Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:37:26

Witam, mam problem. Wczoraj dostałam okres, wszystko było w porządku, poszłam dzisiaj do szkoły. Z reguły mam mało obfite i długie miesiączki, no i poza tym ciągle nieregularne (mam niecałe 16 lat). Dwie godziny przed końcem lekcji poszłam zmienić podpaskę i się zdziwiłam, że krwawienie było tak obfite. Poszłam na lekcję i kiedy wstałam... jakby to ująć - "zalało mnie". Myślałam, że po prostu podpaska źle się 'ulokowała' i przeciekam trochę, jednak okazało się, że cała jest zalana czystą krwią - nigdy nie straciłam tyle płynu w ciągu 45 minut! Zwolniłam się do domu, co godzinę muszę zmieniać podpaskę, poza tym raz na jakiś czas razem z krwią wypływają jakby kawałki tkanek, ale nie takie drobne strzępki, tylko coś wielkości piłki ping-pongowej. Dodam jeszcze, że w poprzednim miesiącu nie miałam takiego typowego krwawienia tylko coś jakby śluz z odrobiną wydzieliny menstruacyjnej i tak przez półtorej tygodnia. Przyznam się, że to zignorowałam, bo w tym roku zmieniałam szkołę, stwierdziłam, że to pewnie przez stres i tak dalej...
Miała któraś z Was kiedyś coś takiego? Iść najpierw do ginekologa czy od razu do szpitala? Można to wyleczyć tabletkami czy trzeba iść na jakiś zabieg? Pomóżcie!

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:39:56

Och, lepiej ich do ginekologa...

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:40:12

hmm mozesz sie wykrwawic powinnas jechac do szpitala,ja bym nieczekala te niby tkanki to sa skrzepy krwi raczej bym nie czekała na to ze samo przejdzie bo w sumie to nie ma na co czekac dziewczyno

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:45:30

Powinnaś jeszcze dziś udać się do ginekologa.

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:51:56

Ja tak mialam kiedys jakies 4lata temu wyszlam od cioci z domu i zagle jakas masakra tez tak jak ty bylam "cala ze krwi" tzn. spodnie ale dosc duzo i tez takie skrzepy troche to jak watrobka wygladalo! Pobieglam szybko do domu i nieprzyznalam sie mamie do niczego bo sie balam haha ale to tylko raz tak mialam jeden dzien brrrr okropne! potem nastepne byly miesiaczki mialam juz normalne :) Wiec ja sama niewiem co to bylo niepowiedzialama ani mamie ani lekarzowi;/

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:55:41

Cytat
Marii92
Ja tak mialam kiedys jakies 4lata temu wyszlam od cioci z domu i zagle jakas masakra tez tak jak ty bylam "cala ze krwi" tzn. spodnie ale dosc duzo i tez takie skrzepy troche to jak watrobka wygladalo! Pobieglam szybko do domu i nieprzyznalam sie mamie do niczego bo sie balam haha ale to tylko raz tak mialam jeden dzien brrrr okropne! potem nastepne byly miesiaczki mialam juz normalne :) Wiec ja sama niewiem co to bylo niepowiedzialama ani mamie ani lekarzowi;/

no, dokładnie, wątróbki to dobre słowo... ;/

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:57:38

To co wyplywa Ci razem z krwia to sa takie blonki, kurde, zapomnialam jak to sie fachowo nazywa xD

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:59:43

1. GINEKOLOG!!! może to być nic, tylko chwilowe a moze to być wynikiem cysty na jajniku albo mięśniaków na macicy. W początkowym stadium mozna leczyc farmakologicznie, potem niestety juz operacja czasem z usunieciem narządu.
2. Tak mocne krwawienie możesz zminimalizować pijąc herbatke z pokrzywy - trochę zatrzyma "zalewanie" ale to co ma wyleciec i tak wyleci z tym , ż juz podczas załatwiania się. Nie zaszkodzi Ci na 100%

ZDROWIE WAZNIEJSZE NIZ SZKOŁA - biegiem do lekarza

I w zadnym wypadku nie rozgrzewaj!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-04 17:00 przez ula.

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 16:59:47

Kurcze, ja na szczescie mam malo krwi miesiaczkowej, jak czytam o waszych "przypadkach" niedobrze mi sie robi :d ja na waszym miejscu chyba bym zemdlala, juz mi sie slabo robi hehe

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 17:01:34

Cytat
moose
no, dokładnie, wątróbki to dobre słowo... ;/

No to Cie rozumiem :>
Widocznie miałam to samo co Ty troche zalowalam ze nieposzlam do lekarza;/ Bo to moze cos powarznego bylo ale teraz jest wszystko ok tylko ten jeden okres taki byl potem nastepne byly tez dosc obfite ale dalo sie przezyc.

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 17:01:51

Myślę że spowodowane jest to stresem, może byłaś ostatnio zabiegana, ? mało wypoczynku?
zrób sobie przerwę od szkoły;)
i dużo odpoczywaj to pomaga naprawdę;)

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 17:03:47

Cytat
Asia0702
Kurcze, ja na szczescie mam malo krwi miesiaczkowej, jak czytam o waszych "przypadkach" niedobrze mi sie robi :d ja na waszym miejscu chyba bym zemdlala, juz mi sie slabo robi hehe

wiesz, moja mama też to miała (ale nie mając szesnastkę! -.-) i lekarz jej powiedział, że to się bierze właśnie wtedy, kiedy jest mało krwi miesiączkowej, także nie żebym była wredna... ;]


chyba się wybiorę do szpitala, bo żaden ginekolog już nie przyjmuje, a do prywatnych trzeba się rejestrować pół miesiąca wcześniej... dzięki dziewczyny.

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 17:07:43

Kiedy miałam lat, ymmm, z 17 zdarzyło mi się coś takiego 2 razy. Więcej się nie powtórzyło. Nazwijmy to jednorazową anomaliom. Też byłam przerażona, że coś się ze mną dzieje, że to nienormalne, żeby aż TYLE krwi wypływało. Przy następnym okresie było już wszystko w porządku.
Zobacz jak będzie w następnym miesiącu, jeśli sytuacja się powtórzy wtedy idź do ginekologa :)

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 17:17:09

Ja duzo takich przeszłam, tylko że miałam zawsze bardzo obfite. A wątróbka (też to tak nazywam) zdarza mi się do dziś, mimo że cały czas biorę anty - głównie dla regulacji i zmniejszenia obfitości. Kiedyś była taka duża, że aż się wystraszyłam. Nigdy nie pytałam o to lekarza, i dzięki że poruszyłaś ten temat, bo może następnym razem o tym nie zapomnę. Słyszałam tylko, że to nic poważnego, że to normalne że się odrywa od ścianek..

Krwotoczek. Pomocy?

04 lis 2009 - 17:18:01

Do lekarza ! Nie możemy porównywać naszych przypadków , każda z nas miała inną sytuację.Jeśli chodzi o dużą utratę krwi nie ma się nad czym zastanawiać, nawet jeśli okaże się to niczym poważnym to będziesz wiedzieć to od specjalisty.Mnie osobiście kiedyś pęknął w nocy torbiel jajnika (nie wiedziałam o jego istnieniu) i gdyby nie moja intuicja to było by po mnie bo krew przedostawała się do środka operację miałam w ostatniej chwili. Uciekaj do lekarza!!!!!!

następna dyskusja:

Ból pleców - pomóżcie