Obecnie rozmawiamy o:

Ślub 2015 cz. II

16 minut temu

domowe gadzety

18 minut temu

KOT!

21 minut temu

Jak ta sukienka

27 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:51:54

Wątek skierowany jest głównie do dziewczyn, które przyjmują tabletki YAZ. Otóż tabletki biorę już ok 7 miesięcy. Parę razy zdarzyło mi się zapomnieć jednej tabletki, ale w porę się zorientowałam i przyjęłam ją z kilku godzinnym opóźnienie. Wczoraj niestety zapomniałam wziąć tabletkę i minęło 12 godzin od jej pominięcia. Była to 19 tabletka z blistra. Na opakowaniu jest napisane, że jeśli minie 12 godzin od pominięcia a jest to tabletka 15-24 to należy zażyć pominięta tabletkę dokończyć przyjmowanie różowych tabletek wyrzucić te 4 białe i rozpocząć nowe opakowanie. Tylko tu pojawia się problem. Zawsze na białych tabletkach dostaje się okres. A jak będzie teraz? Dostanę go szybciej czy z opóźnieniem? Nie chcę później się nakręcać jak mi się spóźni. Miała tak któraś z was?

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:53:32

Nie dostaniesz go w ogóle, ponieważ w czasie brania tych czterech białych tabletek okres występuje 'z odstawienia', więc nic się nie stresuj w razie czego. ;)

zweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:56:29

A Ty tak miałaś tak? :)

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:58:54

ja brałam tableetki yaz. i zdarzyla mi sie identyczna sytuacja. ja postąpiłam tak jak ty. dokończylam brac różowe. Oczywiscie w tym jednym dniu trzeba zażyc tą pominieta czyli wziełas 2 jednego dnia. a białe wyrzucic i zaczać nowe opakowanie. I ja wtedy niedostałam krwawienia. Małe sprostowanie. biorac tabletki anty niema sie okresu tylko krwawienie z odstawienia które nastepuje podczas białych tabletek .

a wiec ja nie miałam krwawienia. Dostałam je dopiero przy następnym opakowaniu. I trzeba współżyć dodatkowo z prezerwatywą. Możesz tez po ponad tygodniu zrobic test. ale to niebedzie konieczne bo te tabletki sa tak skonstruowane że w takich przypadkach sie postępuje tak i niczemu to niegrozi

Pominięcie tabletki Yaz

15 paź 2010 - 22:59:45

Jesteś miesiąc do przodu ;-) tak jak pisała slonwtrzechtrampkach okres nie wystąpi. Dostaniesz go dopiero za miesiąc kiedy przyjdzie czas na białe tabletki placebo. Nie przejmuj się również jeżeli w trakcie najbliższego miesiąca wystąpi plamienie- to normalne.

Pominięcie tabletki Yaz

08 sty 2011 - 17:23:14

ja również dziś zapomniałam wziąć 4 od końca jasnoróżowej tabletki.. zażyłam zgodnie ze wskazaniami 2 w jednym dniu, zastanawiam się tylko czy jest wskazane dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą, jeżeli tak to przez jak długi czas :) a plamienia przez długi czas Wam występowały podczas przyjmowania tego drugiego opakowania?

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Otarcia miejsc intymnych