Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:07:43

Witam...

Od paru dni mam podwyższoną temperaturę w granicach 37.0-37,2 *C i troche się zmartwilam... Chora nie jestem gardło nie boli.... za to zaczał pobolewac zab...

Byl juz leczony kanałowo jakies 4-5 mcy temu i wydawało sie, że wszystko ok..a tu od paru dni taka lipa... I tak się zastanawiam, czy taski ząb moze boleć? Pierwszy raz mnie takie coś spotyka:( Boli mnie tylko jak mocno go nacisne zębem, przy jedzeniu czy samoistnie noe boli chociaz w obrebie zęba czuje takie goraco jakby. Szostki obok nie mam :/ a osemka jest zdrowa.... Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec, w piatek ide do dentysty tak wiec kaze mu zrobic RTG. Tyle, że nie chce ponownie placic za tego zeba bo ten moj dentysta strasznie drogi a ja nie mam zbyt wiele funduszy ... pozatym ten ząb mial byc juz wyleczony na tip top... Czy moge domagac sie od dentysty, zeby zrobil mi tego zeba w ramach reklamacji czyli za darmo? A co jesli kaze mi placic ponownie i to nie mala sumke? Jestem załamana... Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? Jezeli tak, to prosze powiedzcie mi co zrobic w tkiej sytuacji i jak domagac sie drugiego darmowego leczenia :(

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:09:52

no ty chyba nie myślisz, że za darmo zęba ci będzie leczył..to nie jego wina jak twoja jama ustna na to wpłynie.. jak już to będziesz musiała płacić, ja płacilam za jednego od 100-150zł

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:15:17

Cytat
aassiiaa95
no ty chyba nie myślisz, że za darmo zęba ci będzie leczył..to nie jego wina jak twoja jama ustna na to wpłynie.. jak już to będziesz musiała płacić, ja płacilam za jednego od 100-150zł

A wlasnie, ze mysle, bo juz raz robilam tego zeba u tego dentysty , wydalam ponad 400 zlotych i usluga powinna byc wykonana prawidlowo a skoro boli, to znaczy, ze nie byla... Nie mam zamiaru po raz kolejny wydawac tyle poeniedzy

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:20:08

Ja wlasnie tak mialam ze mialam leczone kanalowo wywalilam duzo kasy,i jeszcze dodatkowo cierpialam po jego zrobieniu,i w koncowym efekcie trzeba bylo go usunac calkowicie,jak to dotyczy zebow raczej z tylu to niedaje sie nabrac na kanalowe i odrazu wyrywam - szkoda kasy i dodatkowych cierpien.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:20:16

mysle ze wdal ci sie stan zapalny i bez antybiotyku sie nie obedzie . co do reklamacji to zawsze mozesz skladac a czy zostanie przyjeta to sie okaze. na pewno bedzie potrzebny rtg i wtedy sie okaze, a na razie bierz cos przeciwzapalnego i przeciwbolowego . najlepszym sposobem na sprawdzenie ktory to zab to lyzeczka i popukac jak zaboli to wiadomo bedzie ktory to zab. kup sobie tez w aptece lub innym sklepie listerine i plucz buzie on dobrze odkaza i pomaga w stanach zapalnych



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 21:24 przez agata74.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:21:43

Cytat
edytka86
Cytat
aassiiaa95
no ty chyba nie myślisz, że za darmo zęba ci będzie leczył..to nie jego wina jak twoja jama ustna na to wpłynie.. jak już to będziesz musiała płacić, ja płacilam za jednego od 100-150zł

A wlasnie, ze mysle, bo juz raz robilam tego zeba u tego dentysty , wydalam ponad 400 zlotych i usluga powinna byc wykonana prawidlowo a skoro boli, to znaczy, ze nie byla... Nie mam zamiaru po raz kolejny wydawac tyle poeniedzy

No ja bym się tutaj z tobą zgodziła. Rozumiem, że po kilku latach coś by się zaczęło dziać - wiadomo, wypełnienia się wypłukuja i stan zębów może sie pogorszyć. No ale nie po 5 miesiącach, zwłaszcza, że to kanałowe.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:24:04

No wlasnie te koncowe ząbki - bynajmniej moje to uwielbialy i dalje jak widac lubuja sie w psuciu:( Juz sie u gory dwoch siodemek pozbylam wlasnie przez to, ze ktos zle zrobil mi w dziecinstwie kanalowe a ja zylam sobie w nieswiadomosci, a zab sie dalej psul i psul :( Nie chce stracic kolejnego bo serio bede szczerbata jak jakis menel :((( Lece po ibuprom bo nic innego przeciwzapalnego nie znam, a pozatym biore bromergon na prolaktyne a nie chce kombinowac z lekami:/

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:24:30

Cytat
edytka86
Witam...

Od paru dni mam podwyższoną temperaturę w granicach 37.0-37,2 *C i troche się zmartwilam... Chora nie jestem gardło nie boli.... za to zaczał pobolewac zab...

Byl juz leczony kanałowo jakies 4-5 mcy temu i wydawało sie, że wszystko ok..a tu od paru dni taka lipa... I tak się zastanawiam, czy taski ząb moze boleć? Pierwszy raz mnie takie coś spotyka:( Boli mnie tylko jak mocno go nacisne zębem, przy jedzeniu czy samoistnie noe boli chociaz w obrebie zęba czuje takie goraco jakby. Szostki obok nie mam :/ a osemka jest zdrowa.... Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec, w piatek ide do dentysty tak wiec kaze mu zrobic RTG. Tyle, że nie chce ponownie placic za tego zeba bo ten moj dentysta strasznie drogi a ja nie mam zbyt wiele funduszy ... pozatym ten ząb mial byc juz wyleczony na tip top... Czy moge domagac sie od dentysty, zeby zrobil mi tego zeba w ramach reklamacji czyli za darmo? A co jesli kaze mi placic ponownie i to nie mala sumke? Jestem załamana... Moze ktoras z Was byla w podobnej sytuacji? Jezeli tak, to prosze powiedzcie mi co zrobic w tkiej sytuacji i jak domagac sie drugiego darmowego leczenia :(



zanim wybierzesz się do dentysty kup sobie Dentosept. :) Jest całkowicie bezpieczny,bo ziołowy. Likwiduje ból i leczy stany zapalne :) tylko musisz być cierpliwa,bo po jednym razie nie przejdzie ;> ale na drugi dzień powinno być OK :)

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:24:34

Cytat
edytka86
Cytat
aassiiaa95
no ty chyba nie myślisz, że za darmo zęba ci będzie leczył..to nie jego wina jak twoja jama ustna na to wpłynie.. jak już to będziesz musiała płacić, ja płacilam za jednego od 100-150zł

A wlasnie, ze mysle, bo juz raz robilam tego zeba u tego dentysty , wydalam ponad 400 zlotych i usluga powinna byc wykonana prawidlowo a skoro boli, to znaczy, ze nie byla... Nie mam zamiaru po raz kolejny wydawac tyle poeniedzy
skoro aż 400 zł to na pewno musiał być dobry dentysta, i nie robił tego byle jak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-29 21:25 przez aassiiaa95.

zweryfikowana
Posty: 937
Ostrzeżenia: 1/5

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:26:07

a ja miałam wczoraj wyrywanego zęba po leczeni kanałowym mi po prostu pękł i nic się nie dało zrobić, zakwalifikowany do usunięcia
to co wczoraj przeżyłam u chirurga stomatologa - DZIEWCZYNY NIKOMU TEGO NIE ŻYCZĘ nawet największemu wrogowi
pół godziny walczyło z tym zębem 4 lekarzy,
a dziś spuchnięta jestem i zostałam przezwana CHOMICZYCĄ..

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:26:53

możesz mieć zapalenie miazgi zębowej i leczenie kanałowe nie pomoże, a dentysta czasem nie jest w stanie tego stwierdzić w pierwszej chwili.

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:30:57

moze nie dbalas o higiene, wstydz sie wymagac leczenia zadarmo

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:30:58

też miałam zęba leczonego kanałowo i po jakims czasie ( mniej niz rok) zaczął mnie strasznie bolec, jak przed leczeniem i poszłam do mojego dentysty zeby sie zapytac co i jak, to mi powiedzial ze zeby leczone kanałowo maja to do siebie ze do kilku lat moga pobolewac co jakis czas ale dla pewnosci kazal mi zrobic zdjecie zedba ale nic nie bylo:) po jakims tygodniu mi przeszło i narazie mam spokoj:) wiec moze bedzie tez tak u Ciebie:)

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:32:34

właśnie mam identyczną sytuacje jak Ty
i po 1 nie radze się poddawać tak jak jedna dziewczyna napisała że nie leczyć i od razu wyrywać Nie wyrywajcie zębów od tak bo leczenie boli owszem boli ale ząb można jeszcze uratować a wyrwanie zęba trwa kilka sekund a co potem sztuczny na druciku bo implanty wstrzeliwane od 2tyśi minimum jak w ogóle się tak tanio uda załatwić
Ja swój ząbek dokładnie 6 na dole leczyłam kanałowo 2 lata temu i 2 lata była cisza aż tu nagle zapalenie korzeni i u jednego z dentystów usłyszałam wyrywamy ale nie pozwoliłam poszłam do innego i po 4 co prawda wizytach ząbek uratowany .
A co do opisywanego przypadku jak antybiotyki doustne a tag że te wkładane do kanału zębowego nie pomogą to jest jeszcze 1 troszkę przerażające wyjście chirurgiczne podcinanie korzeni Resekcja korzenia niestety płatne i troszkę nie przyjemne

a co do reklamacji to w każdej przychodni pisze,wisi w gablotce albo w Google numer do rzecznika praw pacjenta zadzwonić i zapytać i po kłopocie

Ząb leczony kanałowo a boli?

29 wrz 2010 - 21:34:11

dzis wlasnie wrocilam od dentysty tez kanalowka za wypelnienie 1 kanalu 30 zl zalezy ile jest kanalow plus plomba 90 Niestyty

następna dyskusja:

krwawienie.