Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

gorący temat

Opakowania

26 minut temu

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia chrzesniaka

29 mar 2017 - 15:27:15

Kobietki, mam pytanie odnośnie prezentu na pierwszą komunię dla chrzesniaka a raczej zawartości koperty, jak to w ostatnich latach przyjęło się jako zwyczaj. Tak, wiem, że daje się tyle ile na nas stać ale chciałbym wiedzieć jak to zazwyczaj wygląda.

Komunia chrzesniaka

29 mar 2017 - 15:53:54

Cytat
ssuunshinnee
Kobietki, mam pytanie odnośnie prezentu na pierwszą komunię dla chrzesniaka a raczej zawartości koperty, jak to w ostatnich latach przyjęło się jako zwyczaj. Tak, wiem, że daje się tyle ile na nas stać ale chciałbym wiedzieć jak to zazwyczaj wygląda.
jeden daje 200 inny 1000 to zalezy od zasobnosci portfela chrzestnych, jak i samych rodzicow chrzesniaka. W przypadku mojego dziecka rodzina jak i chrzesni wiedzieli ze ja jestem negatywnie nastawiona do przesadnego obdarowywania i tak od chrzestnej dostała medalik a od chrzestnego wyjazd na kolonie.

Komunia chrzesniaka

29 mar 2017 - 16:17:42

u mnie było tak ja byłam matka chrzestną, chłopczyk dostał ode mnie łyżeczkę srebrną i kopertę.
Można dawać ile się chce , to zależy od portfela.
Jeśli jesteś z rodziny to co innego jak i inaczej nie związana z rodziną.

Komunia chrzesniaka

29 mar 2017 - 16:27:03

Cytat
banach
u mnie było tak ja byłam matka chrzestną, chłopczyk dostał ode mnie łyżeczkę srebrną i kopertę.
Można dawać ile się chce , to zależy od portfela.
Jeśli jesteś z rodziny to co innego jak i inaczej nie związana z rodziną.
ale tu chodzi o komunie a nie o chrzciny ;)

poza ty nie dajmy sie zwariowac skoro na chrzciny ludzie daja po 1000 zł to co dadza na wesele samochod, wille z basenem ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 16:27 przez agata74.

Komunia chrzesniaka

29 mar 2017 - 16:36:29

Mojego męża córka miala w zeszłym roku komunie i założyliśmy jej jako prezent konto bankowe w pko i przelalismy 600zł a co mc i tak jakas kwote ma przelewane. Zależy moim zdaniem ile kto może dać. Bo nie ma co robić na pokaz,i tak dziecko ma dużo prezentow a nie o to w tym dniu chodzi. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 16:39 przez MinnieMause.

Komunia chrzesniaka

29 mar 2017 - 17:53:12

Mnie zawsze drażni jak ktoś pyta ile wypada dać albo ile dajesz? Jeżeli stać Cię na to żeby dać 1000 zł to daj i nie zastanawiaj się, jeżeli masz ograniczone fundusze to daj mniej. Wszystko zależy od zasobności portfela. U mnie syn na komunię dostał od chrzestnych rower i zegarek, od jednej cioci biblię a od innej 1000 zł więc nie ma reguły. Nikt też nie powinien się obrażać, że ktoś dał mało bo nie każdy śpi na pieniądzach. W klasie syna była taka osoba która dostała kładą, inna konsolę lub laptopa.
Jak dla mnie to zbyt wiele.

Komunia chrzesniaka

30 mar 2017 - 14:24:24

Na ile Cie staś do daj a jak nie to coś mu kup na prezent. Ale wedlug mnie wystarczajaco jest 500 zł. Bo chrzesni na wesele daja od 1000-2000.

Komunia chrzesniaka

10 kwi 2017 - 01:32:11

spokojnie 500 a nawet jak masz mniej to 300 wystarczy:) według mnie ważna jest pamięć

Komunia chrzesniaka

10 kwi 2017 - 07:56:25

Cytat
agata74
Cytat
banach
u mnie było tak ja byłam matka chrzestną, chłopczyk dostał ode mnie łyżeczkę srebrną i kopertę.
Można dawać ile się chce , to zależy od portfela.
Jeśli jesteś z rodziny to co innego jak i inaczej nie związana z rodziną.
ale tu chodzi o komunie a nie o chrzciny ;)

poza ty nie dajmy sie zwariowac skoro na chrzciny ludzie daja po 1000 zł to co dadza na wesele samochod, wille z basenem ?
wszystko jedno czy to komunia czy chrzciny

Komunia chrzesniaka

05 maj 2017 - 19:18:07

Super, dzięki wielkie za ciekawe sprawdzone info :)

Komunia chrzesniaka

03 sty 2018 - 08:50:08

A co myślicie o ubraniach na prezent? Trochę może jest to nietypowe, ale może właśne o to chodzi? Czy te porady w tym zakresie są ok http://www.dzieciakowelove.pl/ ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-12 10:51 przez porfoto.

Komunia chrzesniaka

03 sty 2018 - 09:13:34

też mnie w maju czeka podwójna przyjemność komunijna u 2 chrześniaków. Nie planuję dawać gotówki- chciałbym dać prezent i myślę coraz częściej o wycieczce:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fachowa pomoc