Obecnie rozmawiamy o:

grzejniki sklep

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czereśnie

24 maj 2017 - 20:31:46

Dzisiaj byłam w warzywniaku a tam.. czereśnie! A jaka cena: 35 zł/kg !!! Szaleństwo- nie uważacie że taka cena jest z kosmosu? są już u was? jjeśli tak to jaka cena i kiedy są najtańsze?;)))

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Czereśnie

24 maj 2017 - 20:58:27

Te majowe praktycznie zawsze były najdroższe, bo to sezon się zaczyna, ale w moich terenach z tego co się orientuję to będzie licho w tym roku, bo czereśnie wymarzły. Najtaniej zawsze było jak największy wysyp czyli czerwiec, ale w tym roku to nie wiem czy najem się do rozpuku, bo wszyscy znajomi co jakie drzewa czereśniowe mają nic praktycznie nie zbiorą. Zapewne będzie można kupić, ale takie źródła jak moje to ... chce mi się wyć :( mróz spalił.

Czereśnie

24 maj 2017 - 21:23:49

Rzeczywiście - cena z kosmosu!!! U mnie jeszcze nie ma...

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Czereśnie

24 maj 2017 - 21:49:59

cena nie jest z kosmosu, ale spowodowana jest pogodą - wszystkie owoce i warzywa będą droższe... a jeszcze podobno mają być przymrozki... przypominam - za parę dni czerwiec! truskawki też pewnie będą tragicznie drogie (już przecież są po 40-50 zł/kg), ale pewnie nieco stanieją... ale czy będą po 2-3 zł? wątpię...

wiele rolników, sadowników - wprost mówią, że stracili wszystko lub dużą część; np. w tym roku będzie bardzo mało jabłek - gdzie zawsze mamy ich od groma, są rozdawane za darmo itd.; w tym roku będzie masakra...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-24 21:50 przez xanthina.

Czereśnie

24 maj 2017 - 22:28:14

Przymrozki wyrządziły wielkie szkody... Ja slyszalam od znajomej że szacuje się, że maliny beda kosztować 60zł za kg...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-24 22:29 przez she22.

Czereśnie

25 maj 2017 - 07:08:05

no tak , wszystko w tym roku ma astronomiczną cenę na przymrozki które nie dawno były .
U mnie na rynku truskawki po 20 zł
Czereśni nie widziałam.

Czereśnie

25 maj 2017 - 10:53:12

cena spora a to dla tego ze to nie sa nasze czeresnie na nasze jeszcze z wczesnie nawet na te najwczesniejsze odmiany zaczynaja sie dopiero z poczatkiem czerwca. Z owocami sie zgodze ze z nimi moze byc klopot bo kwiaty poprzemarzały a dzewa kwitna tylko raz :( z warzywami to sciema bo nigdy o tej porze roku nie było warzyw z gruntu tylko szklarniowe czy z folii tzw. nowalijki prawdziwe warzywa z gruntu zaczna sie dopiero w połowie czerwca. To samo z truskawkami nawet jak kwiat przemarznie to zawiaza sie nowe bo truskawki kwitną w sezonie na okragło . Wiekszosc cen bedzie zawyrnyc własnie przez tłumaczenie sie przymrozkami ale tak naprawde nie wiele bedzie w tym prawdy.

Cytat
she22
Przymrozki wyrządziły wielkie szkody... Ja slyszalam od znajomej że szacuje się, że maliny beda kosztować 60zł za kg...
a na jakiej podstawie skoro maliny dopiero kwitną jak jest temperatura powyzej 15 stopni i one tak samo jak truskawki jedne kwiatki maja zawiazki potem rodza nastepne i nastepne wiec nie ma mozliwosci by uprawa była znikoma no chyba ze w czerwcu nastąpiło by zlodowacenie a to na chwile obecna nam nie grozi ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-25 11:16 przez agata74.

Czereśnie

25 maj 2017 - 19:36:38

Niestety w tym roku będzie drogo :( Przymrozki zrobiły swoje :/

Czereśnie

25 maj 2017 - 20:36:50

u mnie jeszcze nie ma

Czereśnie

11 paź 2017 - 12:10:07

własnie zdałam sobie sprawę z tego, że nie jadłam w tym roku czereśni ani razu. jakoś krótki sezon był.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 7/5

Czereśnie

16 paź 2017 - 14:09:45

Ja mam jedno drzewo przed domem czereśni i w tym roku ani jednej czereśni nie miałem na drzewie, pewnie stąd taka cena na targu..

Czereśnie

16 paź 2017 - 14:59:25

Ja mam na szczęście swoje czereśnie i inne ciekawe owocowe w sadzie. Czasem warto mieć i nie płacić w sezonie takich dużych pieniędzy za nie.

Czereśnie

16 paź 2017 - 16:08:10

@kama699 hmm posadzę sobie chyba jedną czereśnie w ogrodzie, ile lat musi rosnąć żeby dawała owoce?

Czereśnie

17 paź 2017 - 01:46:01

W życiu nie kupiłabym za taka kasę owocow, ktore w dodatku nie wiadomo skąd przyjechały i ile chemii w nie nawalili :( najlepsze sa z targu od polskiego rolnika w sezonie. Wtedy cena przyzwoita, i nie leżały w chłodni sto lat. Moj brat ma sad z owocami, rowniez czereśnie. Nim drzewo zacznie owocowac to kilku lat potrzeba. Oczywiście male drzewko tez może mieć owoce, ale chyba nie o taka ilośc nam tu chodzi :) niestety, po posadzeniu drzewka na owoce musimy kilka lat poczekać. To nie borowka czy agrest, ktore rosna szybciutko :)

Czereśnie

17 paź 2017 - 13:03:19

Kupić kilo czereśni za pół dniowki w pracy to jest Polska :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wywoływanie zdjęć