Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:19:21

hahaha tak to prawda, one kochaja słodycze!!!

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:20:17

Cytat
muszka
w google wystarczy wpisać i poczytać na ten temat a nie rozgłaszać tu że sie takie coś ma:P


Przeszkadza Ci to?
Dziewczyna zapytała o radę, ma do tego prawo, to nie jest nic złego...

Zapytaj w aptece o jakiś specyfik, albo udaj się do lekarza:)
Owsiki można złapać na prawdę w wielu miejscach i z wieloma rzeczami je zjeść.

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:20:18

Mama mi kiedyś dawała taki żółty gęsty syrop, ale nie pamiętam jak się nazywał. Podobno jedzenie cytryny i kiszonej kapusty pomaga, mój psiak jak miał robaki to jadł kapuchę i wszytskie wytepił ;)

niezweryfikowana
Posty: 142
Ostrzeżenia: 1/5

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:22:42

w aptece nic bez recepty ci nie dadza.
Idz dziewczyno szybko do lekarza bo cala rodzine zarazisz jejka owsikow sa nawet w kurzu i zyja w nim do 3 tygodni, codzienniej zmieniaj posciel i gotuj ja i wszystko prasuj.

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:26:23

Cytat
mafinka
Cytat
kela
Potrzebuję trochę "robaczków" jutro na ryby. Teraz ciężko cokolwiek wykopać z ziemi. Możesz wysłać w kopercie ekonomiczną?


zalosne...

Uwierz. Kwestia przyzwyczajenia.

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:27:10

Idź do lekarza, bo nie dostaniesz leku w aptece bez recepty. Polecam preparat Pyrantelum, kosztuje jakieś niecałe 4 zł, ale bardzo skuteczny. Sok z kiszonych ogórków lub kapysty powoduje, ze owsiki wychodzą,ale nie likwiduje jaj wewnątrz organizmu. Mimo wszystko- lekarz i po sprawie, dzisiaj to juz nie jest problem.

OWSIKI HELP:(

10 sty 2011 - 22:27:35

Rece opadaja. zalozcie sobie "kolko milosnikow owsikow" :) To choroba "brudnych rak". Bez leczenia sie nie obejdzie, zaleczysz tymi domowymi sposobami na troche , ale nie zlikwiduje to jajeczek.Nadal bedziesz je roznosic i zarazac. Przeleczyc musi sie bezwzglednie cala rodzina. Google nie gryzie, a dla wybitnych milosniczek - www.owsiki.com.pl ;)

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:00:19

Powiem tak. 23 lata żyłem i nigdy tego nie miałem az mnie dopadło nie wiem jak i skad. Meczylem sie strasznie z tym. Az poszedłem do lekarza i dal mi pyrantelum. Lek kosztuje ok 3zł a robaki zaraz znikaja z nas. Ale takieakcje mialem 3 razy . POtem zwalczałem je domowym sposobem. Czosnek codziennie na wieczór po 2 zabki i sie zabijaly a jak tylko zjadlem cos słodkiego tozaarz czulem ze wróca. I robilem eksperyment najadalem sie slodyczy i wracaly, potem czosnek i znikaly. Teraz ograniczam slodycze do minimum.

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:06:21

Gdzie tam lekarz, są na to preparaty, idź do apteki - jeśli się wstydzisz, to możesz dać farmaceutce karteczkę, one są dyskretne - moja Mama dawała karteczkę, jak złapałam w zerówce wszy! : D Miałam owsiki dwa razy, w obu przypadkach trwało to 3-4 dni po czym samo przeszło (nie pożyły długo w tym moim wegetariańskim tyłku). x)



Wiecie co jest ciekawe? Że na tym szafowym forum już nawet owsiki są ciekawszy tematem niż po raz kolejny "idealne wymiary", "tabletki na odchudzanie" czy "jak powiększyć biust?" :D

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:09:25

W żadnej aptece niedadzą bezrecepty leku naowsiki. Mieszkam w Warszawie i objezdzilem kilkanascie aptek i w zadnej ale to w zadnej nie chcieli dac leku bez recepty. Dla mnie to jest chore bo jest to dolegliwosc bardzo powszechna i takie leki powinny byc dostepne od reki..

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:09:32

slodycze to swoja droga .. ale np. przez nieumyte rece .. tez powstaja owsiki. Powinnas sie zglosic do lekarza ;) i to jak najszybciej.

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:12:01

ZENTEL Lub PYRANTELUM< i tak jak wczesniej ktos napisał, nie masz po co isc do apteki bo bez recepty nie ma lekarstwa na owiski.

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:17:17

Cytat
paskudak
Dziewczyny ale poziom prezentujecie. Dolegliwość jak każda inna!!
Apteka i będzie dobrze ;)

Dokładnie !
Kazda z Nas moze je załapać wiec nie ma się tu z czego śmiać tu trzeba dziewczynie radzić :) :)

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:24:16

jest tak środek w aptece bez recepty,bierzesz go a po dwóch tygodniach powtarzasz:)musisz wyprac pościel,koce,prześcieradła,całą bieliznę w wysokiej temp.,potem wyprasowac wszystko w 90 stopniach i bardzo często myc ręce i szorować pazurki:)jednym słowem żeby się ich pozbyć musisz byc bardzo sterylna:)

OWSIKI HELP:(

11 sty 2011 - 13:27:42

Pij sok z kapusty, ogórków, jedz czosnek. Lewatywy z czosnku są dobre. Musisz ograniczyć słodycze. Myślę że powinnaś ostrzegać dziewczyny które coś u Ciebie kupują, bo niestety owsiki szybko się przenoszą i mogą być też na ubraniach.

następna dyskusja:

Pomóżcie proszę ! Bardzo ważna sprawa