Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 12:50:28

jutro kupie tylko co lepsze vagosan czy propolis?

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:04:41

Cytat
agaa110
Przemywanie rumiankiem pomaga.

azucalen, to roztwór rumianku ze spirytusem:)

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:16:11

Cytat
kasiiia
jutro kupie tylko co lepsze vagosan czy propolis?
skor uwazasz ze nasze rady sa zle to po co sie pytasz o propolis , eksperymentuj sobie ile wlezie ale potem nie placz ze stany zapalne nawracaja ze nie mozesz zajsc w ciaze itp. medycyna naturala jest ok o ile jest wspomagana lekami . ludzie chorzy na raka ktorzy stosowali medycyne naturalan jako cudowny lek dawno nie zyja wiec rozsadek jest bardziej wskazany . no chyba ze ci religia zabrania, leczyc sie lekami :P

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:23:21

Cytat
agata74
Cytat
kasiiia
jutro kupie tylko co lepsze vagosan czy propolis?
skor uwazasz ze nasze rady sa zle to po co sie pytasz o propolis , eksperymentuj sobie ile wlezie ale potem nie placz ze stany zapalne nawracaja ze nie mozesz zajsc w ciaze itp. medycyna naturala jest ok o ile jest wspomagana lekami . ludzie chorzy na raka ktorzy stosowali medycyne naturalan jako cudowny lek dawno nie zyja wiec rozsadek jest bardziej wskazany . no chyba ze ci religia zabrania, leczyc sie lekami :P
nie zabrania mi religia, a własne przekonania. do tej pory nie narzekałam na medycyne naturalną i stare domowe sposoby. szczerze mówiąc wydaje mi się, że po tym czosnku mi się poprawia, ale jest to uciążliwe bo od 2 dni z domu wole nie wychodzić... stany zapalne powracają po lekach przepisanych przez lekarzy, a mojej koleżance czosnek pomógł póki co na dobre, z ciążą też są problemy przez właśnie leczenie chemią która ingeruje w nasz organizm, zmieniając naturalną gospodarkę hormonalną i naturalnie zachodzące zmiany.
przykład z rakiem to nie za fajny, bo ludzie chodzą na chemioterapie latami i niestety też szczęśliwei z tego nie wychodzą. wiadomo trzeba sie też leczyć lekami, antybiotykami ale wtedy kiedy jest taka konieczność, a wydaje mi się, że mój obecny stan nie wymaga ingerencji chemicznej.

kobiety sobie chwalą podmywania ziołami, czosnkiem, jogurtem, kefirem...

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:28:16

Masakra! Niektóre z was chyba na głowę upadły! Grzybica pochwy to nie katar, który można sobie bagatelizować. W takich sprawach nie kombinuje się żadnymi domowymi sposobami, bo tylko można tylko pogorszyć. A to co wy tutaj wypisujecie... Pewnie niejeden ginekolog za głowę by się złapał. Przy takim grzybiczym zapaleniu do lekarza, marsz!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-06 17:34 przez lambi.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:37:07

Cytat
Crazy_eyes
Dziewczyno, czy Ty się dobrze czujesz? Pewnie potem ten czosnek do obiadu dodajesz?? Pora sobie wsadź.

Leżę i kwiczę :)))))))))))))))))

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:35:40

dobrze ze moj tata tego nie widzi co piszesz bo by spadl z fotela a jest ginekologiem . tak masz racje podmywanie sie jogurtem jest ok zwlaszcza przy antybiotyku . co do grzybicy to nystatyna dziala domiejscowo wiec nie szkodzi tak jak normalny antybiotyk . przyklad z rakiem jest idealny bo jak wiadomo nie zawsze znajduje sie cudowny lek na uzdrowienie czasami trzeba lata mi brac chemie by zabic to cholerstwo ale nie mozna sie poddawac i rzucac wszytsko na rzecz ziolek z vilcej kory ktora gucio daje . ciekawe czy stosujesz antykoncepcje czy tez nie no bo przeciez to tez chemia ;/

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:37:16

nie rob nic na wlasna reke.idz do innego lekarza

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:43:22

Cytat
agata74
dobrze ze moj tata tego nie widzi co piszesz bo by spadl z fotela a jest ginekologiem . tak masz racje podmywanie sie jogurtem jest ok zwlaszcza przy antybiotyku . co do grzybicy to nystatyna dziala domiejscowo wiec nie szkodzi tak jak normalny antybiotyk . przyklad z rakiem jest idealny bo jak wiadomo nie zawsze znajduje sie cudowny lek na uzdrowienie czasami trzeba lata mi brac chemie by zabic to cholerstwo ale nie mozna sie poddawac i rzucac wszytsko na rzecz ziolek z vilcej kory ktora gucio daje . ciekawe czy stosujesz antykoncepcje czy tez nie no bo przeciez to tez chemia ;/

Brawo, w końcu jakaś normalna i sensowna wypowiedź.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:50:51

antykoncepcje akurat stosuje - jedyna rzecz która mnie przekonuje. moja siostra jak już pisałam też jest ginekologiem, ona takich metod nie stosuje ale starsze doktorki mówią, że tym sobie nie zaszkodze, sposoby ich babć, aczkolwiek każdy się dziwi, ze w dzisiejszych czasach ktoś leczy się takimi metodami. jeżeli twój tata jest ginekologiem to go spytaj o taką metode, na pewno to słyszał, bo niektórzy polecają takie sposoby...

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:51:13

mi pomógł laktacyd

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:52:21

mnie tez to kiedys spotkało i z tego co pamietam kupilam sobie lactacyd tylko ze nie płyn do higieny intymnej do codziennego uzytku a płyn ginekologiczny...no i robilam soebie oklady z jogurtu naturalnego

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:50:51

clotrimazolum napewno troche pomoze:)...

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 17:59:39

clotrimazolum ale krem czy globulki? bo ja mam krem

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 21:54:21

Cytat
kasiiia
antykoncepcje akurat stosuje - jedyna rzecz która mnie przekonuje. moja siostra jak już pisałam też jest ginekologiem, ona takich metod nie stosuje ale starsze doktorki mówią, że tym sobie nie zaszkodze, sposoby ich babć, aczkolwiek każdy się dziwi, ze w dzisiejszych czasach ktoś leczy się takimi metodami. jeżeli twój tata jest ginekologiem to go spytaj o taką metode, na pewno to słyszał, bo niektórzy polecają takie sposoby...
no to ja czegos nie rozumiem piszesz ze twoj ginekolog na urlopie , masz siostre ginekologa i sie radzisz na forum co sadzimy na temat leczenia grzybicy czosnkiem . czemu nie pojdziesz z tym do siostry ??? antykoncepcje stosujesz a to jest wieksza chemia niz nystatyna podana domiejscowo . a podobno jestes taka pro ekologiczna :P, z reszta rob jak uwazasz twoje zdrowie. mnie w tym momencie caly ten post wydaje sie dziwny gubisz sie w zeznaniach i tyle .
jak juz tak bardzo chesz ten czosnek stosowac to poczytaj co pisza dziewczyny oto przyklady
"Czosnek: posiada bardzo dużo właściwości leczniczych ale o pozbyciu się grzybicy zapomnij."
"słuchaj, z tymi domowymi metodami tak nie przesadzaj, zwłaszcza tymi zewnętrznymi, czosnek podrażnia, to jest jeden wielki mit, że pomaga, jodyna też, mozna tylko sobie krzywdę zrobić. serio"
itp. wiec nie do konca poczytalas dokladnie :P
a tu masz tabelke jakie moga byc problemu drog rodnych
Infekcja


Dolegli

wości


Upławy


Zapach


W bada

niu

lekar

skim


pH

w poch

wie

Drożdża-

kowa


Świąd


Gęste, białe, białożółte, żółte, przypomi

nające „wiejski serek”


Raczej nieobecny


Szczelinki, zaczerwie-
nienie sromu


<4,5

Bakteryj-

na


Różne;
50% bez objawów


Rzadkie, białe do szarych, jednolite


Obecny - rybi





>4,5

Tricho

monas


Świąd,
często bez objawów


Zielone, wodniste


Obecny

lub nieobecny


Żywoczer-

wone zabarwie-

nie szyjki macicy


Tabela 3. Farmakologiczne leczenie grzybicy pochwy3.

Wskazanie


Lek

Ostry epizod


*

Klotrimazol w tabletkach przez 7 dni
*

Terkonazol w kremie przez 3 dni
*

Flukonazol doustnie jednorazowo
*

Ketokonazol w tabletkach przez 14 dni
*

Kwas borowy w globulce dopochwowej przez 14 dni4

Profilaktyka / kuracja przedłużona


*

Klotrimazol dopochwowo 2x/tydz przez 6 miesięcy
*

Ketokonazol w tabletkach przez 5 dni po miesiączce przez 6 miesięcy lub doustnie przez 6 miesięcy codziennie
*

Terkonazol w kremie dopochwowo raz w tygodniu
*

Flukonazol doustnie raz na miesiąc
*

Itrakonazol w tabletkach raz w miesiącu
*

Kwas borowy dopochwowo podczas miesiączki
(5 pierwszych dni cyklu)5



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-06 22:06 przez agata74.

następna dyskusja:

Ciąża=Ślub