Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:18:29

Cytat
dorota3300
kąpiel w ciepłej wodzie, chodzi o ogrzanie podbrzusza, poleż sobie troszkę w wannie , może pomoże

tak gorącej jak tylko można wytrzymać, ale istnieje niebezpieczeństwo że się zasłabnie i zemdleje w wannie, dlatego najlepiej mieć kogoś zaufanego obok, najlepiej "współwinnego". To działa, pękaja naczynia krwionośne po prostu i złuszcza się błona śluzowa macicy (pozdrowienia dla facetów którzy wchodzą na forum szafy - co wy wiecie o życiu...). Dlatego nie wolno w ciąży się kąpać w zbyt ciepłej wodzie. Raz taką kąpiel zrobiłam i na drugi dzień dostałam miesiączki a z bólu zwymiotowałam :/

drugi sposób to ok 20 szt goździków zalać wrzątkiem i wypić jak herbatę. Nie wiem czy to siła mojej i moich koleżanek wiary czy faktycznego działania ale okres się pojawiał. Myślę że ta wiara pozwala na zmniejszenie stresu który blokuje miesiączkę sam z siebie.

A tak btw jeśli komuś pęknie gumka to słyszałam że należy zrobić JAK NAJSZYBCIEJ roztwór octu spirytusowego z wodą 1:9 (mniej więcej, proporcje jak do rozcieńczania syropu do picia), nasączyć wacik i włożyc jak najgłębiej się da, oczywiście wyjąć :P

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:21:53

racja teraz sobie przypomniałam ze sa leki ( podobno dosc długa lista) ktorych nie mozna brac z tabsami! z reszta nawet głupie palenie czy %ty szkodzą w tym wypadku...

Cytat
yennaofvengerberg
Cytat
dorota3300
kąpiel w ciepłej wodzie, chodzi o ogrzanie podbrzusza, poleż sobie troszkę w wannie , może pomoże

tak gorącej jak tylko można wytrzymać, ale istnieje niebezpieczeństwo że się zasłabnie i zemdleje w wannie, dlatego najlepiej mieć kogoś zaufanego obok, najlepiej "współwinnego". To działa, pękaja naczynia krwionośne po prostu i złuszcza się błona śluzowa macicy (pozdrowienia dla facetów którzy wchodzą na forum szafy - co wy wiecie o życiu...). Dlatego nie wolno w ciąży się kąpać w zbyt ciepłej wodzie. Raz taką kąpiel zrobiłam i na drugi dzień dostałam miesiączki a z bólu zwymiotowałam :/

drugi sposób to ok 20 szt goździków zalać wrzątkiem i wypić jak herbatę. Nie wiem czy to siła mojej i moich koleżanek wiary czy faktycznego działania ale okres się pojawiał. Myślę że ta wiara pozwala na zmniejszenie stresu który blokuje miesiączkę sam z siebie.

A tak btw jeśli komuś pęknie gumka to słyszałam że należy zrobić JAK NAJSZYBCIEJ roztwór octu spirytusowego z wodą 1:9 (mniej więcej, proporcje jak do rozcieńczania syropu do picia), nasączyć wacik i włożyc jak najgłębiej się da, oczywiście wyjąć :P
dosc ryzykowne to wkładanie:P ciekawa jestem jak to logicznie wytłumaczyć chodzi mi o ten ocet jakie ma niby działanie ...
oczyscie sie nie czepiam zeby nie bylo tylko zastanawiam sie jaki to ma sens-taki 'eksperyment' :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-01 00:25 przez foczka2007.

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:24:56

Cytat
yennaofvengerberg
Cytat
dorota3300
kąpiel w ciepłej wodzie, chodzi o ogrzanie podbrzusza, poleż sobie troszkę w wannie , może pomoże

tak gorącej jak tylko można wytrzymać, ale istnieje niebezpieczeństwo że się zasłabnie i zemdleje w wannie, dlatego najlepiej mieć kogoś zaufanego obok, najlepiej "współwinnego". To działa, pękaja naczynia krwionośne po prostu i złuszcza się błona śluzowa macicy (pozdrowienia dla facetów którzy wchodzą na forum szafy - co wy wiecie o życiu...). Dlatego nie wolno w ciąży się kąpać w zbyt ciepłej wodzie. Raz taką kąpiel zrobiłam i na drugi dzień dostałam miesiączki a z bólu zwymiotowałam :/

drugi sposób to ok 20 szt goździków zalać wrzątkiem i wypić jak herbatę. Nie wiem czy to siła mojej i moich koleżanek wiary czy faktycznego działania ale okres się pojawiał. Myślę że ta wiara pozwala na zmniejszenie stresu który blokuje miesiączkę sam z siebie.

A tak btw jeśli komuś pęknie gumka to słyszałam że należy zrobić JAK NAJSZYBCIEJ roztwór octu spirytusowego z wodą 1:9 (mniej więcej, proporcje jak do rozcieńczania syropu do picia), nasączyć wacik i włożyc jak najgłębiej się da, oczywiście wyjąć :P

Podejrzewam, że jeśli tą metodę stosowałaś to nie ona pomogła tylko to, że był to po prostu ten czas, tzn. spóźniał się ale akurat miał na ten czas wypaść. A druga sprawa tak jak piszesz - zmniejszenie stresu może "odblokować" miesiączkę.
W sprawie pękniętej gumki - przedstawiasz zmodyfikowaną metodę antykoncepcji naszych babć :D Tylko że może być mało skuteczna, bo ocet nie dostanie się tam gdzie ma :] A tak serio - kiedyś kobiety stosowały irygacje (płukanki) z octu po każdym stosunku, jeśli nie chciały zajść w ciążę. Im bardziej stężony tym podobno było to skutecznijesze, co jest nawet logiczne - plemniki "żyją" w środowisku zasadowym, wprowadzenie octu powoduje zakwaszenie środowiska przez co giną. Metoda była skuteczna o ile nie trafiło się na dzień owulacji, bo po stosunku mogło być już za późno - plemniki mogły okazać się szybsze.
Cytat
foczka2007
racja teraz sobie przypomniałam ze sa leki ( podobno dosc długa lista) ktorych nie mozna brac z tabsami! z reszta nawet głupie palenie czy %ty szkodzą w tym wypadku...

Alkohol nie wpływa na skuteczność - chyba że któraś się nieźle schleje i wymiotuje, a brała niedługo wcześniej tabletkę - po prostu ją zwróci. Jeśli wymioty wystąpią później, niż 5 godz. po przyjęciu tabletki - jest wszystko ok, bo zdążyła się wchłonąć. Podobnie jest w przypadku zatruć, jesli występują wymioty lub silna biegunka - skuteczność antykoncepcji jest zmniejszona. A jeśli chodzi o palenie: jest przeciwwskazane ze względu na zwiększone ryzyku wystąpienia chorób zakrzepowych, ale też nie wpływa na skuteczność antykoncepcji :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-01 00:29 przez gabiiiii.

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:29:52

haha juz se przeczytałam:P kurde to ja zacznę 'pic ocet drugimi ustami' :D AHAHAHAHAH

Cytat
gabiiiii
Cytat
yennaofvengerberg
Cytat
dorota3300
kąpiel w ciepłej wodzie, chodzi o ogrzanie podbrzusza, poleż sobie troszkę w wannie , może pomoże

tak gorącej jak tylko można wytrzymać, ale istnieje niebezpieczeństwo że się zasłabnie i zemdleje w wannie, dlatego najlepiej mieć kogoś zaufanego obok, najlepiej "współwinnego". To działa, pękaja naczynia krwionośne po prostu i złuszcza się błona śluzowa macicy (pozdrowienia dla facetów którzy wchodzą na forum szafy - co wy wiecie o życiu...). Dlatego nie wolno w ciąży się kąpać w zbyt ciepłej wodzie. Raz taką kąpiel zrobiłam i na drugi dzień dostałam miesiączki a z bólu zwymiotowałam :/

drugi sposób to ok 20 szt goździków zalać wrzątkiem i wypić jak herbatę. Nie wiem czy to siła mojej i moich koleżanek wiary czy faktycznego działania ale okres się pojawiał. Myślę że ta wiara pozwala na zmniejszenie stresu który blokuje miesiączkę sam z siebie.

A tak btw jeśli komuś pęknie gumka to słyszałam że należy zrobić JAK NAJSZYBCIEJ roztwór octu spirytusowego z wodą 1:9 (mniej więcej, proporcje jak do rozcieńczania syropu do picia), nasączyć wacik i włożyc jak najgłębiej się da, oczywiście wyjąć :P

Podejrzewam, że jeśli tą metodę stosowałaś to nie ona pomogła tylko to, że był to po prostu ten czas, tzn. spóźniał się ale akurat miał na ten czas wypaść. A druga sprawa tak jak piszesz - zmniejszenie stresu może "odblokować" miesiączkę.
W sprawie pękniętej gumki - przedstawiasz zmodyfikowaną metodę antykoncepcji naszych babć :D Tylko że może być mało skuteczna, bo ocet nie dostanie się tam gdzie ma :] A tak serio - kiedyś kobiety stosowały irygacje (płukanki) z octu po każdym stosunku, jeśli nie chciały zajść w ciążę. Im bardziej stężony tym podobno było to skutecznijesze, co jest nawet logiczne - plemniki "żyją" w środowisku zasadowym, wprowadzenie octu powoduje zakwaszenie środowiska przez co giną. Metoda była skuteczna o ile nie trafiło się na dzień owulacji, bo po stosunku mogło być już za późno - plemniki mogły okazać się szybsze.
Cytat
foczka2007
racja teraz sobie przypomniałam ze sa leki ( podobno dosc długa lista) ktorych nie mozna brac z tabsami! z reszta nawet głupie palenie czy %ty szkodzą w tym wypadku...

Alkohol nie wpływa na skuteczność - chyba że któraś się nieźle schleje i wymiotuje, a brała niedługo wcześniej tabletkę - po prostu ją zwróci. Jeśli wymioty wystąpią później, niż 5 godz. po przyjęciu tabletki - jest wszystko ok, bo zdążyła się wchłonąć. A jeśli chodzi o palenie: jest przeciwwskazane ze względu na zwiększone ryzyku wystąpienia chorób zakrzepowych, ale też nie wpływa na skuteczność antykoncepcji :)
no co do tabletek mało wiem -nie stosuje . jedyne co raz korzystałam z tabletki tzn 'po' i wtedy nie mogłam palic chyba przez 3 dni ewentualnie 1fajek na dzien. dawno to bylo pamietam ze jakos dziwnie sie po nich czulam.
ale palenie to w ogole szkodliwe ...:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-01 00:32 przez foczka2007.

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:30:27

ciekawe jak smakuje ;D

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:31:34

Cytat
foczka2007
haha juz se przeczytałam:P kurde to ja zacznę 'pic ocet drugimi ustami' :D AHAHAHAHAH

Hehe, ciekawe co by powiedział na to facet :D Chciałabym widzieć reakcje mojego męża, gdybym mu powiedziała "Kochanie, a teraz wybacz, muszę Cię na chwilkę zostawić, ponieważ muszę iść sobie zrobić płukankę z octu. A może chciałbyś mi pomóc?" :D
Cytat
Pajoowa
ciekawe jak smakuje ;D

No dokładnie :D
Cytat
foczka2007
no co do tabletek mało wiem -nie stosuje . jedyne co raz korzystałam z tabletki tzn 'po' i wtedy nie mogłam palic chyba przez 3 dni ewentualnie 1fajek na dzien. dawno to bylo pamietam ze jakos dziwnie sie po nich czulam.
ale palenie to w ogole szkodliwe ...:)[/quote]

Bo tabletka tzw. "po" zawiera ogromną dawkę hormonu - dlatego ryzyko było jeszcze bardziej zwiększone.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-01 00:35 przez gabiiiii.

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:35:19

Cytat
gabiiiii
Cytat
foczka2007
haha juz se przeczytałam:P kurde to ja zacznę 'pic ocet drugimi ustami' :D AHAHAHAHAH

Hehe, ciekawe co by powiedział na ta facet :D Chciałabym widzieć reakcje mojego męża, gdybym mu powiedziała "Kochanie, a teraz wybacz, muszę Cię na chwilkę zostawić, ponieważ muszę iść sobie zrobić płukankę z octu. A może chciałbyś mi pomóc?" :D
Cytat
Pajoowa
ciekawe jak smakuje ;D

No dokładnie :D
hahaah golniemy razem:D MASAKRA:p tak czy inaczej dosc zabawny ten sposób a ze swieta sa to jak zostanie to wykorzysta sie do śledzi:D wiem dzis jestem okropna:P

niezweryfikowana
Posty: 1.243
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:36:04

jak to smakuje? jak marynowana brzoskwinka :D:D:D

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:37:51

Hehe, musiały sobie kobiety jakoś radzić :D Na seks miały pewnie ochotę tak samo jak my :D My dzisiaj mamy sprawę ułatwioną, a wtedy ... straszne czasy :]

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:40:54

czekalam na okres, jest przyszedl, wlasnie teraz ^^
marynowana brzoskwinka xdddddddddddddddddddddddd hahaha

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:41:02

Cytat
zielonewzgorze
jak to smakuje? jak marynowana brzoskwinka :D:D:D
taka świąteczna przekąska:P kulinaria na ginekologii........:D

niezweryfikowana
Posty: 1.243
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:43:38

taaaaa a potem kiszony ogór

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:46:26

ale mam ochote na kiszeniaczka, ale do ustnie xd

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:46:38

HAHAH masakra :P a podobno to faceci są tacy paskudni a nie baby:P

Sposoby na wywołanie okresu.

01 kwi 2010 - 00:48:43

przyznam bez bicia ze jestem mega zboczkiem. ej, ale jesli ktos jest nie zboczony to dziwny -.-

następna dyskusja:

Wstydliwe pytanie