Obecnie rozmawiamy o:

Dobry barber w Rzeszowie

gorący temat

wybór przedszkola

godzinę temu

najtańsza apteka

godzinę temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 13:44:51

Cytat
ewelina_niunia
Witam,
kupiłam płaskie buty zamszowe w jednym ze sklepów CCC po niecałych dwóch miesiącach (miałam je może z 15 razy na nogach) zamsz na pięcie przy podeszwie popękał i jedna podeszwa zaczęła odchodzić od buta. Mój mąż pojechał do tego sklepu aby je zareklamować. Niedawno dostałam e-maila że reklamacja "została rozpatrzona i otrzymała status niezasadnej, zapraszamy do salonu po odbiór obuwia i zapoznanie się z opinią".
Więc pojechaliśmy do sklepu. Pani poszła po buty i dała man karteczkę z opinią na której było napisane " uszkodzenia w takiej ilości i takich rozmiarów powstały w wyniku dalszego świadomego użytkowania obuwia przez użytkownika, pomimo powstania pierwszych ich oznak itp." Zauważyłam zniszczenie butów jak byłam na mieście, chyba powinnam je zdjąć i wracać bez butów do domu. Oprócz tego napisali jeszcze że je zdewastowałam, co jest śmieszne.

Poradźcie mi co mam teraz zrobić.

Jedno wiem, na pewno już tak nigdy nie kupie butów.

Pozdrawiam,
Ewelina


Pewnie podałaś im że wadę zauważyłaś np tydzien wczesniej niz zgłosiłas reklamacje ? dlatego oni uznali ze zauwazylas i chodziłas a jak sie podaje ze zauwazyłaś wadę np wczoraj to nie maja podstaw do oddalenia . Myślę ze powinnas iśc do federacji konsumentów i ponownie złożyc reklamację z ta opinia

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 13:49:48

składałam w zeszłym roku reklamację na trampki red nylon z ccc -bo po prawie 2 tygodniach noszenia (a raczej jeżdżenia samochodem) w podeszwie zrobiły się takie zapadnięte miejsca jakby dziury. Reklamacji nie uwzględniono choc odwoływałam się 2krotnie (żadałam wymiany na inny egzmplarz lub zwrotu gotówki). Zaproponowano mi jedynie zwrot 30% ceny, za którą je kupiłam - w końcu się zgodziłam bo juz miałam dość.

W BOTI jest to samo (bo to ta sama grupa kapitałowa)...

A buty niestety baaaaardzo kiepskiej jakości - jak mam pochodzić miesiaoc to wolałabym już iść na bazar i kupić to samo tyle że taniej...

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 19:54:46

Przecież nikt nikogo do kupna nie zmusza :) a przeważnie narzekają te osoby i pokazują swoją ;; KULTURĘ;; a później i tak kupują . Tylko zastanawiam się w czym sprzedawca jest winny , pretensje do tego co pisze ustawę.

zweryfikowana
Posty: 554
Ostrzeżenia: 2/5

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 19:57:37

Hehe w ccc nie ma co liczyć na reklamację ;] Najlepszy sklep z obuwiem to Deichmann , bo tam zanosisz rozwalone buty , i to nie ważne czy w wyniku użytkowania sie zepsuły czy nie , i oni wymienią Ci je na nowe jeśli chcesz ;]

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 19:58:33

ja oddawałam buty bo mi sie obcas popsuł (nie flek) i w odpowiedzi dostałam "reklamacja niezasadna"

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 20:00:32

Zanieś koniecznie, kiedyś dawnoooo jako studentka dorabiałam sobie w CCC i ludzie czesto przynosili buty gdzie odchodziła skórka na bucie i reklamacja była uwzględniana, ewentualnie groź rzecznikiem praw konsumenta :D to działa ;)

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 20:01:00

Jaaaa bym sobie dała z tym spokój. Nikt sie nie przyglada obcasom.

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 20:04:06

Wątpię, że Ci uznają. Gdyż najprawdopodobniej zawadziłaś o coś, a to wina użytkowania a nie wada obuwia, czy jego jakości. Tak się dzieje z butami czy za 100zł, czy za 500zł. Ale spróbować zawsze można;]

Reklamacja butów z CCC

27 lip 2011 - 20:09:26

ja w tym roku reklamowałam klapki japonki w ccc, napisałam im pismo, które wcześniej było konsultowane z Rzecznikiem ds. konsumenta. Oczywiście Pani z CCC zanim wzięła do ręki moje podanie o reklamację, powiedziała, że tego nie przyjmie, ale ja jej powiedziałam, że musi je przyjąć i potwierdzić na kopii, że je otrzymała. W końcu je wzięła (tak swoją drogą podziwiam siebie teraz za stanowczość :)). Powiedziałam, że chcę wymianę obuwia lub zwrot pieniędzy, żadnej naprawy i odpowiedź na piśmie. Zaczęła mi wmawiać, że najpierw naprawa itp. Powiedziałam, że jak nie będę miała uwzględnionej reklamacji to będę się później ponownie konsultować z Rzecznikiem, a teraz będę cierpliwie czekać na odp. W końcu otrzymałam odp na piśmie i mogłam sobie wybrać nowe japonki :)

Ale muszę przyznać, że jakość butów z CCC jest bardzo niska, tym bardziej, że ceny są bardzo wysokie.

Reklamacja butów z CCC

28 lip 2011 - 09:36:43

A jak sądzicie, co mogę ująć w odwołaniu od ich decyzji???

Pozdrawiam

Reklamacja butów z CCC

28 lip 2011 - 09:44:51

mój chciał zareklamować buty bo od razu przemakały, kobieta w CCC powiedziała że matka już oderwana i były chodzone (a miały leżeć w domu?) i reklamacji nie przyjmie.................

Reklamacja butów z CCC

28 lip 2011 - 21:20:01

Wiecie co ja nie wiem czy Wy wymyślacie sobie te bajeczki że typu nie chciała mi przyjąć do reklamacji i tym podobne ,pracowałam tam i każda reklamacja była przyjmowana bez żadnego ale,chociaż niektóre pasowałyby na śmietnik a nie do reklamacji . Takie są niestety przepisy wszystko jest przyjmowane do reklamacji bo to rzeczoznawca wystawia opinie a nie sprzedawca.

Reklamacja butów z CCC

28 lip 2011 - 21:23:09

Cytat
bozka_s
Wiecie co ja nie wiem czy Wy wymyślacie sobie te bajeczki że typu nie chciała mi przyjąć do reklamacji i tym podobne ,pracowałam tam i każda reklamacja była przyjmowana bez żadnego ale,chociaż niektóre pasowałyby na śmietnik a nie do reklamacji . Takie są niestety przepisy wszystko jest przyjmowane do reklamacji bo to rzeczoznawca wystawia opinie a nie sprzedawca.
no owszem, pani w sklepie przyjmuje, natomiast rzeczoznawca nie musi uznać słuszności reklamacji i ją odrzuci

Reklamacja butów z CCC

28 lip 2011 - 21:25:32

stało mi się to samo - nie przyjeli reklamacji ; /

Reklamacja butów z CCC

03 sie 2011 - 13:16:03

W związku z negatywną opinią ccc napisałam odwołanie. Wczoraj pojechałam do tego sklepu aby porozmawiać w Panią kierownik i usłyszałam, że odpowiedz będzie pewnie taka sama no i oczywiście, że sama je zniszczyłam - co jest bzdurą. I jeszcze dodała że na buty nie ma w ogóle gwarancji w żadnych sklepach.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Facet, starać się i potem cierpieć.? ; |