Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:14:43

Justys19901 wow... widzę znasz się na rzeczy:) Jesteś dentystka? Naprawde jeszcze raz dziekuje Wam za informacje dziewczyny:):)

Wzielam pare minut temu ibuprom i chyba powoli przechodzi to dziwne uczucie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 22:16 przez edytka86.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:16:07

Cytat
edytka86
Cytat
Justys19901
Wydaje mi sie, ze masz stan zapalny ozębnej i z tąd ten ból przy szczegolnie przy nagryzaniu, gdyż ozębna to system włokien sharpey'a tworzacych taki jakby "koszyk" ktore odzywiaja i umerwiaja ząb oraz amortyzują go przy nagryzaniu i odpowiadają za fizjologiczną ruchliwosc zęba.Trzonowiec, jakim jest "siódemka" ma dobrze "rozbudowana" ozębną ze względu na ilośc kanałowJęsli to nie ozębna to prawdopodobnie ząb został niewłaściwie przeleczony np. kanały nie zostały szczelnie wypełnione lub nastapilo pękniecie materialu lub kanału.Jeśli ząb został źle przeleczony to nalezy Ci sie w ramach reklamacji darmowa "korekta", jeśli to zapalenie ozębnej to niestety nie, gdyz jej zapalenie moze dotyczyc takze zdrowych zebow, dostaniesz napewno antybiotyk na to.Kontrola RTG jest niezbedna i neistety za to zaplacisz.Mam nadzieje, ze pomoglam.Pozdrawiam ;)

Pewnie, ze pomoglas! Bardzo dziekuje za informacje! Rozjasnilas mi sytuacje... jeszcze raz dziekuje!

Mam jeszcze jedno pytanie jakbyś mogla mi odpowiedziec, czy po samym zdjeciu RTG da się ocenic, czy jest stan zapalny w kosci czy konieczne bedzie rozwiercanie go i dlubanie w kanalach??

foto przykładowe zapalenia stanu zapalnego

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:20:26

Masakra to zdjecie ... :(:( Oby do piatku :/

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:21:40

Cytat
edytka86
Masakra to zdjecie ... :(:( Oby do piatku :/


dasz rade trzymam kciuki

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:23:11

Cytat
edytka86
Justys19901 wow... widzę znasz się na rzeczy:) Jesteś dentystka? Naprawde jeszcze raz dziekuje Wam za informacje dziewczyny:):)

Wzielam pare minut temu ibuprom i chyba powoli przechodzi to dziwne uczucie...


Póki co jestem technikiem dentystycznym i moja praca opiera sie na znajomosc tego tematu i współpracy ze stomatologami (chociazby ze wzgledu na wykonywanie wkładów koronowo-korzeniowych) zatem wykonuje wszelkie prace protetyczne i ortodontyczne ;) Niebawem zamierzam zabarac się za szkole dla higienistek stomatologicznych, by pracowac z pacjentami i stomatologiem juz w gabinecie :)W razie pytan w tej materii śmiało pisz na priv pomoge jak tylko umiem ;) Pozdrawiam i ulgi w bólu życze ;)

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:42:10

400zł za leczenie kanałowe to dużo dla was?! dentosept na ból nerwu?! wyrywanie zamiast leczenie?! sorry ale wymiękam jak to czytam. po pierwsze dentosept działa na dziąsła a nie kanały. po drugie u dobrego dentysty za całe leczenie kanałowe (3-4 wizyty) zapłacimy ok. 1000zł. po trzecie zęby to skarby!! drugie wam nie urosną a mieć coś sztucznego w buzi...fuj.. nie wiem jak można egzystować z protezą.. dodam tylko że pracuję w gabinecie i naoglądałam się już sporo. lekarz nie powinien był Ci założyć plomby jeśli przed tym nie zrobił zdjęcia RTG. skąd on mógł wiedzieć że dobrze wypełnił kanały? no cóż. nieświadomość pacjenta kosztuje. aha i jeśli jesteś chora to możliwe że od tego bolą Cię zęby. tak więc bez paniki.
jeśli wzięłaś zwykłą tabletkę przeciwbólową to zacznie działać po ok.30 min, tabletka powlekana po 40min. ale prawdopodobnie wkręciłaś sobie że Ci pomaga i czujesz to po kilku minutach :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 22:50 przez marttussia11.

Ząb leczony kanałowo a boli?

30 wrz 2010 - 10:04:34

Cytat
marttussia11
400zł za leczenie kanałowe to dużo dla was?! dentosept na ból nerwu?! wyrywanie zamiast leczenie?! sorry ale wymiękam jak to czytam. po pierwsze dentosept działa na dziąsła a nie kanały. po drugie u dobrego dentysty za całe leczenie kanałowe (3-4 wizyty) zapłacimy ok. 1000zł. po trzecie zęby to skarby!! drugie wam nie urosną a mieć coś sztucznego w buzi...fuj.. nie wiem jak można egzystować z protezą.. dodam tylko że pracuję w gabinecie i naoglądałam się już sporo. lekarz nie powinien był Ci założyć plomby jeśli przed tym nie zrobił zdjęcia RTG. skąd on mógł wiedzieć że dobrze wypełnił kanały? no cóż. nieświadomość pacjenta kosztuje. aha i jeśli jesteś chora to możliwe że od tego bolą Cię zęby. tak więc bez paniki.
jeśli wzięłaś zwykłą tabletkę przeciwbólową to zacznie działać po ok.30 min, tabletka powlekana po 40min. ale prawdopodobnie wkręciłaś sobie że Ci pomaga i czujesz to po kilku minutach :D
Heheh faktycznie, mozliwe, że sobie wkrecam...ale w rezultacie tabletka nie pomogla bo dalej czułam to gorąco i taki jakby obrzęk. A dziś obudziam sie i nic nie czuje, wogole zero. Jakby wszystko było ok... pewnie poznym popoludniem znow zaczne odczuwac wszystko na nowow.. ale pocieszam sie mysla, ze jutro z samego rana dentysta.... A zdjecia RTG po wypelnieniu kanalow jak zyje i mialam robione zeby to nigdy u nikogo mi takiego zdjecia nie robiono... A pozniej sie okazuje, ze tylo dwa kanaly w zebie wypelnione albo, ze material przebil korzen i jest w kosci (na te 2 przypadki musze sobie uzbierac na korony). Chora nie jestem bo czuje sie ok, ale mam pewne podejrzenia czemu mam temperature . Jutro sie okaze czy zab jest zdrowy, jak zdjecie RTG nic nie wykarze wtedy bede szukac dalej.
A tak na marginesie to gdyby kanalowe leczenie kosztowalo 1000 zl to chyba bym w zyciu nie zrobila sobie takiego leczenia bo poprostu mnie na nie niestac, zyje z renty po rodziach a te 400 zl co wydalam to i tak byl juz dla mnie majatek, a tu jeszcze na 2 koronki 1400 zł musze uzbierac :/
Dziekuje wszystkim za informacje:)

Ząb leczony kanałowo a boli?

30 wrz 2010 - 10:07:14

właśnie mój facet ma tak samo , poszedł i się okazało że jest stan zapalny w dziąśle...

Ząb leczony kanałowo a boli?

30 wrz 2010 - 10:13:10

Jak po kanałowym ząb boli znaczy że źle dentysta wyczyścił kanał i to jest jego wina więc domagaj sie reklamacji. często to się niestety zdarza bo kanały czasem sa długie i zakręcone i tylko jak ma się odpowiedni sprzęt taki mikroskop z kamerą to może dokładnie obejrzeć kanał a większość dentystów nie ma niestety i czyszczą kanał na wyczucie. po prawidłowym leczeniu kanałowym ząb jest martwy więc nie ma prawa boleć. do tego masz gorączke wiec na bank stan zapalny się wdał więc juz wogóle kiepsko dentysta zrobił Ci tego zęba. leć na zdjęcie RTG i do dentystki i zgłaszaj reklamację!!!!

Ząb leczony kanałowo a boli?

04 paź 2010 - 12:33:21

Witaj jeśli ten ąb Cię boli to albo dentysta który go leczył nie wypełnił kanałów do końca albo plomba którą założył jest za wysoka.Takie zęby po leczeniu kanałowym mają prawo boleć jeszcze przez kilka dni po leczeniu. jeśli jednak bardzo boli zgłoś się do dentysty który go leczył i poproś najpierw o znieśienie plomby w tym zębie posprawdzeniu kalką czy ząb kontaktuje z innymi. następnie o zrobieniu rtg isprawdzeniu czy ząb został prawidłowo przeleczony kanałowo, mogło zaistniec jeszcze prawdopodobieństwo jeśli to ząb nr. 6-7 to może być gdziś ukryty jeszcze jeden kanał i nie został on przeleczony? jeśli tak jest masz absolutne prawo o przeleczeniu zęba jeszcze raz bez żadnych dodatkowych kosztów. Pozdrawiam ;-)

Ząb leczony kanałowo a boli?

04 paź 2010 - 12:40:50

a ja mysle ze mogla ci pani dentystka nie wyleczyc wszytskich kanalow :D nei zawsze sie uda trafic w te ktore trzeba i czasem zab dalej boli a druga sprawa, to zeby maja tez to do siebie ze nei zawsze ten co nas niby boli jest popsuty lub jest znim problem bo bol zeba promieniuje i choc wydaje sie nam ze boli np. 1 moze sie okazac u denstysty ze to 4 jest do leczenia

następna dyskusja:

krwawienie.