Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 11:40:58

Witam,

Szukam osób poszkodowanych przez <moderacja>
Sprzedawała buty pod linkiem
<moderacja>
które nigdy nie doszły. Zastrasza policją (że nie wolno kupować podróbek bo same pójdziemy do więzienia) nic bardziej mylnego

Internauci poza ryzykiem
Osoby, które kupowały podrobione towary, jeszcze do niedawna były posądzane o popełnianie przestępstwa paserstwa i zdarzały się próby pociągania ich do odpowiedzialności karnej. W obronie kupujących stanął jednak Sąd Najwyższy. W uchwale z 30 czerwca 2008 r. (sygn. akt I KZP 8/08) stwierdził, że zachowanie niepolegające na wprowadzeniu do obrotu podrobionych towarów w rozumieniu art. 305 ust. 1 ustawy - Prawo własności przemysłowej nie stanowi przestępstwa paserstwa (wobec niewypełnienia znamienia rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego

Szukam osób poszkodowanych - trzeba wytępić takich nieuczciwych ludzi !!!!

Posługuje się nickiem <moderacja>
mailem ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-20 12:20 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 11:54:26

Oszustka straszy policja ?? Nie wiem czy sie śmiać czy płakać..

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 11:56:28

straszy policją żeby przypadkiem na nią nie iść :) i sprawę zamieść pod dywan

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 11:59:48

Cytat
lola17xD
Oszustka straszy policja ?? Nie wiem czy sie śmiać czy płakać..
no własnie, brzmi jak u barei

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:04:55

Ludzie to mają tupet, nie dość, że oszukują to jeszcze cię straszą.
Zgłaszałaś ten fakt do administracji olx?
Ja kiedyś zostałam tam oszukana i szybko zablokowali oszustce konto.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:11:13

Oczywiście konto już usunęła, i przez miesiąc ściemniała że zostało wysłane itp...

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:15:18

Cytat
gosia_uk
straszy policją żeby przypadkiem na nią nie iść :) i sprawę zamieść pod dywan
A Ty na pewno sie tego przstraszyłas i nie pójdziesz?, no masakra i co z tego że straszy ja bym i tak zgłosiła. Uwielbiam takie akcje ze straszeniem piseniem ze sie ma meza policjanta albo prawnika albo samemu sie jest prawnikiem, ludzie to jednak durni są.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:19:09

Właśnie się nie przestraszyłam i szukam osób poszkodowanych. Oszukała mnie na 220 zł więc policja może się tym nie przejąć, ale jak będzie więcej osób to można będzie ją zmusić do odpowiedzialności. Nie może czuć się bezkarnie, nawet jak mi kasa przepadnie chciała bym żeby nie oszukiwała innych ludzi.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:24:48

Bo ludzie niestety ale jak słyszą słowo policja to się boja, często oszukani nie zgłaszają bo boja się isc na komisariat i tacy ludzie nadal sprzedają, zastrasza policja s się kupuje podróbki to prawach za paserstwo chyba tez są kary jeśli do tego słowa użyłam ale zawsze można nie świadomie kupić taka podróbkę:)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:29:06

Na twoim miejscu nie szukałbym osób tylko zgłosiła to po prostu albo wsiadła w auto i przejechała sie pod ten adres kasa na paliwo pójdzie byc moze to sie nie opłaca ale dla własnej satysfakcji narobić wstydu przed sąsiadami

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:53:44

Cytat
lola17xD
Na twoim miejscu nie szukałbym osób tylko zgłosiła to po prostu albo wsiadła w auto i przejechała sie pod ten adres kasa na paliwo pójdzie byc moze to sie nie opłaca ale dla własnej satysfakcji narobić wstydu przed sąsiadami
Można zgłosić i szukać innych poszkodowanych, często takich osób jest więcej i dzięki takim wątkom można ich znależć, policja ma ułatwioną sprawę odrazu na wstępie, tak było u mnie na szafie jak zgłosiło się więcej szafowiczek. Zgłosić na policję trzeba koniecznie, sprawdzą wszystkie jej transakcje ale to dzięki takim wątkom ludzie mają odwagę to zrobić i się wymienić informacjami...szkoda że nicku nie ma z olx.

Gosia, wstaw nick na swojej stronie z informacją, kto wejdzię w ten wątek to z ciekawości wejdzie na twoją stronę i sprawdzi. To nie mała kwota, dobrze zrobiłaś poruszając temat, trzeba sobie pomagać.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 12:57:34

Ciekawostka - okazało się że ta Pani ma już zbiorową sprawę w sądzie i nic sobie z tego nie robi. Dalej działa, jeszcze robi sobie krzywdę bo ma 20 lat i chyba sobie nie zdaje z tego sprawy z odpowiedzialności.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 14:23:45

Kiedyś to odczuje i to nie będzie dla niej przyjemne, zmądrzeje może jak dojrzeje i wtedy zechce żyć normalnie, ale niestety nie będzie to łatwe, będzie to ciążyć na jej koncie...nie odpuszczaj, dlaczego masz tracić.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 16:23:34

Cytat
gosia_uk
Ciekawostka - okazało się że ta Pani ma już zbiorową sprawę w sądzie i nic sobie z tego nie robi. Dalej działa, jeszcze robi sobie krzywdę bo ma 20 lat i chyba sobie nie zdaje z tego sprawy z odpowiedzialności.
No to tym bardziej trzeba działac by sprawiedliwosc zwyciezyła. Spokojnie teraz sie cieszy ale zobaczymy co pózniej ja zna taki przypadek ze facet miała wystaawiony list gonczy bo zalegał gdzies 1zł i coz nie mógł wyleciec na urlop za głupie 1zł wiec to nie est tak ze człowiek który wyłudza bedzie bez karny , on bedzie bezkarny jak nikt ttego nie bedzie zgłaszac. Ja bym tak jak lola pisze i przejechała sie do niej i to z policją.

oszustka na OLX

20 cze 2017 - 19:03:53

Ja też kiedyś odwiedziłam, bez policji, warto, ze względu na sąsiadów zwrot był błyskawiczny+kawa na przeprosiny:)myli się ten, co myśli że jak transakcja jest na odległość to jest nietykalny, nic bardziej mylnego, ja np nigdy nie odpuszczam:)takimi przekrętami zaśmiecają sobie życiorys , a wiadomo z czym to się wiąże, często rodzice nie zdają sobie sprawy co ich pociechy wyprawiają w internecie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Telefon dla dziecka - tak czy nie?