Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

oszustka na OLX

24 cze 2017 - 13:44:23

właśnie chciałam założyć taki wątek!
proszę o nr konta na jaki wysłala Pani pieniądze, ja tez zostałam oszukana, chętnie założe pozew zbiorowy

Złodziejka wystawia rzeczy PLNY LALA w o wiele niższych cenach, po umówieniu się na wysłkę itd prosi o potw przelewu. Gdy to dostaje usuwa konto i zakłada pod innym nickiem. Zawsze ma podobny krótki opis, brak nr tel. no i oczywiście brak kontaktu plus paczki którą zamawiamy. Nawet teraz wystawiła 3 ogłoszenia <moderacja, wykropkowane wulgaryzmy> zakładając nowe konto



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-26 00:29 przez moderator.

oszustka na OLX

24 cze 2017 - 15:06:52

Jedno mnie zastanawia. Żeby założyć konto na olx potrzebna jest jego aktywacja na podstawie esemesa na konkretny numer telefonu. Z jednego numeru nie można utworzyć kilku kont.
Rozumiem że można sobie kupić wiele kart startowych ale też każdą trzeba zarejestrować w salonie z dowodem osobistym.
Administracja olx ma numery telefonu i może udostępnić je policji. Prędzej czy później oszustka wpadnie jak śliwka w kompot.

oszustka na OLX

24 cze 2017 - 21:31:36

Cytat
kukingaku
Jedno mnie zastanawia. Żeby założyć konto na olx potrzebna jest jego aktywacja na podstawie esemesa na konkretny numer telefonu. Z jednego numeru nie można utworzyć kilku kont.
Rozumiem że można sobie kupić wiele kart startowych ale też każdą trzeba zarejestrować w salonie z dowodem osobistym.
Administracja olx ma numery telefonu i może udostępnić je policji. Prędzej czy później oszustka wpadnie jak śliwka w kompot.
na OLX mozesz miec wiele kont bo wstarczy miec kilka adresow mailowych.I nie trzeba podawac nr. telefonu

oszustka na OLX

25 cze 2017 - 11:35:43

Cytat
agata74
Cytat
kukingaku
Jedno mnie zastanawia. Żeby założyć konto na olx potrzebna jest jego aktywacja na podstawie esemesa na konkretny numer telefonu. Z jednego numeru nie można utworzyć kilku kont.
Rozumiem że można sobie kupić wiele kart startowych ale też każdą trzeba zarejestrować w salonie z dowodem osobistym.
Administracja olx ma numery telefonu i może udostępnić je policji. Prędzej czy później oszustka wpadnie jak śliwka w kompot.
na OLX mozesz miec wiele kont bo wstarczy miec kilka adresow mailowych.I nie trzeba podawac nr. telefonu

No tak to już wszystko jasne.
Jakiś czas temu wprowadzili obowiązkową rejestracje za pomocą telefonu i jeśli nie podało się numeru to nie można było nic wystawić i po miesiącu zamykali konto. Widać wiele ludzi odeszło z tego powodu i wrócili do starych zasad.

oszustka na OLX

25 cze 2017 - 17:22:04

a po za ty słyszałam że mozna kupić nowe numery bez rejestracjizły

oszustka na OLX

25 cze 2017 - 18:49:45

Zgloś na policje. Ja za 48 zl. zglaszalam. W ciagu tygodnia mialam zwrot.Na allegro.Pepic robali.

oszustka na OLX

25 cze 2017 - 19:22:11

Sędzina z sądu w szczecinie w supermarkecie dokonała oszustwa przeklejając na przewodniku cenę, po zapłaceniu niższej ceny w kasie została zatrzymana przez ochronę, toczy się teraz postępowanie, oszustwo na 30zł:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-25 19:25 przez CzerwoneUsta.

oszustka na OLX

25 cze 2017 - 20:22:05

Dla mnie nawet wyłudzenie 10 zł jest niedopuszczalne i miałam sytuację że zgłaszałam kobietę która nie zapłaciła mi 15 zł. Na drugi dzień po zgłoszeniu pieniążki były na koncie. Pani była zdziwiona że za 15 zł chce mi się iść na policję. Tu 15, tam 15 i się nazbiera.

oszustka na OLX

26 cze 2017 - 00:05:22

Cytat
banach
a po za ty słyszałam że mozna kupić nowe numery bez rejestracjizły

Te numery są rejestrowane,ale "na słupy".
Na takich żuli,za piwo.
Polak potrafi oszukiwać i na olx i wszędzie.

P.S.:A jak Was tak rajcują te minusy,to walcie,ile się da.Dla mnie to gorzej niż dziecinne.W każdym wątku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-26 16:58 przez czarownicaao.

oszustka na OLX

26 cze 2017 - 22:48:45

znam przypadek listu gończego bo facet zalegał 1 zł i z tego tytułu nie poleciał na wakacje wiec zawsze trzeba walczyc z oszustami

oszustka na OLX

26 cze 2017 - 23:08:58

znowu ta cholerna patologia wystawiła body plny za 25zł i torbę obag
do południa była z innej miejscowości tak jak i wczoraj i poprzednie dni, nie podaje nr telefonu
mam jej nr konta, dane też mi podała ale nie wiem czy autentyczne

Straciłam tyko 40 zł ale tak mnie wkurza jej bezkarność że jutro ide na policje, codziennie zakłada nowe konto
ma ten sam opis, kradnie zdj, co za recydywistka cholerna

oszustka na OLX

27 cze 2017 - 00:00:44

Cytat
asiafashion
znowu ta cholerna patologia wystawiła body plny za 25zł i torbę obag
do południa była z innej miejscowości tak jak i wczoraj i poprzednie dni, nie podaje nr telefonu
mam jej nr konta, dane też mi podała ale nie wiem czy autentyczne

Straciłam tyko 40 zł ale tak mnie wkurza jej bezkarność że jutro ide na policje, codziennie zakłada nowe konto
ma ten sam opis, kradnie zdj, co za recydywistka cholerna
Idż i zgłoś, na podstawie wpływów na koncie dojdą z kim i jakie transakcje robiła, takim nie można odpuszczać.

oszustka na OLX

27 cze 2017 - 11:56:22

Cytat
asiafashion
znowu ta cholerna patologia wystawiła body plny za 25zł i torbę obag
do południa była z innej miejscowości tak jak i wczoraj i poprzednie dni, nie podaje nr telefonu
mam jej nr konta, dane też mi podała ale nie wiem czy autentyczne

Straciłam tyko 40 zł ale tak mnie wkurza jej bezkarność że jutro ide na policje, codziennie zakłada nowe konto
ma ten sam opis, kradnie zdj, co za recydywistka cholerna

Dlatego uważam,że numery kont bankowych powinny być gromadzone w pamięci portali.Wtedy nie mogłaby co dzień wrzucać nowego profilu,a zakładanie nowych kont w banku nie byłoby takie łatwe.
Powinna wyskakiwać informacja w chwili rejestracji:
"ten numer konta bankowego już został zapisany w systemie.Sorry,ale nie możesz założyć nowego profilu z tym kontem"
A dodatkowo,gdyby zblokowano Jej IP,to nie miałaby możliwości dalej oszukiwać ludzi.

Jeśli masz Jej numer konta bankowego (a na pewno jest autentyczny,bo jakoś musi odbierać tę kasę),to wiesz o Niej wszystko.
Wystarczy zgłosić na Policję.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-27 12:04 przez czarownicaao.

oszustka na OLX

27 cze 2017 - 12:28:24

Cytat
czarownicaao


Dlatego uważam,że numery kont bankowych powinny być gromadzone w pamięci portali.Wtedy nie mogłaby co dzień wrzucać nowego profilu,a zakładanie nowych kont w banku nie byłoby takie łatwe.
Powinna wyskakiwać informacja w chwili rejestracji:
"ten numer konta bankowego już został zapisany w systemie.Sorry,ale nie możesz założyć nowego profilu z tym kontem"
A dodatkowo,gdyby zblokowano Jej IP,to nie miałaby możliwości dalej oszukiwać ludzi.
Strasznie słabo się orientujesz, wystarczy jedna rzecz którą posiada oszust a jest dostepna przy weryfikacji lub założeniu konta bankowego, nie napiszę o co tu chodzi...i nie trzeba żadnej bazy, wystarczy że policja ma to jedno i ma dostęp dzięki temu do wszyskich kont oszusta.
Dodam tylko jeszcze że kont bankowych możesz mieć ile chcesz i gdzie chcesz, IP również, na portalach jest podobnie, nikt nie będzie pytał dlaczego ich tyle masz:) jedyne wyjście to zgłaszanie na policję i oni dojdą sami kto komu co i w jakiej ilości i kwocie, wystarczy im do tego właśnie ta jedna rzecz, ale nie mi to tłumaczyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-27 12:35 przez CzerwoneUsta.

oszustka na OLX

27 cze 2017 - 12:36:23

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
czarownicaao


Dlatego uważam,że numery kont bankowych powinny być gromadzone w pamięci portali.Wtedy nie mogłaby co dzień wrzucać nowego profilu,a zakładanie nowych kont w banku nie byłoby takie łatwe.
Powinna wyskakiwać informacja w chwili rejestracji:
"ten numer konta bankowego już został zapisany w systemie.Sorry,ale nie możesz założyć nowego profilu z tym kontem"
A dodatkowo,gdyby zblokowano Jej IP,to nie miałaby możliwości dalej oszukiwać ludzi.
Strasznie słabo się orientujesz, wystarczy jedna rzecz którą posiada oszust a jest dostepna przy weryfikacji lub założeniu konta bankowego, nie napiszę o co tu chodzi...i nie trzeba żadnej bazy, wystarczy że policja ma to jedno i ma dostęp dzięki temu do wszyskich kont oszusta.

Dalej nie czytasz ze zrozumieniem.
Moja orientacja jest ok,a udowadnianie,
kto jest bardziej zorientowany nie ma sensu.
Problem polega na tym,że należy "zrobić szlaban" oszustom,
żeby nie trzeba było mieszać w to Policji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Popularna biżuteria