Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam
jestem nastolatką, chodzę do 3 kl. gimnazjum.
Oczywiście mam już miesiączkę i chyba w pełni dojrzałam.
MAm tarczycę, moja matka nie widzi w tym żadnego problemu, twierdzi że mój tata ma i nic mu nie jest, a mi ona czasami przeszkadza, np. mam tak czasami że czuję jakby ona była taka ''napuchnięta'' i to jest takie dziwne uczucie.
JAk mówię jej o tym to twierdzi, że przesadzam.
Jak ją przekonać żebyśmy się zgłosiły do lekarza, i czy będę miała operację?
Jak leczy się tarczycę?
Dodam, że jest ona widoczna.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
.

tarczycę, jeśli mi wiadomo, leczy się hormonami

Tarczycę leczy się tabletami albo operacyjnie.Jesteś już na tyle dorosła,że możesz iść sama do lekarza nie pytać nikogo o zdanie.Ja na Twoim miejscu poszłabym do lekarza bo z tarczycą nie ma żartów

Nie wyobrażam sobie jakby moja mama była tak obojętna do mojej choroby.

Może to nie tarczyca, a powiększone wole młodzieńcze?
Idź sama do lekarza rodzinnego, bo jeśli to tarczyca możesz się nawet udusić, przy nieleczonej tarczycy możliwy jest nowotwór etc..
NIe ignoruj sprawy.
Zrobią Ci TSH, jeśli będzie potrzeba, pójdziesz na usg..
Jeżeli to będą wole, to dostaniesz jod i będziesz go łykać, to nie są hormony :)

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-29 20:09 przez DiabelRogaty.

JA wiem że to poważna sprawa, ale moja mama ma to gdzieś- przyzwyczaiłam się już...
niee to nie powiększone wole młodzieńcze- mam to od dziecka (:

Tarczyce ma każdy;) Chodzi pewnie o to, ze jest powiększona :)
Ja miałam podejrzenie nadczynności tarczycy, jak byłam młodsza i pamiętam, że nie zostało to zbagatelizowane, bo poszłam na kilkudniowe badanie od szpitala. Jeśli się obawiasz, to porozmawiaj z mamą o tym, że chcesz iść, jeśli nie bezie chciała (nie skomentuję), weź książeczkę ubezpieczeniową, zarejestruj się i pójdź sama do lekarza. Powinnaś iść z mamą, ale nigdzie nie ma napisanego, ze musisz. Powiedz lekarzowi o swoim problemie i on zadecyduje czy jest się czy martwić ;)

Cytat
xxxzuZZZkaxxx
JA wiem że to poważna sprawa, ale moja mama ma to gdzieś- przyzwyczaiłam się już...
niee to nie powiększone wole młodzieńcze- mam to od dziecka (zły/quote]
Heh no wiesz, ja od dizecka mam szyję taką jaką mam, ot po mamie ;) Lekarze czepiali się, że to tarczyca, potem miałam przy dojrzewaniu te wole, łykałam jod, byłam trzy razy na usg, aż w końcu lekarz się wkurzył i powiedział, żeby odczepili się od mojej szyi, żadnej tarczycy nie mam :)

Ja się nie dusiłam, mogłam nosić golfy, nie męczyłam sie szybko.. :) Nie wiem, no u mnie po prostu szyjka tak a nie inaczej jest zbudowana :D

skad ja to znam ;]

zweryfikowana
Posty: 660
Ostrzeżenia: 1/5

Powinnaś udać się najpierw do labolatorium w celu zrobienia badań na poziom T3/T4 oraz TSH, a następnie z nimi do endokrynologa, aby dowiedzieć się czy to nadczynność czy niedoczynność, bo to 2 różne sprawy :P Generalnie zazwyczaj wola tarczycy pojawiają się przy niedoborze jodu w pożywieniu, prowadzi to do zaburzeń wydzielania hormonów, wzrasta poziom THS i tworzy się wole. Czasami miąższowe, czasami guzkowate... Może się to przyczynić do powiększenia całego narządu. Sama mam problem z niedoczynnością i muszę regulować poziom hormonów tabletkami. Niestety dożywotnio - tak to jest przy tej chorobie :)

dziękuję za pomoc, jednak sama nie mogę iść- moja lekarka niepełnoletnich przyjmuje TYLKO Z RODZICAMI

wisniowa- wydaje mi się że to nie jest normalne- bo często mam tak jakby ''napuchniętą''

Ale dziękuję za wszystkie rady :)

Moja mama to by mnie odrazu do lekarza sama pogoniła :P



Trochę dziwne,bo tarczyca to nie katar przecież.
A jak się leczy to nie wiem nawet

Również nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby moja mama lekceważyła chorobę. Jakąkolwiek.
Otóż musisz sama iść do lekarza, moja mama też miała, zrobili operację i już nie ma.
Musisz iść szybko, ponieważ przez tarczycę są problemy ze wzrokiem, dochodzi do wytrzeszczu oczu (moja ciocia tak ma).
POWODZENIA!

Żeby zgłosić się do laboratorium wypadało by mieć skierowanie bo po co ma dziewczyna płacić z własnej kieszeni.

barbra88 podejrzewam, że bardzo dobrze radzisz, ale ja trzymam kciuki za autorkę wątku, żeby wybrała się chociaż sama do lekarza rodzinnego:) Tam już będą wiedzieć co dalej zrobić i może nie trzeba będzie za to płacić.

następna dyskusja:

Czy bez wytrysku, mogę zajść w ciąże?