Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:03:09

a wiec maam mały probleem , ponieważ maam 13 lat i chyba własnie dostaałam `bzikaa na punkcie kolczyków . Bardzo chciała bym miec w języku , lecz moja mama nawet nie chce o tym slyszeć . Pomożecie .? Chciałabym wiedziec jaak przekonac maame do kolczyka w jezyku , albo czy po prostu nie jestem za młoda ? Czy bedzie to dobrze wygladało u dziewczyny w moim wieku ? Mimo że mam 13 laat to i taak każdy daaje mi 15 - 16 , wiec jesli chodzi o wygląd to nie jest źle . Miałam juz kiedys 5 dziurek w uchu , ale zawsze jakos wyjełam kolczyk i my zarosło . Gdzie powinaa miec kolczyki trzynastolatka ? Z góry dziekuuuuje ; )

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:07:42

Wg mnie za młoda jesteś na kolczyk w języku. Popieram Twoją mamę w stu %. Ja też bym sie nie zgodziła..

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:08:44

13 lat i kolczyk w jezyku to troche przesada;/;/
zwyczajnie powinnas jeszcze poczekac;)

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:13:54

Ja mam 20 lat i moja mama by się nie zgodziła na kolczyk, też kiedyś szalałam na tym punkcie ale już mi przeszło:D Teraz bym sobie za nic tego nie zrobiła (ała!:P). Powiem Ci tak, daruj sobie na razie, niezbyt dobrze to wygląda u 13 latki, poczekaj trochę, jeśli za parę lat Ci nie przejdzie to zrobisz. Nie warto nic robić na hop siup bo właśnie Ci się zamarzyło.

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:14:55

teraz jestęs tak strasznie napalona na niego, a za jakiś czas moze Ci sie znudzic. musisz sie liczyc z tym, ze jest to ZABIEG, ktory nalezy wykonac w profesjonalnym salonie piercingu, nie w salonie kosmetycznym. Koszt, jak dla 13-latki tez jest wysoki, około 60zł. oprocz tego przez dlugi czas musisz o niego dbac, plukac jame ustna po kazdym posilku itp. aby ladnie i bezproblemowo sie zagoil potrzeba pracy. poza tym samo przeklucie, mimo, ze robione po miejscowym znieczuleniu, boli. zaraz po nim takze odczuwasz bol (jeszcze wiekszy), jezyk puchnie i krwawi. nie mozesz normalnie mowic, jesc, trwa to nawet kilkanascie dni. mam nadzieje ze przedstawilam Ci to w innym swietle i juz wiesz, ze kolczyk w jezyku to nie takie hop-siup. lepiej z tym poczekaj, zastanow sie, a jak juz bedziesz pewna i przede wszystkim starsza, zrob go. ;)

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:15:30

A ja mam kolczyk w języku zrobiłam sobie gdy miałam 18 lat , mamie nie powiedziałam i była zła . Radze poczekac troche jeszcze jesteś za młoda;) ogólnie po jakims czasie Ci się znudzi i w ogóle go nie widac
Samo przekucie nie boli fakt potem trzeba o niego dbac ale nie leci krew ani nic z tych rzeczy co napisały Ci dziewczyny , może tylko troche spuchnąć ogólnie nie jest źle mniej boli od pępka;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-28 00:18 przez rzodkiefffka.

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:18:52

mama ma racje, nie będzie to dobrze wyglądać ;)
daj sobie jeszcze czas

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:26:19

Cytat
rzodkiefffka
A ja mam kolczyk w języku zrobiłam sobie gdy miałam 18 lat , mamie nie powiedziałam i była zła . Radze poczekac troche jeszcze jesteś za młoda;) ogólnie po jakims czasie Ci się znudzi i w ogóle go nie widac
Samo przekucie nie boli fakt potem trzeba o niego dbac ale nie leci krew ani nic z tych rzeczy co napisały Ci dziewczyny , może tylko troche spuchnąć ogólnie nie jest źle mniej boli od pępka;)

każdy reaguje inaczej na przekłucie. :) ja akurat miałam tak jak to opisałam.

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:26:25

za młoda jesteś, poczekaj troche z tym.
Ja mam i bym się nie zdecydowała zrobić tego ponownie.

niezweryfikowana
Posty: 268
Ostrzeżenia: 1/5

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:31:18

Ja zrobiłam w pępku jak miałam 13 lat...a teraz strasznie zaluje bo mi sie nie podoba i poprostu znudził mi się, a zostala po nim tylko brzydka dziura :(

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:41:12

Mialam kolczyk w jezyku mialam wtedy 19 lat poinformowalam mame po fakcie, wsciekla sie i gderala cos o pakowaniu sie, ale ona ma zbyt dobre serducho i szybko mi wybaczyła tę GŁUPOTĘ z tym ze ja sobie do dzis wybaczyc nie moge jak moglam wpasc na tak chory pomysl....
Kolczyk w jezyku, brodzie, nosie, czy policzku itp to najwiekszy idiotyzm jaki mozna bylo wymyslec ;/ ;/ ;/ ;/
Psuja sie zęby, zanieczyszcza sie jama ustna, SYF JAK NIC bzdetne gadanie na temat HIGIENY? darujcie sobie, polowa ludzi tak przyzwyczaja sie i "Zapomina" o tym ze ma kolczyk ze watpie aby POZNIEJ ktos o to dbal....
a jesli to Cie nie przekonuje to powiem inaczej kolczyk w jezyku ma 3/4 mlodego spoleczenstwa OKLEPANE, malo modne... wiekszym atutem jest "CZYSTE" ciało, bez kolczykow, tatuazy itp.

Dodam rowniez ze malo jest salonow ktore BEZ ZGODY RODZICOW zrobia 13-latce kolczyk w jezyku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-28 00:46 przez Atmosphere86.

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

28 lis 2010 - 00:44:45

Ja zrobiłam 4 lata temu kolczyk w jezyku jak mialam 16 lat...taki chwilowy wymysł...i szczezre mówiąc gdybym mogłacofneła bym czas ponieaż poniszczył mi zęby miałam poobijane obydwie jedynki i dwójki przez co naruszył mi szkliwo i zaczeły mi się robić dziury i wydałam na te zeby majątek żeby je wyleczyć do stanu sprzed kolczyka...tak samo poszły mi inne zęby ..i wyglądało to okropnie..a uwierz mi ból ponaruszanych zębów był nie do zniesienia...a tym bardziej cena jaką zapłaciłam za rachunek u dentysty :)Poza tym, nie wielu chłopaków lubi jak im lata coś w buzi....mój chłopak np nie lubi i kazał mi to wyjąć. U 13-latki to będzie ordynarne i mimo,że podoba się tobie inne stwierdzą,że jesteś szmatą i jakąs bóg wie jaką panienką. Z własnego doświadczenia, nie robiłabym sobie kolczyka w języku. Fajna zajawka na pierwszy miesiąc i to też na mniej niż miesiąc. Nie ma sił,żeby przekonać mamę na kolczyk u tak młodej dziewczyny. Ja mam 20 lat i jak zauważyła po 2 latach kolczyk jak juz bylam pełnoletnia to takich ch** dostałam :D i kazała mi to wyjąć...Najlepszą akcję miałam gdy z całą rodzinką wybraliśmy się do mojej ulubionej restauracji. A ja pierwszego dnia zrobiłam kolczyk w jezyku i nie mogłam nic jeść...wszyscy wzięli swoje ulubione dania a ja jak nigdy nie jem zup to wzięłam TYLKO zupkę i to też jadłam łyżeczką od herbaty...zeby za mocno nie otwierać buzi żeby się nie wydało bo owego pozwolenia nie dostałam. Poza tym..żaden koles robiący kolczyki w szanującym się salonie nie ma prawa azrobić Ci kolczyka albo tatuażu bez ówczesnej zgody rodziców.
pozdrawiam :)

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

01 gru 2010 - 10:15:23

Zgadzam sie kolczyk w języku boli mniej niz w pępku.. Ja miałam robione dwa na raz najpierw w pępku a potem zaraz w języku i mnie np duzo bardziej bolało w pępku niz w jezyku a powiem dodatkowo ze jezyk miałam przekłuwany bez znieczulenia miałam wtedy 15 lat dzis mam 19 i przyznam ze nie załuje zrobiłam to pod chwila impulsu ale i tak sie ciesze ale przyznam ze 13 lat to dla mnie stanowczo za wczesnie..Popieram twoja mame... U mnie w domu do tej pory nie wiedza ze mam kolczyka:D:D

Kolczyk w języku u trzynastolatki ?

01 gru 2010 - 10:19:47

Poczekaj jeszcze ze 3 lata na taką decyzje...

następna dyskusja:

Kolczyki w sutkach