Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grzybica pochwy - domowe sposoby

14 lis 2011 - 08:48:00

Polecam picie jogurtu naturalnego! 3 razie dziennie, moga byc małe opakowania, pomagają!

Grzybica pochwy - domowe sposoby

14 lis 2011 - 09:03:16

Nie lepiej kupić jakieś globulki dopochwowe typu gynalgin?Clotrimazol?

Grzybica pochwy - domowe sposoby

14 lis 2011 - 09:06:52

daruj sobie ten czosnek, kiedyś przyłożyłam sobie do opryszczki i wypaliłam kawałek naskórka. Ranę miałam na kilka miesięcy, na szczęście się zagoiło, ale myślałam że będzie niezła blizna. Kup sobie vagical globulki, mi pomagają. Do tego tantum rosa i "wietrzenie" jak jesteś sama chodź bez majtek, byle się tam wilgotno nie robiło. Tylko w ciepłym, żebyś się nie przeziębiła.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

14 lis 2011 - 09:22:23

nie polecam sposobu czosnkowego.. jak moje poprzedniczki napisały może zaszkodzić, możesz go nawet nie być w stanie wyjąć bo np nitka się zsunie, albo zostanie Ci gaza...
idź do apteki po mieszankę ziół i rób sobie 'nasiadówki' czytaj 2-3 razy dziennie rób sobie napar z tych ziółek w jakimś garnku czy czymś i po prostu siedź na nim jakieś 10 minut... mi to kiedyś gin przypisał. po tygodniu już było mniej śluzu i czułam się bardziej komfortowo, to metoda nieinwazyjna, więc nawet jak Ci miałaby nie pomóc, to nie zaszkodzi, więc czemu nie spróbować? takie ziółka to max 7-8zł.

pees. tylko nie wsadzaj tyłka do tego garnka, samymi oparami z wrzących ziół to wyleczysz. chociaż w sumie później jak ostygnie trochę możesz zastosować do podmycia się... na pewno nie zaszkodzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-14 09:24 przez thimer.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

22 lis 2011 - 11:04:08

Jak zapobiegać grzybicy?

- zrezygnować ze stosowania hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych
- zrezygnować z depilacji okolic sromu
- ograniczyć stosowanie tamponów dopochwowych
- używać przewiewnej, bawełnianej bielizny
- stosować profilaktycznie doustne probiotyki;
- do codziennej higieny intymnej używać środków o pH5,5

Lekarz może zlecić także wykonywanie innych badać w celu potwierdzenia lub wykluczenia ogólnoustrojowych zaburzeń np. kontrolować poziom glukozy we krwi w celu wykluczenia cukrzycy.


Jak leczyć?

Aby skutecznie poradzić sobie z grzybicą pochwy i sromu należy pamiętać o kilku zasadach:
1. W pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza ginekologa, który potwierdzi grzybicze tło zapalenia pochwy i sromu
2. Należy stosować się do zaleceń lekarza pod względem rodzaju przyjmowanych leków przeciwgrzybicznych
3. Nie należy skracać czasu trwania leczenia zaleconego przez lekarza ponieważ grozi to nawrotem choroby
4. W przypadku chorób współistniejących, które predysponują do rozwoju grzybiczego zapalenia pochwy i sromu należy również ściśle stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego. Wówczas leczenie kandydiozy jest uzupełnieniem leczenia choroby zasadniczej.
5. Postępowaniem leczniczym należy objąć także partnera seksualnego ponieważ może być on nosicielem zakażenia

W większości przypadków w zakażeniach drożdżakowych pochwy i sromu stosuje się leczenie miejscowe. Podaje się dopochwowo leki pochodne imidazoli, izokonazoli, triazoli oraz antybiotyków przeciwgrzybiczych w postaci tabletek, globulek, kremów, żeli i tamponów. Przykładem skutecznego antybiotyku przeciwgrzybicznego jest Pimafucin pod postacią tabletek dopochwowych i globulek, które po wprowadzeniu do pochwy wytwarzają pienistą masę, która wypełnia wnętrze pochwy i dzięki temu dociera lepiej do mikroorganizmów. Preparat należy zakładać głęboko do pochwy na noc. W czasie miesiączki leczenie należy przerwać.

W przypadkach zmian sączących stosuje się początkowo okłady z 0,25%-0,6% azotanu srebra lub 2% kwasu borowego, a po wysuszeniu z 1-2% roztworów wodnych mikostatycznych barwników, np. fioletu krystalicznego. Korzystne działania maja kremy zawierające amfoterycynę B.

W postępowaniu ogólnym zaleca się zmianę nawyków higienicznych z zachowaniem ścisłej (ale bez nadmiernej przesady) higieny, wyeliminowanie perfumowanych i silnie alkalicznych mydeł na rzecz specjalnych płynów intymnych o pH 5,5. Zastąpienie kąpieli prysznicem oraz utrzymywanie okolicy sromu w suchości. Dietę należy wzbogacić w przetwory bogate w witaminę B i ograniczyć spożywanie cukrów.

Wraz z doustnym przyjmowaniem antybiotyków należy stosować profilaktycznie dopochwowo lactovaginal. Terapia trwa zwykle 3-14 dni.

W cięższych przypadkach lub przy nawracających infekcjach , które zdarzają się u 15-20% pacjentek stosuje się także doustne leki triazolowe. Wówczas leczenie trwa aż do zupełnego ustąpienia objawów chorobowych.

Drożdżyca narządów płciowych występująca w ciąży wymaga leczenia aż do chwili porodu - w celu uniknięcia zakażenia noworodka.

następna dyskusja:

Pomóżcie tabletki poronne!