Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:35:25

Drogie dziewczyny mam do Was pytanie. Od dwóch lat brałam tabletki antykoncepcyjne, co pół roku robiłam miesięczna przerwę. Zrobiłam ją dwa miesiące temu a kiedy chciałam iść do lekarza po receptę, okazało się że jest na urlopie i pielęgniarka nie może wypisać recepty bez zgody lekarza;/ Zdenerwowałam się niesamowicie ponieważ zbliża się wielka uroczystość rodzinna, kttóra wypadnie akurat w pierwszy dzień mojej miesiączki czyli 10 kwietnia. Tabletki biorę ponieważ podczas okresu przez pierwsze dwa dni nie mogę wstać z łóżka, wymiotuję, mdleje itp, a tabletki pomagają mi normalnie funkcjonować. Poszłam więc wczoraj po receptę bo w końcu pani doktor wróciła i chciałam się umówić na wizytę aby się zapytać czy mogę zacząć brać tabletki od połowy cyklu żeby miesiączka się przesunęła, niestety zostałam umówiona na rozmowę 29 kwietnia!;/ Nie mam pojęcia co zrobić, a nie chcę nawalić i spędzić cały wieczór jak i dzień w łózku gdyż to moja osiemnastka połączona z 50 rocznicą ślubu dziadków :(Nie wiem czy mogę zacząć brać tabletki np od dzisiaj? Może któraś z Was miała podobną sytuację? I czy w drugim miesiącu będę musiała się jeszcze zabezpieczać? Z góry dziękuję za pomoc :)
chociaż podbijcie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-31 17:42 przez Lilusia18.

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:45:04

podbijam :)) bo ja nie mam pojęcia ;p

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:49:30

tabletki musisz zaczac brac od pierwszego dnia miesiaczki, inaczej cie nie chronia a mozesz sobie zaszkodzic zazywajac je inaczej niz sie powinno.

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:49:57

ja nie wiem, ale to chyba nie jedyny ginekolog w Twoim mieście? nie możesz się wybrać do innego?

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:50:31

z tego co wiem tabletki anty bierze się w pierwszy dzień miesiączki. nie mam bladego pojęcia czy mozna zacząć brać w inny dzień, wiem tylko żę jeśli bierze sie od 1szego dnia okresu ma się zagwarantowana ochronę antykoncepcyjną ;) żeby nie mieć owej miesiączki dokuczliwej wystarczy nie zrobić przerwy w braniu tabletek gdy kończy sie opakowanie (lub w przypadku np YAZu zostawić białe tabletki i od razu przejść do różowych).

może spróbuj umówić się do innego ginekologa? ew. w innym mieście? albo zadzwoń do swojego lekarza ;) ja chodzę prywatnie, płace za wizytę 120 zł, ale do swojego lekarza moge w środku nocy dzwonić jesli mam problem.

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:52:21

problem w tym, że od miasta dzieli mnie prawie 50km przy czym teraz jestem uwiązana w domu z powodów rodzinnych. Nie wiem ale jedna z moich koleżanek zaczęła brać od połowy cyklu bo tak jej kazał lekarz dlatego pytam, bo może ktoś wie coś więcej na ten temat :)

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 17:55:45

noo właśnie, idź prywatnie, wtedy każdy od razu Cię przyjmie :))

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 18:00:41

Ja biorę tabletki pierwszego dnia po miesiaczce ....wiec niewiem moze żle was rozumiam ze pierwszego dnia miesiaczki;)

tabletki anty a bolesna miesiączka

31 mar 2010 - 18:03:44

tabletki można brać od pierwszego do 5 dnia po miesiączce:) Z tym że od pierwszego dnia nie trzeba się zabezpieczac a od 2 do 5 trzeba przez pierwszy miesiąc;p

tabletki anty a bolesna miesiączka

04 kwi 2010 - 18:08:39

Mogłaś iść do apteki wybłagać żeby Ci sprzedały Twoje tabletki, a Ty za xx dni doniesiesz receptę. Tylko najlepiej jakby to były jakieś znajome panie w aptece. Albo poprosić koleżankę, która używa tych samych, żeby Ci 1 opakowanie odstąpiła.. Albo po prostu iść do innego lekarza/ewentualnie wbić się do tej swojej lekarki i powiedzieć jej, żeby Ci wypisała, bo niestety jesteś zarej.na późniejszy termin. A teraz to już chyba tylko czekać..

tabletki anty a bolesna miesiączka

04 kwi 2010 - 18:13:56

hmmm pogotowie?? u mnei to zawsze ostatnia deska ratunku, albo lekarz rodzinny jesli masz tylko papierek od ginekologa ze takie tabsy przyjmujesz. ja zostawiam ksiazeczke w swojej zwyklej przychodni ( a ze jestem leniwa to sie jeszczenie przepisalam do doroslej) i mi pediatra wypisuje. chociaz obiecalam ze juz tak robic nie bede i normalnie zostawiam u ginekologa ksiazeczke i pod koniec dnia mam recepte. poinformacje tomozesz zadzwonic chyba do lekarza w gdzinach jego dyzuru

następna dyskusja:

po ilu dniach od porodu wypisują ?ppomozcie