Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 13:36:25

Zawsze celem łańcuszka na Facebooku jest reklama jego twórcy (fan page). Łańcuszki działają niczym wirus, wykorzystują niewiedzę, łatwowierność i naiwność jego odbiorców. Niestety autorzy takiego spamu celowo i z wyrachowaniem wykorzystują strach, skłonność do wiary w przesądy, a ofiarami padają często osoby o miękkim sercu.Łańcuszki tworzą ludzie, którzy nie powstrzymują się przed wykorzystywaniem wizerunków biednych głodnych dzieci, niepełnosprawnych, kalek, autorytetów moralnych czy religijnych. Zrobią wszystko, żeby osiągnąć jak najwięcej udostępnień. Po co im to? Przypuszczam, że są to niedowartościowane osoby, które szukają sposobu na poprawienie swojej samooceny przez cyferki w Internecie. Sprawia im przyjemność, kiedy ktoś uznaje ich dzieło za przydatne i wartościowe, udostepniając je dalej tak Czerpią satysfakcję nawet jeśli materiał wywołuje negatywnie emocje. Myślę, że własnie to jest ich celem: zrobić małe zamieszanie. W prawdziwym życiu pewnie nikt ich nie zauważa, bo są bezbarwnymi szarymi myszkami, więc te braki zastępują sobie spamowaniem. W Internecie ktoś ich zauważa.
Łańcuszki nie działają. Dlaczego? Ponieważ łańcuszki tworzą spamerzy. Prawdziwe fundacje nie używają łańcuszków. Nikt nie zlicza udostępnień, ani nie płaci dzieciom na podstawie kliknięć Lubię to.

Jak walczyć z łańcuszkami? idea

Traktować obojętnie: nie udostepniać dalej, nie komentować. Za każdym razem, kiedy komentujesz taki lańcuszek (nawet potępiając) karmisz ego jego twórcy, a o to mu chodzi. Obojętność - to jedyny sposób.

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 13:39:33

ja wogóle mam dosyć faceboku wchodzę tylko ot tak (mąż go ma) wolę skype bo mozna sobie anonimowo pogadać ze znajomą osobą bez krępacji .
słyszałam że pracodawcy wchodzą na facebok i namierzają swoje ofiary z pracy a nawet zdarzają sie zwolnienia.

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 14:03:57

Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) ja mam konto na FB i powiem szczerze ze ilość sklepow które się tam rozprzestrzenia jest porażająca. Reklamy, fikcyjne konta, funpage gwiazd masakra ile tego juz jest. Ze dwa, trzy lata temu tego jeszcze nie było i facebook był miejscem gdzie było fajnie zajrzeć poogladac zdjęcia i porozmawiać ze znajomymi a teraz korzystam juz tylko z messengera bo FB juz jest zjedzony reklamą :(

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 14:38:56

To, ze dodają zdjęcia z każdej chwili swojego życia już olałam. "Bawi" mnie natomiast głupota osób, która wyraża swoje poglądy polityczne, religijne czy kulturowe na fb (np. anty-PIS (rządowe), akcje WOŚP, ataki terrorystyczne itp)! Szanuję każde zdanie (każdy ma prawo bronić swoich racji) i oczywiście doceniam wolność słowa. Jednak takie tematy zostawmy mediom, a jeśli ktoś ma ochotę niech wypowiada się anonimowo, porozmawia o tym ze znajomymi, rodziną, a nie na FB! Ludzie przecież to zostaje na wieki w internecie, każdy (tak naprawdę) ma do tego dostęp (np.pracodawca itd) nigdy nie wiadomo kiedy taka wypowiedź zostanie użyta przeciwko nam! Zacięte dyskusje (za i przeciw), usuwanie znajomych itd! To jest przerażające.
Druga sprawa rodzice wrzucają zdjęcia swoich słodkich dzieci! Jeden, drugi polubi i nigdy nie wiadomo kiedy natrafi na jakiegoś pedofila. Potem tragedia bo porwali dziecko!

Uważam, że to dobre dla osób, mających zdrowe podejście jako kontakt ze znajomymi, osób które w jakiś sposób się promują (trenerzy, dietetycy,fryzjerzy it), dla firm, czy grup społecznościowych. Jest to jakaś forma reklamy.
Sama mam konto na fb, kilka zdjęć z urlopu/wakacji (wrzucone po powrocie a nie w trakcie urlopu)! Jednak nie wyobrażam sobie żebym o wszystkim miała informować świat :-O



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-08 14:41 przez veenus.

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 15:39:21

Cytat
ModneZegarki2016
Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) ja mam konto na FB i powiem szczerze ze ilość sklepow które się tam rozprzestrzenia jest porażająca. Reklamy, fikcyjne konta, funpage gwiazd masakra ile tego juz jest. Ze dwa, trzy lata temu tego jeszcze nie było i facebook był miejscem gdzie było fajnie zajrzeć poogladac zdjęcia i porozmawiać ze znajomymi a teraz korzystam juz tylko z messengera bo FB juz jest zjedzony reklamą :(

Fajnie że jesteś :) myślałam że odeszlasz bezpowrotnie ;)

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 17:17:50

@ModneZegarki2016

Ło Jezu, Ty żyjesz! Ale super :) Tak mi właśnie tu na forum kogoś brakowało ostatnio ;)


@veenus

Mój chłopak gdy pomagał swojemu synkowi zakładać konto na FB, to celowo wpisał mu fikcyjną datę urodzenia, że niby dorosły, żeby się jakiś pedofil nie przyplątał.
A raz zdarzyło się, że jego kolega (znaczy tego synka) wrzucił zdjęcie krzaczka marychy z dopiskiem, że taką roślinkę znalazł właśnie w ogródku. Serio... Mój chłopak zabronił swojemu synkowi to zalajkować, zresztą słusznie, bo przecież to mogą zobaczyć np. nauczyciele.
Niektórzy ludzie już sami nie wiedzą, czym się popisywać na tym fejsie...

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 17:18:16

Cytat
ModneZegarki2016
Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) :(

a czemu usunęłaś konto ? kawka

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 17:32:43

@DaChoice jestem jestem tylko w innym wydaniu :D

Cytat
Polaris3
Cytat
ModneZegarki2016
Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) :(

a czemu usunęłaś konto ? kawka
z własnej głupoty :(

Cytat
she22
Cytat
ModneZegarki2016
Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) ja mam konto na FB i powiem szczerze ze ilość sklepow które się tam rozprzestrzenia jest porażająca. Reklamy, fikcyjne konta, funpage gwiazd masakra ile tego juz jest. Ze dwa, trzy lata temu tego jeszcze nie było i facebook był miejscem gdzie było fajnie zajrzeć poogladac zdjęcia i porozmawiać ze znajomymi a teraz korzystam juz tylko z messengera bo FB juz jest zjedzony reklamą :(

Fajnie że jesteś :) myślałam że odeszlasz bezpowrotnie ;)
nie nigdy! :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-08 17:34 przez ModneZegarki2016.

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 17:50:37

Cytat
ModneZegarki2016
@DaChoice jestem jestem tylko w innym wydaniu :D

Cytat
Polaris3
Cytat
ModneZegarki2016
Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) :(

a czemu usunęłaś konto ? kawka
z własnej głupoty :(

Cytat
she22
Cytat
ModneZegarki2016
Czesc! osoby które kojarzą czokoszok1992 to ja tylko z nowym kontem ;) ja mam konto na FB i powiem szczerze ze ilość sklepow które się tam rozprzestrzenia jest porażająca. Reklamy, fikcyjne konta, funpage gwiazd masakra ile tego juz jest. Ze dwa, trzy lata temu tego jeszcze nie było i facebook był miejscem gdzie było fajnie zajrzeć poogladac zdjęcia i porozmawiać ze znajomymi a teraz korzystam juz tylko z messengera bo FB juz jest zjedzony reklamą :(

Fajnie że jesteś :) myślałam że odeszlasz bezpowrotnie ;)
nie nigdy! :)

Witamy Cię w nowym wcieleniu :)

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 17:59:12

nowa - stara ja ;p

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 18:01:33

witamy witamy
to o czym teraz będziemy ciężko dyskutować?
widzę że parę dziewczyn oberwało ha ha ha ,,,,

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 18:03:28

@ModneZegarki2016

No i Twoje dzisiejsze niespodziewane pojawienie się tutaj udowodniło, że dla niektórych (np. dla mnie) to szafa jest ulubionym portalem "społecznościowym" :D

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 18:04:40

Cytat
DaChoice
@ModneZegarki2016

No i Twoje dzisiejsze niespodziewane pojawienie się tutaj udowodniło, że dla niektórych (np. dla mnie) to szafa jest ulubionym portalem "społecznościowym" :D

Ooooo serce to milo!

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 18:18:32

Cytat
DaChoice
@ModneZegarki2016

No i Twoje dzisiejsze niespodziewane pojawienie się tutaj udowodniło, że dla niektórych (np. dla mnie) to szafa jest ulubionym portalem "społecznościowym" :D


Dla mnie też :)

Portale społecznościowe

08 lut 2017 - 19:21:52

@she22 skromne grono na forum ale jakie sympatyczne! Dzięki :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

przesyłki kurierskie