Obecnie rozmawiamy o:

grzyb na ścianie

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 8 9 10 -->

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 18:30:24

hej Dziewczyny!

Mam pytanie odnośnie wysyłania przez Was rzeczy na szafie badź na innych grupach.

Ja zawsze wysyłałam listem poleconym no bo wiadomo zawsze ma się potwierdzenie i nikt nie oszuka że nie doszło czy coś.

Jednak dzisiaj wysłałam zwykłym bo tak się umówiłyśmy z dziewczyną i zapłaciłam za dużą paczkę 4 zł! Gdzie normalnie za polecony płaci się 9,80... i zaczynam się zastanawiać czy nie dodać do opcji wysyłek również zwykłych listów. No i tu się pojawia moje pytanie :D

Czy macie ustawione w opcjach przesyłki normalne listy czy jednak to zbyt duże ryzyko? :)

Pozdrawiam ;)

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 18:37:28

Ja bym nie wysłała zwykłym, bo w razie jakby co, nie miałabym potwierdzenia nadania, i co wtedy? U mnie akurat kw jest ogólnie wliczony w cenę każdego przedmiotu, ale w domyśle oznacza to u mnie najtańszą rejetrowaną formę wysyłki. Niby teoretycznie mogłabym sobie wysłać zwykłym, bo kupujący nawet o to nie pytają - nie na każdym portalu forma wysyłki jest zaznaczona, ale nawet na tych portalach gdzie nie jest, wolę już dopłacić te kilka złotych i mieć potwierdzenie.

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 19:15:32

Nie polecam listu zwykłego.
Miałam kiedyś taką sytuację, że wysłałam rzeczy dziewczynie listem zwykłym bo o taki prosiła.
Po tygodniu dostaję wiadomość że jestem oszustką bo rzeczy nie wysyłałam.
Pani zwymyślała mnie od najgorszych, zgłosiła sprawę do administracji, żądała zwrotu pieniędzy, straszyła policją.
Twierdziła, że ma znajomą na poczcie i ona dzwoniła na pocztę gdzie rzekomo nadawałam list i nic do niej nie było.
Jak dla mnie dziwnie to wyglądało.
Miałam wrażenie, że list do niej dotarł a ona próbuje jeszcze dostać kasę z powrotem.
Od tego czasu nawet jak ktoś bardzo prosi, nie wysyłam listem zwykłym dla mojego bezpieczeństwa.

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 19:39:27

Nie wysyłam zwykłym listem bo nie ufam ludziom i wolę mieć jakieś potwierdzenie i jak to mowią Strzeżonego Pan Bóg strzeże. Ostatnio na innym portalu laska chciała zebym jej zapakowała bluzkę w worek foliowy i wysłała, ja rozumiem oszczedzanie ale bez przesady trudno by człowiek dopłacał do przesyłek

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 19:52:16

ok, dzięki dziewczyny! :D W takim razie ja też zostanę przy poleconym ;)

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 20:04:01

Tylko polecone i tylko z potwierdzeniem. kukingaku podały dobry powód, dlaczego zwykłym nie warto wysyłać, tekst o posiadaniu znajomej na poczcie która to ma genialną pamięć do zapamiętywania adresatów i nadawców jest tutaj beznajdziejnym wymysłem do wyłudzenia pieniędzy , i jeżeli ktoś uczciwie wysłał taką przesyłkę nawet jeżeli zrobił to na prośbę odbiorcy, może być stratnym na własne życzenie ponieważ jednak wyraził zgodę na taką formę dostarczenia, dlatego nigdy przenigdy zwykłych przesyłek, taka opcja może być do wysłania pocztówki, nawet list jak jest potwierdzony to wiem kiedy dojdzie i czy napewno dojdzie. Polecony jak zaginie można wystąpić o odszkodowanie i się odzyskuje, zwykły zawsze oznacza w razie zaginięcią stratę.

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 21:26:41

A ja wysyłam zwykłym, o ile ktoś o taka formę wysyłki poprosi. Często kiedy sprzedaję coś w cenie 10-20zł to czasem aż głupio płacić 9,80 za wysyłkę bo wydaje się absurdalnie wysoka dlatego oferuję wysyłkę nierejestrowaną, przy czym podkreślam że w razie niedostarczenia paczki nie biorę za to odpowiedzialności. Jeżeli ktoś ma mnie za oszusta robię wcześniej zdjęcia podczas pakowania i święto. Z resztą jeśli się jest uczciwym to nie trzeba kombinować, a na moje szczęście na 10 wysłanych listem 10 dociera do adresata także los mi sprzyja :)

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 21:35:38

Cytat
ModneZegarki2016
na moje szczęście na 10 wysłanych listem 10 dociera do adresata także los mi sprzyja :)
Ale wiesz, tu nie chodzi o to, czy przedmiot naprawdę dociera, tylko (jak napisały dziewczyny wcześniej) nie wiadomo, na jaki typ kupującego się trafi. Mozna trafić na naciągacza, który przedmiot odebrał, a będzie twierdził, że nic nie dotarło.
Mnie też wkurza, ze przy najtańszych przedmiotach conajmniej połowa kwoty, którą ma mi wpłacić kupujący, to koszt wysyłki, ale i tak wolę mieć to potwierdzenie. Mała karteczka, a wiele zmienia.

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 21:46:24

Zgadza się.
Wolę nic nie sprzedać niż być zwymyślana od złodziei.
Swojego czasu też mi się tak wydawało, że wystarczy informacja w ogłoszeniu, że list zwykły na własne ryzyko.
Ta Pani też była pouczona o ryzyku a potem miała pretensje.
Nie życzę wam takiej sytuacji.

listy polecone i zwykłe

29 kwi 2017 - 21:47:50

Ja jako kupująca zawsze decyduje się na polecony, wychodzę z założenia ze jeśli dana rzecz jest mi niezbędnie potrzebna to czy 10zl czy 5zl wysyłka nie maja dla mnie znaczenia kiedy bardzo jej potrzebuje. Ale jest grono osób które nie lubi przepłacać i wola ryzykować wybierając nierejestrowane. Każdy robi jak chce :)

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 08:08:20

ja wysyłam zwykłym jak ktoś chce i na dodatek robie zdjecia na poczcie występlowany list do wysłania .
tu mam gwarancje że jednak ten list wysłałam i żaden zamawiający nie powinien mieć do mnie pretensji .
Jedynie może mieć pretensje oszust .

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 09:43:39

Ja wysyłam listem zwykłym tylko na ryzyko kupujacych - przewaznie priorytetem bo taki list dochodzi przez jednen dzien.

Ja gotowy do wysylki list rowniez fotografuje i takie zdjecia wysylam kupujacej. Ost. bardzo duzo ludzi decyduje sie na zwykle listy .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-30 09:46 przez starla77.

zweryfikowana
Posty: 329
Ostrzeżenia: 1/5

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 10:02:14

Wysyłam tylko i wyłącznie listami poleconymi. Jak mnie ktoś prosi o wysyłkę listem zwykłym to odmawiam.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 10:38:25

Dlaczego odmawiacie wysyłkę listem nierejestrowanym? Poczta Polska nie gubi listów specjalnie przecież... Rzadko zdarza się by taki list zaginął, wiem bo ostatnio bardzo dużo wysyłam takimi listami. Dziewczyny panikujecie niepotrzebnie, róbcie dużo zdjęć potwierdzających nadanie listu i jesteście kilka zł do przodu albo kupujący. Sprzedaż na pewno wzrośnie kiedy zaproponujecie taka formę wysyłki. Oczywiście nic na sile ale tez nie róbcie jaj ze to takie strasznie niebezpieczne :)

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 10:54:15

Cytat
ModneZegarki2016
Dlaczego odmawiacie wysyłkę listem nierejestrowanym? Poczta Polska nie gubi listów specjalnie przecież... Rzadko zdarza się by taki list zaginął, wiem bo ostatnio bardzo dużo wysyłam takimi listami. Dziewczyny panikujecie niepotrzebnie, róbcie dużo zdjęć potwierdzających nadanie listu i jesteście kilka zł do przodu albo kupujący. Sprzedaż na pewno wzrośnie kiedy zaproponujecie taka formę wysyłki. Oczywiście nic na sile ale tez nie róbcie jaj ze to takie strasznie niebezpieczne :)
nigdy nie wiesz na kogo natrafisz i to nie jest panika bo sama doswiadczyłam tego na sobie kiedy na portalu moje ciuchy sprzedałam bluzkę wysłałam normalnym listem bo taka była umowa a czasy były takie ze wyłudzenia czy oszustwa to była rzadkość, mnie do głowy by nie przyszło ze mozna tak kombinowac za kawałek szmatki laska po kilku dniach napisała ze bluzka do niej nie dotarła i ze rzada zwrotu jak miałam jej udowodnic ze wysłałam ? zdjec nie robiłam wysyłki to było kilkanascie lat temu to oddałam jej kase za bluzkę, a jestem pewna na 100% ze to było wyłudzenie bo tam takich przypadków jak moje było potem kilka. i wtedy własnie zaczeło sie duzo tego typu wyłudzen i na szafie tez dlatego ja juz nie mam zamiaru sie denerwowac . A oszusci zawsze beda i ten proceder coraz bardziej sie rozrasta.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jednominutowa ankieta - pomózcie!