Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:34:34

Cytat
blondilandryna
moze nie dbalas o higiene, wstydz sie wymagac leczenia zadarmo

Naucz sie czytac ze zrozumieniem, zab juz byl leczony kanalowo 5 cmy temu, zaplacilam ok 400 zl. Zeby myje 2 razy dziennie. Wtydzic to sie mozesz Ty, bo nie zrozumialas tego co napisalam:/
Cytat
laura156
możesz mieć zapalenie miazgi zębowej i leczenie kanałowe nie pomoże, a dentysta czasem nie jest w stanie tego stwierdzić w pierwszej chwili.

Zab byl juz wyleczony kanalowo 4-5 ciesiecy temu, pisalam o tym na samym poczatku....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 21:35 przez edytka86.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:38:34

Cytat
edytka86
Witam...

Od paru dni mam podwyższoną temperaturę w granicach 37.0-37,2 *C i troche się zmartwilam... Chora nie jestem gardło nie boli.... za to zaczał pobolewac zab...

Byl juz leczony kanałowo jakies 4-5 mcy temu i wydawało sie, że wszystko ok..a tu od paru dni taka lipa... I tak się zastanawiam, czy taski ząb moze boleć? Pierwszy raz mnie takie coś spotyka:( Boli mnie tylko jak mocno go nacisne zębem, przy jedzeniu czy samoistnie noe boli chociaz w obrebie zęba czuje takie goraco jakby. Szostki obok nie mam :/ a osemka jest zdrowa.... Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec, w piatek ide do dentysty tak wiec kaze mu zrobic RTG. Tyle, że nie chce ponownie placic za tego zeba bo ten moj dentysta strasznie drogi a ja nie mam zbyt wiele funduszy ... pozatym ten ząb mial byc juz wyleczony na tip top... Czy moge domagac sie od dentysty, zeby zrobil mi tego zeba w ramach reklamacji czyli za darmo? A co jesli kaze mi placic ponownie i to nie mala sumke? Jestem załamana... Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? Jezeli tak, to prosze powiedzcie mi co zrobic w tkiej sytuacji i jak domagac sie drugiego darmowego leczenia :(


jak na rtg wyjdzie koło korzenia szare ciemniejsze miejsce na samym koniuszku to zapalenie

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:41:43

Cytat
pucholincia
Cytat
edytka86
Witam...

Od paru dni mam podwyższoną temperaturę w granicach 37.0-37,2 *C i troche się zmartwilam... Chora nie jestem gardło nie boli.... za to zaczał pobolewac zab...

Byl juz leczony kanałowo jakies 4-5 mcy temu i wydawało sie, że wszystko ok..a tu od paru dni taka lipa... I tak się zastanawiam, czy taski ząb moze boleć? Pierwszy raz mnie takie coś spotyka:( Boli mnie tylko jak mocno go nacisne zębem, przy jedzeniu czy samoistnie noe boli chociaz w obrebie zęba czuje takie goraco jakby. Szostki obok nie mam :/ a osemka jest zdrowa.... Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec, w piatek ide do dentysty tak wiec kaze mu zrobic RTG. Tyle, że nie chce ponownie placic za tego zeba bo ten moj dentysta strasznie drogi a ja nie mam zbyt wiele funduszy ... pozatym ten ząb mial byc juz wyleczony na tip top... Czy moge domagac sie od dentysty, zeby zrobil mi tego zeba w ramach reklamacji czyli za darmo? A co jesli kaze mi placic ponownie i to nie mala sumke? Jestem załamana... Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? Jezeli tak, to prosze powiedzcie mi co zrobic w tkiej sytuacji i jak domagac sie drugiego darmowego leczenia :(


jak na rtg wyjdzie koło korzenia szare ciemniejsze miejsce na samym koniuszku to zapalenie

Wiem o czym mowisz:) Juz raz dorobilam się zgorzela poprzez swoja byla dentystke, ktora nie oczyscila jednego korzenia do konca (bo nie miala czasu jak to pozniej stwierdzila) i mialam robione rtg gdzie wlasnie dentysta mi pokazywal, ze to co szare to znaczy, ze chore... ehh martwie sie:/

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:44:01

a kanałówka boli ? bo mnie czeka:(

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:45:13

nie martw się na zapas porostu czym prędzej do dentysty po antybiotyk no i żeby otworzył ząbka a jak bardzo boli szczególnie wieczorem to polecam szklanka letniej przegotowanej wody i łyżeczka soli i płukać <to pozwoli się uwolnić ropie jeżeli się już wytworzyła a na policzek zimny okład to zmniejszy stopień nagrzania ząbka i przyniesie ukojenie w bólu i na pewno pomoże

Cytat
camiska70
a kanałówka boli ? bo mnie czeka:(

niestety tak ale da się znieść z reszta ja jeszcze nigdy nie miałam znieczulenia u dentysty może po znieczuleniu nie boli tego nie wiem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 21:46 przez pucholincia.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:47:00

Mogl ci lekarz nie wypelnic kanalow do konca lub moze byc dodatkowy kanal, ktorego niestety nie widac na zdjeciu, bo rtg jest dwuwymiarowe.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:49:58

Cytat
pucholincia
nie martw się na zapas porostu czym prędzej do dentysty po antybiotyk no i żeby otworzył ząbka a jak bardzo boli szczególnie wieczorem to polecam szklanka letniej przegotowanej wody i łyżeczka soli i płukać <to pozwoli się uwolnić ropie jeżeli się już wytworzyła a na policzek zimny okład to zmniejszy stopień nagrzania ząbka i przyniesie ukojenie w bólu i na pewno pomoże
Cytat
camiska70
a kanałówka boli ? bo mnie czeka:(

niestety tak ale da się znieść z reszta ja jeszcze nigdy nie miałam znieczulenia u dentysty może po znieczuleniu nie boli tego nie wiem

Powiem Ci, ze wlasnie jest dziwne to, ze na wieczor jak sie poloze to przechiodzi, spie w nocy super, nic nie boli, to samo nad ranem:/ Dopiero po poludniu zaczynam czuc tego zeba az do domentu jak nie zasne...Jem normalnie, gryze tym zebem i nie boli, ale jak nacisne mocniej gornymi zebami to cos tam dziwnego czuje i lekko boli... raju, masakra, nawet nie umiem tego okreslic :(:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 21:50 przez edytka86.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:50:12

Cytat
monia1150
Mogl ci lekarz nie wypelnic kanalow do konca lub moze byc dodatkowy kanal, ktorego niestety nie widac na zdjeciu, bo rtg jest dwuwymiarowe.

dokładnie tak mogło być ale ogólnie kanały na samych końcach mają średnice o wiele cieńszą niż włos ludzki i lekarz stomatolog niema tak cienkich drutów do czyszczenia niestety i czasem nie wyczyści kanału na samym koniuszku i masz zapalenie
Cytat
edytka86
Cytat
pucholincia
nie martw się na zapas porostu czym prędzej do dentysty po antybiotyk no i żeby otworzył ząbka a jak bardzo boli szczególnie wieczorem to polecam szklanka letniej przegotowanej wody i łyżeczka soli i płukać <to pozwoli się uwolnić ropie jeżeli się już wytworzyła a na policzek zimny okład to zmniejszy stopień nagrzania ząbka i przyniesie ukojenie w bólu i na pewno pomoże
Cytat
camiska70
a kanałówka boli ? bo mnie czeka:(

niestety tak ale da się znieść z reszta ja jeszcze nigdy nie miałam znieczulenia u dentysty może po znieczuleniu nie boli tego nie wiem

Powiem Ci, ze wlasnie jest dziwne to, ze na wieczor jak sie poloze to przechiodzi, spie w nocy super, nic nie boli, to samo nad ranem:/ Dopiero po poludniu zaczynam czuc tego zeba az do domentu jak nie zasne...Jem normalnie, gryze tym zebem i nie boli, ale jak nacisne mocniej dornymi zebami to cos tam dziwnego czuje i lekko boli... raju, masakra, nawet nie umiem tego okreslic :(:(

jak najszybciej do dentysty po antybiotyk powtarzam naprawdę ja miałam tak samo i też zwlekałam a potem przyszedł Weekend i myślałam że umrę już się zbierałam do Katowic do kliniki bo myślałam że nie wytrzymam i to był mój błąd tyle że ta płukanka z soli pomogła i do pon wytrzymałam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 21:53 przez pucholincia.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:53:20

a myslałam że mnie pocieszycie :( ja sie boję dentsyty jak niczego w zyciu :( a ze znieczuleniem boli? :(

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:55:42

hej kobitki kanałowe ze znieczuleniem boli czy nie bo ja nie umiem odpowiedzieć bo nigdy znieczulenia nie biorę

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:59:34

Wydaje mi sie, ze masz stan zapalny ozębnej i z tąd ten ból przy szczegolnie przy nagryzaniu, gdyż ozębna to system włokien sharpey'a tworzacych taki jakby "koszyk" ktore odzywiaja i umerwiaja ząb oraz amortyzują go przy nagryzaniu i odpowiadają za fizjologiczną ruchliwosc zęba.Trzonowiec, jakim jest "siódemka" ma dobrze "rozbudowana" ozębną ze względu na ilośc kanałowJęsli to nie ozębna to prawdopodobnie ząb został niewłaściwie przeleczony np. kanały nie zostały szczelnie wypełnione lub nastapilo pękniecie materialu lub kanału.Jeśli ząb został źle przeleczony to nalezy Ci sie w ramach reklamacji darmowa "korekta", jeśli to zapalenie ozębnej to niestety nie, gdyz jej zapalenie moze dotyczyc takze zdrowych zebow, dostaniesz napewno antybiotyk na to.Kontrola RTG jest niezbedna i neistety za to zaplacisz.Mam nadzieje, ze pomoglam.Pozdrawiam ;)

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:03:48

Cytat
Justys19901
Wydaje mi sie, ze masz stan zapalny ozębnej i z tąd ten ból przy szczegolnie przy nagryzaniu, gdyż ozębna to system włokien sharpey'a tworzacych taki jakby "koszyk" ktore odzywiaja i umerwiaja ząb oraz amortyzują go przy nagryzaniu i odpowiadają za fizjologiczną ruchliwosc zęba.Trzonowiec, jakim jest "siódemka" ma dobrze "rozbudowana" ozębną ze względu na ilośc kanałowJęsli to nie ozębna to prawdopodobnie ząb został niewłaściwie przeleczony np. kanały nie zostały szczelnie wypełnione lub nastapilo pękniecie materialu lub kanału.Jeśli ząb został źle przeleczony to nalezy Ci sie w ramach reklamacji darmowa "korekta", jeśli to zapalenie ozębnej to niestety nie, gdyz jej zapalenie moze dotyczyc takze zdrowych zebow, dostaniesz napewno antybiotyk na to.Kontrola RTG jest niezbedna i neistety za to zaplacisz.Mam nadzieje, ze pomoglam.Pozdrawiam ;)

Pewnie, ze pomoglas! Bardzo dziekuje za informacje! Rozjasnilas mi sytuacje... jeszcze raz dziekuje!

Mam jeszcze jedno pytanie jakbyś mogla mi odpowiedziec, czy po samym zdjeciu RTG da się ocenic, czy jest stan zapalny w kosci czy konieczne bedzie rozwiercanie go i dlubanie w kanalach??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 22:06 przez edytka86.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:07:43

Cytat
edytka86
Cytat
Justys19901
Wydaje mi sie, ze masz stan zapalny ozębnej i z tąd ten ból przy szczegolnie przy nagryzaniu, gdyż ozębna to system włokien sharpey'a tworzacych taki jakby "koszyk" ktore odzywiaja i umerwiaja ząb oraz amortyzują go przy nagryzaniu i odpowiadają za fizjologiczną ruchliwosc zęba.Trzonowiec, jakim jest "siódemka" ma dobrze "rozbudowana" ozębną ze względu na ilośc kanałowJęsli to nie ozębna to prawdopodobnie ząb został niewłaściwie przeleczony np. kanały nie zostały szczelnie wypełnione lub nastapilo pękniecie materialu lub kanału.Jeśli ząb został źle przeleczony to nalezy Ci sie w ramach reklamacji darmowa "korekta", jeśli to zapalenie ozębnej to niestety nie, gdyz jej zapalenie moze dotyczyc takze zdrowych zebow, dostaniesz napewno antybiotyk na to.Kontrola RTG jest niezbedna i neistety za to zaplacisz.Mam nadzieje, ze pomoglam.Pozdrawiam ;)

Pewnie, ze pomoglas! Bardzo dziekuje za informacje! Rozjasnilas mi sytuacje... jeszcze raz dziekuje!

Mam jeszcze jedno pytanie jakbyś mogla mi odpowiedziec, czy po samym zdjeciu RTG da się ocenic, czy jest stan zapalny w kosci czy konieczne bedzie rozwiercanie go i dlubanie w kanalach??

ciemniejsza plama przy kanale niż pozostałe tło

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:07:47

ZROB SOBIE ZDJECIE PUNKTOWE ZEBA KTORY BYL LECZONY KANALOWO I SPRAWDZ CZY JEST DOBRZE PRZELECZONY JESLI SIE NA TYM NIE ZNASZ IDZ DO LEKARZA KTORY CI SKONSULTUJE ZDJECIE . MOZE ROWNIEZ BYC TAK ZE MASZ ZOSTAWIONY KAWALEK NARZEDZIA KANALOWEGO TO TEZ MOZE DAWAC TAKIE DOLEGLIWOSCI .

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 22:08:06

Cytat
monia1150
Mogl ci lekarz nie wypelnic kanalow do konca lub moze byc dodatkowy kanal, ktorego niestety nie widac na zdjeciu, bo rtg jest dwuwymiarowe.



Kanałów nigdy nie wypełnia się do samego końca ;) A by stwierdzic czy jest dodatkowy kanał należy wykonac zdjecie panoramiczne ;) Tylko lekarz musi stwierdzic czy istanieje taka koniecznosc
Cytat
edytka86
Cytat
Justys19901
Wydaje mi sie, ze masz stan zapalny ozębnej i z tąd ten ból przy szczegolnie przy nagryzaniu, gdyż ozębna to system włokien sharpey'a tworzacych taki jakby "koszyk" ktore odzywiaja i umerwiaja ząb oraz amortyzują go przy nagryzaniu i odpowiadają za fizjologiczną ruchliwosc zęba.Trzonowiec, jakim jest "siódemka" ma dobrze "rozbudowana" ozębną ze względu na ilośc kanałowJęsli to nie ozębna to prawdopodobnie ząb został niewłaściwie przeleczony np. kanały nie zostały szczelnie wypełnione lub nastapilo pękniecie materialu lub kanału.Jeśli ząb został źle przeleczony to nalezy Ci sie w ramach reklamacji darmowa "korekta", jeśli to zapalenie ozębnej to niestety nie, gdyz jej zapalenie moze dotyczyc takze zdrowych zebow, dostaniesz napewno antybiotyk na to.Kontrola RTG jest niezbedna i neistety za to zaplacisz.Mam nadzieje, ze pomoglam.Pozdrawiam ;)

Pewnie, ze pomoglas! Bardzo dziekuje za informacje! Rozjasnilas mi sytuacje... jeszcze raz dziekuje!

Mam jeszcze jedno pytanie jakbyś mogla mi odpowiedziec, czy po samym zdjeciu RTG da się ocenic, czy jest stan zapalny w kosci czy konieczne bedzie rozwiercanie go i dlubanie w kanalach??





Na zdjęciu RTG widoczny będzie obrzęk i ewentualnie nieszczelnie wypełniony kanał.W razie braku takich oznak, lekarz moze jeszcze raz przeleczyc ząb, lecz najpierw powinien podac leki przeciwzalane, by zlagodzic bol ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 22:11 przez Justys19901.

następna dyskusja:

krwawienie.