Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grzybica pochwy - domowe sposoby

05 lip 2010 - 14:11:53

Witam dziewczyny :) pewnie nie jedna z was to przeżywała. ja obawiam się że sie nią zaraziłam tylko pytanie gdzie - basen, solarium czy podczas stosunku na świeżym powietrzu? Nie odczuwam pieczenie, swędzenia ale mam upławy i przy ujściu pochwy po kilku godz odkłada się biały śluz. Czy wiecie czy to jest grzybica? Mój gin dopiero mnie przyjmie 30lipca <olaboga> ! bo jest na urlopie... pozostało mi czekać i leczyć się domowymi sposobami. narazie stosuje maść clotrimazolum, nie korzystam z żadnych basenów. czytałam w internecie o czosnku, stosowała któraś z was?

sposób nr 1:
na noc aplikujemy czosnek jak tampona (oczywiscie owiniętego w gaze z nitką żeby go wyjąć), lub podczas dnia wymieniając go co kilka godz

sposób nr 2:
wkładamy ząbek czosnku między warki sromowe i również nosimy go kilka godz

sposób nr 3: (ja go zastosowałam)
do przegotowanej, ciepłej szklanki (nie gorącej!) wody wyciskamy czosnek, następnie odcedzamy go (żeby nie było drobin czosnku bo sa one piekące). Taka miksutą podmywamy się, robimy irygacje lub nasączamy tampona i go aplikujemy. podmywamy sie kilka razy dziennie

Dziewczyny pisały że po czosnku ich problem zniknął, zobaczymy czy mi pomoże ;) mnie straaaasznie piekło jak strzykaweczką sie pomywałam (nie chciałam mieć śmierdzacych rąk). A wam pomógł albo znacie inne domowe sposoby?

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 09:24:58

Cytat
kasiiia
Witam dziewczyny :) pewnie nie jedna z was to przeżywała. ja obawiam się że sie nią zaraziłam tylko pytanie gdzie - basen, solarium czy podczas stosunku na świeżym powietrzu? Nie odczuwam pieczenie, swędzenia ale mam upławy i przy ujściu pochwy po kilku godz odkłada się biały śluz. Czy wiecie czy to jest grzybica? Mój gin dopiero mnie przyjmie 30lipca <olaboga> ! bo jest na urlopie... pozostało mi czekać i leczyć się domowymi sposobami. narazie stosuje maść clotrimazolum, nie korzystam z żadnych basenów. czytałam w internecie o czosnku, stosowała któraś z was?

miałam grzybicę i wiem, co to oznacza i wiem, że czosnek nie jest dobry. jeżeli masz wizytę u lekarza dopiero 30 lipca, to bardziej polecam stosowanie clotrimazolum, wietrzenie miejsc intymnych (np. chodzenie w samej spódniczce po domu) i łykanie lacibios femina plus ograniczenie spożycia alkoholu i słodyczy. to zazwyczaj łagodzi dolegliwości. jeszcze można sobie kupić saszetki tantum rosa i przemywac takim roztworem miejsca intymne, osuszyć dokładnie i potem clotrimazolem.
czosnek może jeszcze bardziej zaognić stan zapalny i zamiast pomoc raczej zaszkodzi.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 09:33:34

A może tantuum rose?

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 09:29:27

kup sobie tantum rosa i irygator zrób sobie irygacje powinno pomóc;)

zweryfikowana
Posty: 956
Ostrzeżenia: 1/5

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 09:37:20

dokladnie tak jak dziewczyny pisza

widze ze rzestal to byc temat tabu jeszcze niedawno wiele osob myslalo ze grzybice ma sie z braku higieny :o

niestety i ja mialam z nia doczynienia 2 razy po antybiotykach dlatego tak bardzo trzeba pamietac o tabletkach oslonowych

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 09:52:46

jezus czosnek nigdy o tym nie slyszalami nigdy bym tego nie zrobiła...
i swiete slowa dziewczyny powyzej - ludzie nie wiedza a gadaja takie bzdury, ktos nawetprzesadnie moze dbac o siebie i jest problem..
szczegolnie teraz wsrod nastolatek tysiace kobiet choruje ;/
i popieram tantum rose i krem clo.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:02:29

Nie rób takich rzeczy! Domowe sposoby to bujda ! tylko sobie pogorszysz stan.... Nie mozesz zapisać się do innego ginekologa ktory przyjmie Cię dużo wcześniej? A tamtą wizytę odwołać?

Leć do apteki kup maść bez recepty clotrimazolum (3zł) i smaruj (ale nie w środku) ! I Obowiązkowo idź do lekarza :)

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:00:02

no nie wiem czy ten czosnek to jest dobry pomysl, ja raz cos podobnego zlapalam i wlasnie ta masc Clotromazolum, okazala sie w moim przypadku bardzo pomocna. Posmarowalam dwa, albo trzy razy i minelo jak reka odjal...

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:03:08

jakie domowe sposoby? Tylko leki - tabletki i globulki dopochwowe + krem. a to może ci zlecić dopiero lekarz po odpowiednich badaniach. Olewa się takie infekcje, a później rodzą się dzieci - albo kalekie albo upośledzone, bo mamuśka wpychała sobie czosnek zamiast iść do lekarza. Poczytaj sobie na temat zakażeń narządów płciowych, to nie będziesz do tego podchodzić tak pobłażliwie
jak masz czekać na ginekologa, to kup sobie lepiej lactovaginal - bez recepty, działa osłonowo. i czekaj. nie rób głupot, bo jak zniszczysz oprócz chorobotwórczych też dobre bakterie, czyli niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, to dopiero będziesz miała problemy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-06 10:11 przez puchuskubatek.

zweryfikowana
Posty: 218
Ostrzeżenia: 2/5

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:07:50

idz do normalnego lekarza i powiedz że stosowałas antybiotyki i dostałas po nich grzybicy i niech przepisze Ci jakies leki.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:07:51

Nie ma sposobów domowych na wyleczenie grzybicy pochwy tu potrzebne są leki więc trzeba się wybrać do lekarza jeśli masz odrębny termin do ginekologa to wybierz się do swojego lekarza ogólnego też Ci przepisze jakieś globulki nie czekaj bo będzie gorzej.
Jeśli masz tylko upławy to możliwe że to tylko Twój śluz ma taką konsystencję a nie masz grzybicy.
Grzybica powoduje okropne swędzenie przy wyjściu z pochwy , potem piecze skóra wokół wejścia do pochwy, a śluz jest w dużych ilościach wycieka w kolorze szarnym , lekceważona grzybica bo bardzo złe konsekwencje.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:11:22

ja niestety ostatnio też przez to przechodziłam, ale zaczełam stosować propolisowe czopki dopochwowe i pomogło ;) tylko jak włożyłam pierwszego to nie wiedziałam co się dzieje bo piekło jakbym się czymś poparzyła, ale to tylko prze 15min a później to już była ulga ;) I po pierwszych razie było już o wiele lepiej także polecam , kosztuje niewiele bo tylko 9-10zł a pomaga ;)

zweryfikowana
Posty: 1.482
Ostrzeżenia: 1/5

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:17:20

tez mam do czynienia z grzybica : ( jedna juz mialam i mi przeszlo a teraz mam druga i przemywam sie codzinnie nawet 8 razy zaparzonym rumiankiem i pomaga lagodzi i mnie wtedy nie piecze ani nie swedzi. a na noc tez przemywam i spie w samej koszuli bez majtek i to pomaga. o czosnku tez czytalam i pytalam kolezanek to mowily ze to klamstwo, ze tak jak juz dziewczyny pisaly moze to tylko bardziej zaszkodzic.

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:13:23

czosnek jest polecany przez lekarzy wolących metody naturalne. nie wiem do końca czy to jest grzybica czy nie, bo nie odczuwam innych dolegliwości oprócz dziwnego śluzu, dlatego Clo. niewiele mi zdziała, bo musiałby się dostać "do środka" żeby zwalczyć grzybka.
słodyczy i alkoholowi mówie NIE! tak jak basenom, solariom i sztucznej bieliźnie.

może dla was to będzie śmieszne, ale mi czosnek naprawde pomaga i to podmywanie :)
co prawda zione jak smok, ale wydzielina ustępuje :)

Grzybica pochwy - domowe sposoby

06 lip 2010 - 10:14:33

Dziewczyno, czy Ty się dobrze czujesz? Pewnie potem ten czosnek do obiadu dodajesz?? Pora sobie wsadź.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-06 10:20 przez Crazy_eyes.

następna dyskusja:

Ciąża !!!