Obecnie rozmawiamy o:

zabawki dla chłopców

gorący temat

wybór przedszkola

godzinę temu

najtańsza apteka

godzinę temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:19:43

Witajcie ..
mam do was w tej chwili jedno z najważniejszych pytań z jakim miałam do czynienia od kilku miesięcy ..
mój brat ma w sobotę wesele, i w tym gwarze przygotowań zapomniałam że w ciągu tych trzech dni wypada mi okres ;(( .
ja ogólnie mam taki przypadek że brzuch boli mnie nie znoście przez cały cykl .. czyli jeśli mam 5 dni okresu to odczuwam to bólem przez te całe te 5 dni .
Gdybym wam powiedziała że te moje bóle są tak mocne że czasem przez nie mdleję , to bym nie skłamała ..
są straszliwie mocne, kilka razy powyrywałam sobie kosmyki włosów ..
dodatkowo wymioty.. + nie mogę stanąć na nogi, bo mam je wtedy strasznie słabe,
Reasumując odziedziczyłam to po mojej mamie, a mama po swojej mamie, czyli po mojej babci .. niestety, to u nas rodzinne .

Ale teraz kieruję się do was z pytaniem ..
Czy znacie jakieś dobre sposoby na tak kolosalny ból brzucha ??
Jutro jest bicie butelek , nie mogę sobie pozwolić na taki stan ; ( .
błagam .. dodam że ( termofor, nurofen, ketonal ..) nie pomagają , poza tym z termoforem bym nawet przecież iść nie mogła ..
także .
proszę ... mam jeszcze cały dzisiejszy dzień ..nie moge sobie pozwolić na zepsucie tych wspaniałych 3 dni mojego życia .. w całkowitą katastrofę . ; ( .

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:22:30

chyba już zakładałaś taki wątek, nie wiem jak Ci pomóc

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:23:04

ja też tak miałam (teraz miałam i dajel mam "wolne" przez ciąże i poród;) ) ale przed to mi pomagał tylko ketanol...w tabletkach, ewentualnie mozesz isc do lekarza i poprosic o ten w zastrzyku...ale wtedy zero alkoholu!!

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:24:01

Cytat
orwell
chyba już zakładałaś taki wątek, nie wiem jak Ci pomóc
nie, to nie możliwe ..
tzn, kilka dni temu zakładałam co zrobić by przesunąć o kilka dni okres ..
ale jak poradzić sobie z bólem to nie . ; )

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:29:39

jedyne wyjście to pójść do przychodni i poprosic o zastrzyk z pyralginy - ostrzegam zastrzyk boli dośc mocno

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:35:05

wez nospe, albo idz do lekarza niech Ci na ten czas zapisze jakis silniejszy srodek rozkurczajacy miesnie przewodu pokarmowego, bo to co piszesz nurofen, ketonal to sa leki p/bolowe ale dzialaja na calkiem innej zasadzie raczej stosuje sie je przy innego rodzaju bolach, nospa natomiast bedzie dzialac na miesnie, ktorych skurcz podczas okresu powoduje taki ból

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:42:13

Cytat
magdaaaa_
wez nospe, albo idz do lekarza niech Ci na ten czas zapisze jakis silniejszy srodek rozkurczajacy miesnie przewodu pokarmowego, bo to co piszesz nurofen, ketonal to sa leki p/bolowe ale dzialaja na calkiem innej zasadzie raczej stosuje sie je przy innego rodzaju bolach, nospa natomiast bedzie dzialac na miesnie, ktorych skurcz podczas okresu powoduje taki ból

ja to oczywiście rozumiem ..
tylko nospę to ja moge garściami przyjmować .. nie doczekałabym się ustąpienia bólu . ; ( .
ale dziękuję bardzo za pomoc ( :

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:46:19

Zgadzam się, pyralgina pomoże. Niekoniecznie musisz znosić ukłucia i bólu związanego zastrzykiem. Ja gdy mam jakieś wyjście, niekoniecznie wesele, piję roztwór pyralginy. Smak jest okropny, ale ból ustępuje. Wtedy możesz bawić się do rana. Dodatkowo mogę Ci podpowiedzieć, żebyś przelała ten roztwór z ampułki do kubka wlała ok. 50 ml wody z sokiem i wtedy wypiła. Może być mniejsza ilość płynu ważne jest to żebyś przechyliła kubek i wypiła całość za jednym zamachem. bo jest okropne w smaku. A i.. zjedz coś wcześniej żebyś nie wymiotowała, bo pyralgina może podrażnić błonę żołądka. Pozdrawiam.

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:46:27

może buscopan
mnie bardzo bolą plecy i to działa

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:47:38

Moja przyjaciólka też ma takie potworne bóle przy okresie, wg obliczeń okres miał jej wypaść w dniu jej ślubu, więc wczesniej poszła do ginekologa i tabletkami antykoncepcyjnymi (takimi słabszymi) "przesunął" jej okres na po ślubie :))) ledwo odstawiła te tabletki i zaszła w ciążę i dzis jest szczesliwą mamą 2,8letnich bliźniaczek jednojajowych :)))

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:47:46

mam podobnie przy okresie....;/ spróbuj lek dexak, o dziwo pomaga od razu... niestety jest na receptę;/

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:49:22

Ja też tak mam ketonal mi w ogóle nie pomagał wręcz przeciwnie kręciło mi się po nim w głowie ale teraz opracowałam nową technika i zażywam NUROFEN FORTE bardzo mi to pomaga i czuje się po nim dobrze i ból znika po nie całej pół godzinie. Także polecam.

proszę ... pomocy ; <

18 lis 2010 - 09:49:31

Cytat
-anuszka-
może buscopan
mnie bardzo bolą plecy i to działa

a tak zapomnialam, buscopan, scopolan sprobuj

następna dyskusja:

Jak Wy to robicie :) ?)