Obecnie rozmawiamy o:

Samochód.

12 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 11:12:58

aagata74 To dzieje się w przypadku kiedy nadawca nie ma potwierdzenia w postaci zdjęć. Ale jeśli takowe ma to gdzie problem? Nie ma :)

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 11:30:43

Cytat
ModneZegarki2016
aagata74 To dzieje się w przypadku kiedy nadawca nie ma potwierdzenia w postaci zdjęć. Ale jeśli takowe ma to gdzie problem? Nie ma :)
Uwierz mi, jak to się stanie, czego ci nie życzę, dowód w postać zdjęć jest bezużyteczny, można zrobić i nie wysłać i każdy kto się w temacie orientuje, ci to powie.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 11:34:07

Cytat
ModneZegarki2016
aagata74 To dzieje się w przypadku kiedy nadawca nie ma potwierdzenia w postaci zdjęć. Ale jeśli takowe ma to gdzie problem? Nie ma :)
zdjęcia to nie dowod i ci sa cwani to potrafia to wykorzystac. Masz szczescie ze nie trafłas na oszusta i obys nie tarfiła ja tam wole dmuchac na zimne i nie cierpie sie szarpac wiec nie wysyłam zwykłymi listami.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 11:38:48

Ok nie będę drążyć tematu bo mnie zjecie zaraz :D ale dodam tylko tyle, ze kiedy zrobi się zdjęcia na poczcie ze stemplami to czy to nie jest wiarygodny dowód?

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 11:42:19

oststnio miałam na olx przypadek gdzie do przesyłki dodałam 1zł za koperte babelkowa bo nie mam zamiaru dopłacac do przesyłek to laska chciała bym jej wysłała w worku foliowym no masakra.to samo z odbiorami osobistymi dla mnie oznacza to ze trzeba sie pofatygowac do sprzedajacej a nie umawiac sie na miescie, sklep tez nie przyjezda do nikogo tylko trzeba isc do niego;) ( bo czesto ludzie sie umawiaja i nie przychodza i nawet nie zadzwonia ze cos im wypadło.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 12:11:13

Cytat
ModneZegarki2016
Ok nie będę drążyć tematu bo mnie zjecie zaraz :D ale dodam tylko tyle, ze kiedy zrobi się zdjęcia na poczcie ze stemplami to czy to nie jest wiarygodny dowód?
Nie jest bo jeżeli ktoś zamierza Cię oszukać to powie, że za wysyłkę zapłaciłaś a listu nie wrzuciłaś do skrzynki.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 13:00:33

Cytat
kukingaku
Cytat
ModneZegarki2016
Ok nie będę drążyć tematu bo mnie zjecie zaraz :D ale dodam tylko tyle, ze kiedy zrobi się zdjęcia na poczcie ze stemplami to czy to nie jest wiarygodny dowód?
Nie jest bo jeżeli ktoś zamierza Cię oszukać to powie, że za wysyłkę zapłaciłaś a listu nie wrzuciłaś do skrzynki.
Fakt, nie jest...listy jeszcze nie wysłane można wycofać, zdjęcie nie jest potwierdzeniem wysłania, niestety.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 13:38:09

Dziewczyny nie cudujcie :) jak ostemplowany list wycofać? no bez jaj... Ale ok, mówcie co chcecie :)

Cytat
kukingaku
Cytat
ModneZegarki2016
Ok nie będę drążyć tematu bo mnie zjecie zaraz :D ale dodam tylko tyle, ze kiedy zrobi się zdjęcia na poczcie ze stemplami to czy to nie jest wiarygodny dowód?
Nie jest bo jeżeli ktoś zamierza Cię oszukać to powie, że za wysyłkę zapłaciłaś a listu nie wrzuciłaś do skrzynki.
Na poczcie przy okienku do skrzynki? Od kiedy tak się robi?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-04-30 13:38 przez ModneZegarki2016.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 14:12:51

ja zrobiłam kiedys tak - dziewczyna poprosiła o najniższa mozliwą kw, czyli zwykły list. Poszłam list nadać na pocztę, babka na poczcie list okleiła znaczkami i pieczęci nabiła, ja taki list sfotografowałam i poszło....zdjęcie oklejonego listu posłałam kupujacej. Ja juz byłam kryta, bo nadałam...a co PP dalej z tym listem robiła to juz nie moja brocha

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 14:47:46

Tu nie ma co rozsądzać, opisywać też nie ma po co bo ktoś wykorzysta a nie o to chodzi, macie szczęście i dobrze, jednak nie polecam tej formy, naprawdę pomimo zdjęć można stracić.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 15:04:36

Cytat
ModneZegarki2016
Dziewczyny nie cudujcie :) jak ostemplowany list wycofać? no bez jaj... Ale ok, mówcie co chcecie :)

Cytat
kukingaku
Cytat
ModneZegarki2016
Ok nie będę drążyć tematu bo mnie zjecie zaraz :D ale dodam tylko tyle, ze kiedy zrobi się zdjęcia na poczcie ze stemplami to czy to nie jest wiarygodny dowód?
Nie jest bo jeżeli ktoś zamierza Cię oszukać to powie, że za wysyłkę zapłaciłaś a listu nie wrzuciłaś do skrzynki.
Na poczcie przy okienku do skrzynki? Od kiedy tak się robi?
obys nigdy nie została oszukana, ludzie nieuczciwi zawsze znajda sposób na oszustwo. I ja mając prawo wyboru czy zostać wykorzystana czy sprzedac rzecz listem poleconym wybieram te 2 wersje.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 16:06:49

paczki z ciuchami najtaniej i najbezpieczniej wysylac przez inposta, odbiór ze skrzynki do, skrzynki. Srednia cena ti 8,20
Polecam Wam dziewczyny moje aukcje, znajdziecie w nich coś dla swojej drugiej polowki.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 16:21:19

Też miałam taką sytuację, że list formatu A4 z rajstopami dla dziecka zaginął.
Pani twierdziła, że nie doszedł a mnie się wydaję, że dotarł tylko może rajstopki wydały się za małe albo za ciasne. Kobieta chciała zwrot pieniędzy albo żeby wysłać jej coś innego. Ale z drugiej strony dlaczego mam być stratna - przecież wysłałam. Od tej pory zazwyczaj wysyłam poleconym chyba, że np. coś kosztowało 5 czy 6 zł to zwykłym, ale zaznaczam, że wysyłam na odpowiedzialność kupującego.
Zazwyczaj wszystko dochodzi.

P.S. Pani na poczcie nie jest w stanie nic powiedzieć o wysyłce listu nierejestrowanego czyli zwykłego lub priorytowego, więc takie tłumaczenie, że znajoma sprawdziła jest zwykłą ściemą.

listy polecone i zwykłe

30 kwi 2017 - 16:29:34

A jeszcze do tego taki naciągacz może wysmarować sprzedawcy komentarz, jakim to jest oszustem, bo nie wysłał. A mieć ze 2 takie komenatarze na koncie to już goodbye, trza zakładać nowe konto i zaczynać znów od zera. Warto?
Zdjęcie to nie dowód, bo w przypadku przesyłki nierejestrowane można było kupić znaczek, nakleić, i nie wrzucić do skrzynki. Kupujący ma potwierdzenie przelewu, a sprzedawca nie ma potwierdzenia nadania. I teraz zagadka: kto wychodzi na oszusta?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Oszustwa na portalach sprzedażowych