa, mysle, ze doceni to, ze mowisz jej o takich sprawach, w przyszlosci bedzie Ci ufac i bedzie spokojniejsza o Ciebie :)

niezweryfikowana
Posty: 1.345
Ostrzeżenia: 1/5

nie wiem jak ci pomoc ale chyba trzeba isc z mama

pomożecie ?
http://forum.szafa.pl/8/2902230/2902230.html#msg-2902230

Powiedziałam mamie, choć nie ukrywam, że jest trochę załamana...

Na pewno możesz iść sama.

prywatnie mozesz pojsc sama ale na fundusz zdrowia to musi byc rodzic przy rejestracji do gabinetu wchodzisz oczywiscie sama

wiesz, jedna wizyta u lekarza niewiele wyjaśni, będziesz musiała przejść szereg badań. dlaczego podejrzewasz PCOs?

Cytat
ilayla
wiesz, jedna wizyta u lekarza niewiele wyjaśni, będziesz musiała przejść szereg badań. dlaczego podejrzewasz PCOs?
Mam ciemne włosy na rękach (jestem brunetką), trądzik i właściwie nigdy nie miesiączkowałam regularnie... Mam nadzieję, że się mylę, ale gdy pierwszy raz nastąpiła taka długa przerwa to w tym czasie przytyłam 5 kg. Zanim dostałam pierwszą miesiączkę ważyłam 44kg, teraz 58.

a wypadają Ci włosy (te z głowy;)?
no objawy są podobne, ale PCOs to nic strasznego, nie martw się, będzie dobrze:) tylko idź do lekarza na usg, na badania hormonalne

USG wystarczy jamy brzusznej? Bo jestem dziewicą więc jak? przez odbyt?

następna dyskusja:

Pojechał;(