Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 11:22:41

Hej dziewczyny!
Na pewno macie jakieś dobre przepisy na lekką kuchnię. Jakieś sałatki, dobre mięso itp
Chce się odchudzać ale we wszystkich dietach są produkty a nie gotowe przepisy dań.


Pomożecie?:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-10-07 11:22 przez karykaturzystka.

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 11:24:59

ja jem na okrągło brokuly z różnymi dodatkami albo same bo uwielbiam i mało kalori mają ;p

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 11:25:16

Piers z kurczaka na parze do tego rozne ziola/przyprawy :)
A wszystko polewam do tego jeszcze jogurtem naturalnym z dodatkiem czosnku...
Meeega sie najesz i do tego chudniesz !!
Polecam

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 11:26:37

parowar mam więc na pewno skorzystam;)

czekam na wiecej i sobie bedę spisywać:)

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:01:15

na pewno jakieś warzywa...
ale nie znam sie na gotowaniu

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:10:08

podstawa to zero chleba, tylko pieczywo ciemne, zamiast ziemniaków ryz, kasza itp, a mieska zamiast smazone to wszystko na parze. przepisy do tego nie sa potrzebne konkretne, ja np. robie rybe, w sosie ziolowym, a jak robie miesko to zawsze dzien wczesniej marynuje zeby bylo soczyste w oliwie z oliwek i samych ziolach, baaardzo malo soli....na drugi dzien dusze, jest naprawde pyszne do tego soczyste i tak z kazdym mieskiem, do tego warzywa duszone, marcheweczka, brokul, kalafior, fasola, brukselka...

rowniez polecam szpinak uduszony na patelni z np 2 zabkami czosnku, do tego lyzka smietany i lyzeczka maki rozrobiona z woda wszystko wymieszac i podusic chwile...pycha

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:10:08

Warzywka na patelni<mrożone horteks> gotowa mieszanka albo samemu cukinia marchewka seler pietruszka ziemniaczek i przyprawy ja daje jeszcze seler naciowy pieczarki można zaszaleć pomidorek

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:10:32

Wg mnie najmądrzejsza jest inwencja twórcza ale trzeba unikać np pieczonego, smażonego. Najlepiej gotowane bez żadnych dodatków w postaci sosów zawiesistych. Jest jesień więc postaw na warzywa pod kazdą postacia i łącz w sposób jaki dusza zapragnie:)

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:11:36

warzywa na patelnie mrożone do tego ryż i pierś kurczaka ... pycha!

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:14:00

Cytat
Ka007
Piers z kurczaka na parze do tego rozne ziola/przyprawy :)
A wszystko polewam do tego jeszcze jogurtem naturalnym z dodatkiem czosnku...
Meeega sie najesz i do tego chudniesz !!
Polecam

NAPISZ DOKLADNIE JAK ROBISZ

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:14:43

dzieki dziewczyny:)
czekam na jeszcze bo nie chce zeby dieta byla uciążliwa tylko smaczna

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:15:51

a co do chleba polecam własnoręcznie zrobiony mega prosty zawsze udany długo świeży i bardzo ale to bardzo dobroczynny przy odchudzaniu oczyszcza jelita i zapycha żołądek oszukując głód na długo ooo NIE POTRZEBNA PRZEREKLAMOWANA MASZYNA DO PIECZENIA CHLEBA

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:19:08

Cytat
pucholincia
a co do chleba polecam własnoręcznie zrobiony mega prosty zawsze udany długo świeży i bardzo ale to bardzo dobroczynny przy odchudzaniu oczyszcza jelita i zapycha żołądek oszukując głód na długo ooo NIE POTRZEBNA PRZEREKLAMOWANA MASZYNA DO PIECZENIA CHLEBA

napiszesz jak go robisz?:)

zweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 1/5

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:20:40

Wieczorem często robie sałatkę ala grecką : oliwki, sałata lodowa/maślana, pomidor, ser feta, oliwa, ziółka, jak ktoś lubi to można jakiś gotowy sos dać, np. grecki, koperkowy . Lubię to :)
Jem dużo jogurtów naturalnych, z danone ze zbożami = pycha ;) Chleb jem zazwyczaj rano, jak robię sobie kanapki.
Tak jem, nie odchudzam się :) A waga się nie waha za bardzo :)
Idzie zima, ciężko będzie dostać dobre, świeże warzywka :( A uwielbiasm jeszcze brokuły z różnymi sosami. Ostatnio jadłam brokuły gotowane na parze, do tego oliwa i jakąs przyprawa(nie wiem jaka) i do tego płatki migdałów. Mniam :D

Przepisy - lekka kuchnia

07 paź 2010 - 12:22:41

pierś na parze przyduszona na patelni z żurawiną...uwielbiam to:)
sushi jest lekkostrawne (mimo, że tłuste), uwielbiam je sobie robić, na pewno o dniego się nie tyje (ryż, glony, serek philadelphia, łosoś wędzony i sezam). z resztą lekarz mi zalecił jeść ryby dwa razy w tygodniu, naprawdę polecam sushi!
poza tym koreczki z korniszonków i pieczarek w occie (cały słoiczek ma ok 30 kcal), pomidorki ze szczypiorkiem i jajeczko na miękko (jajko jest tłuste, ale nawet człowiek na diecie potrzebuje tłuszczy, max 40g dziennie, głównie dlatego, że witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach i stąd połączenie z pomidorem i szczypiorkiem).
a jeśli chcecie gwałtowniej chudnąć, polecam dietę kalafiorową. Kalafior składa się głównie z wody, a ugotowany jest sycący i smaczny (oczywiście bez bułki tartej:P).nie chodzi mi o jedzienie tylko kalafiora, bo takie diety z założenia nie działają, ale np. 2-3 razy w tygodniu zamiast obiadu.
jest jeszcze taka zupa kapuściana, która "spala tłuszcz". podaje się ją otyłym ludziom przed operacją serca, aby szybko schudli. dieta polega na tym ,że jest tyle tej zupy ile chcesz, ale nic oprócz niej. wytrzymałam na tej diecie 2.5 dnia, byłam wycieńczona i miałam brzuch wydęty z głodu jak afrykańskie dziecko (łatwiej jest nie jeść zupełnie nic, niż tę zupę). ale dla bardzo otyłych taka kuracja może być dobrym początkiem diety.

następna dyskusja:

pigułki anty