Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

40 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Hej dziewczyny!

Znacie jakis dobry, skuteczny sposób na pozbycie sie pękających naczynek na twarzy?

Piszcie co wiecie na ten temat!

Z góry dzięki.

to są teleangiektazje ;P ;) a zauważyłaś oprócz tego jakieś zaczerwienienia? typu rumień? lub krostki czy grudki?

Slyszałam ze mozna je zamykać ale nie jest powiedziane ze przy zamykaniu nie szczeli ci nastepne. Ja sama mam takie:( Wiem że nie mozna przy nich stosować zwykłych pelingów z drobinkami bo bedzie gorzej.

zweryfikowana
Posty: 294
Ostrzeżenia: 1/5

ja mam takie rumiena na policzkach:( jest na to jakas masc? kolezanka mi pisala kiedys ze za 50 zł jest ale zapomnialam nazwe:(

U dermatologa lub dobrej kosmetyczki za usunięcie widocznych naczynek zapłacisz od 100 zł wzwyż, inne sposoby typu kremy na pękające naczynka nie usuną już widocznych,one jedynie zapobiegają pojawieniu się następnych.Korektorów też nie polecam,i tak przez nie naczynka są widoczne.

Jeśli nie występują te czynniki które podałam tzn że po prostu pękają ci naczynka pod wpływem zimna:) masz wrażliwą cerę, najczęściej przez to jest "przezrczysta" czyli cienka no bo widac naczynia krwinośne. Używaj kremów zaespieczjących przed mrozem. I najlepiej z filtrem UV. :) Jeśli na twarzy masz prócz tego grudki, krosty gdzie niegdzie występują pryszcze tzn że masz trądzik różowaty :)

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

to nie chodzi o mnie... tylko o bliska mi osobe która ma z tym ogromny problem i mega kompleks i chce w jakis sposob mu pomoc..
ja nic nie zauwazylam i nic nie przeszkadza no ale chce sie od was dowiedziec na poczatek co najlepiej na to poradzi....


chodzi dokładnie o rumieńce na twarzy dokładnie na policzkac które jak ta osoba twierdzi robia sie "fioletowe" :| czego nie zauwazylam.. ehh.. kilka krotek jest na buzi(po wyskakujacych pryszczach) ale zeby cos takiego co rzuca sie bardzo w oczy to nie widac bynajmniej dla mnie..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-18 16:27 przez patrycha071.

Trądzik różowaty
I faza pojawia się czerwony rumien na twarzy
II faza pojawiają się naczynka krw.
III do czerwonych ognisk i naczynek dochodzą grudki, pryszcze i krosty :)

Moze zatrzymac się na I na II nie musi byc III :)

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
medzia
Trądzik różowaty
I faza pojawia się czerwony rumien na twarzy
II faza pojawiają się naczynka krw.
III do czerwonych ognisk i naczynek dochodzą grudki, pryszcze i krosty :)

Moze zatrzymac się na I na II nie musi byc III :)


wiesz jak dla mnie to sie specjalnie nie wyróznia z tłumu... tylko ta osoba ma mega problem z tym i mega blokade na psychice przez to :/ wiem dziwnie to brzmi ale kurde juz lapie sie wszystkiego by pomoc...

mowisz ze to tradzik rózowaty najprawdopodobniej? wiec co najlepiej zrobic by sie tego jakos pozbyc ??

ja mialam dwa pekniecia krwinek na twarzy-dwa duze place. zapisalam sie do dermatologa. kobietka takim pistolecikiem z igla dotknela dwa razy tych neczynek- niby to jest w tym prad. i po 3 dniach nie bylo sladu, milam masc zapisana tak tania za 5 zl na zagojenie. i po klopocie mija rok i niema sladu:)

najwazniejsze to oczywiscie dobry krem,do skóry cienkiej wrażliwej i naczynkowej,poza tym staraj sie unikać drastycznych zmian temperatury.Np. po wejsciu do domu z mrozu nie pic gorącego.wtedy naczynia krwionosne pod wpływem ciepła rozszerzaja sie i pękają.z tąd ten rumień i popękane "pajączki" na twarzy.opalanie na słoncu,solarium i sauna nie wchodzą w grę.Jesli wychodzisz na mróz posmaruj sie tłustszym kremem i nałóz podkład,to dodatkowo chroni skórę.aha i jesli chodzi o dietę,nie powinnas jesc bardzo pikantnych potraw i spozywac wysokoprocentowych trunków. wyrzeczen jest sporo,ale czego sie nie robi dla pięknej cery :) pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 1.518
Ostrzeżenia: 1/5

Cytat
meggi20
najwazniejsze to oczywiscie dobry krem,do skóry cienkiej wrażliwej i naczynkowej,poza tym staraj sie unikać drastycznych zmian temperatury.Np. po wejsciu do domu z mrozu nie pic gorącego.wtedy naczynia krwionosne pod wpływem ciepła rozszerzaja sie i pękają.z tąd ten rumień i popękane "pajączki" na twarzy.opalanie na słoncu,solarium i sauna nie wchodzą w grę.Jesli wychodzisz na mróz posmaruj sie tłustszym kremem i nałóz podkład,to dodatkowo chroni skórę.aha i jesli chodzi o dietę,nie powinnas jesc bardzo pikantnych potraw i spozywac wysokoprocentowych trunków. wyrzeczen jest sporo,ale czego sie nie robi dla pięknej cery :) pozdrawiam

nie chodzi o mnie ale o faceta ;] wiec on nie chodzi na solarium i takie tam..

Jedyną trwałą metodą na pozbycie ich się jest "zamknięcie" za pomocą laseru, najlepiej pozamykać je jak są jeszcze małe.

jeśli chodzi o zamykanie naczynek to popieram laser wiem bo sama miałam aaa efekty są powalające;) nie warto wydawać kasy na kremy bo to nic nie da...

Laserowo inaczej nie da rady poza tym to nie prawda ze jak sobie usuniesz to juz nie wroca. Wroca, zabieg zalezy od twarzy i ilosci naczynek na twarz ok 150zl najlepiej u dermatologa. Poza tym robia sie jak sie opala i na mrozie, duze filtry mozna uzywac jakis zeli do mycia do skory z pekajacymi naczynkami ale to nic nie daje! ;)

następna dyskusja:

BÓLE MENSTRUACYJNE - POMOCY !