Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 19:09:12

Cytat
DaChoice
Cytat
CzerwoneUsta
ustalenie do kogo należy komórka i pod jakim adresem jest zameldowany właściciel może ustalić tylko policja, zwykły człowiek nie uzyska takich informacji.
No ja mam nadzieję, bo to już by naprawdę przerażające było, gdyby każdy tak po prostu sobie mógł sprawdzic po numerze czyjeś dane.
Spokojnie, ochrona danych osobowych jest taką barierą, której zwykły laik nie może/nie ma prawa przekroczyć.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 19:13:19

@CzerwoneUsta
No tak, bo gdyby tak było, że każdy może poznać czyjeś dane, to ta przymusowa rejestracja numerów zamiast zapobiegać przestępstwom, jeszcze by je ułatwiała. Czyli skutek byłby odwrotny od zamierzonego.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 19:14:25

Dokładnie:)

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:24:49

Cytat
beatka8106
ja się dziwię dlaczego OLX nie może wprowadzić opcji dodawania komentarzy tak jak w Allegro

Wiesz co ja również obiema rękoma podpisuję się pod tym.
Tylko niech to będą komentarze na starych zasadach-jak było wcześniej.
Gdyby powstały komentarze,byłoby bardziej bezpiecznie i chociaż można by było się na czymś oprzeć,jeśli chodzi o ocenę danej osoby.Zresztą czy to odbiór osobisty,czy wysyłka ocenić przecież można.

Dziś chodziłam po tym portalu.Co tam się dzieje i co ludzie wypisują w ogłoszeniach,to szok.
Apaszka do kupienia,gdzie za samą wysyłkę chcą 10 zł. poleconym ekonomicznym (taka leciutka mgiełka).Jak zapytałam dlaczego taka wysoka cena wysyłki,to okazało się,ze doliczony jest jeszcze dojazd na pocztę.

Kiedyś zakupiłam coś tam od pewnej Pani.Oczywiście od razu przelałam pieniążki-z wysyłką za 7,50 zł.,bo kopertę mi podarowano (przed zmianą cennika) Ok-przyszło,ale listem zwykłym za 2 zł. i w zwykłej kopercie.
I nie chodzi tu już o te groszowe sprawy,ale o zasady.

Komentarze na olx są bardzo potrzebne!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-12 21:26 przez czarownicaao.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:34:54

Też się zgadzam, że fajnie by było, gdyby na olx były komentarze (dla uczciwych sprzedających byłby to dar z niebios, bo od razu staliby się bardziej wiarygodni, czyli mieli więcej chętnych).
Ale myślę, że brak tych komentarzy bierze się stąd, że w założeniu miał to być portal ogłoszeń lokalnych, oficjalnie nia miało być na nim wysyłek (czytaj: kupowania kota w worku). Miały być tylko odbiory osobiste, a wtedy raczej trudno oszukać, więc i komentarze niepotrzebne. Tak zapewne myśleli twórcy strony. Nie przewidzieli, że wiele rzeczy będzie się tam sprzedawało wysyłkowo.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:41:51

@DaChoice
Rozumiem,że zasady są,jakie są.No w porządku.
Ale przecież na moim końcu świata nie zawsze znajduję to,czego szukam.
A jeśli znajdę w stolicy,to mam jechać,bo muszę to odebrać osobiście?
Trochę głupie są te zasady i myślę,że nie do końca
sprawdzają się w polskich warunkach.
A nawet jeśli jest odbiór osobisty to też chyba można wydać opinię
o sprzedawcy-w czym to przeszkadza?
Nie uważasz?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-12 21:42 przez czarownicaao.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:48:41

@czarownicaao

No właśnie dlatego napisałam, że tak uważali Twórcy strony, gdy ją zakładali, a nie, że JA tak uważam. Mi akurat, tak samo jak Tobie, bardzo by pasowało, żeby komentarze były.
Chciałam tylko wyjaśnić skąd się wziął brak opcji dodania komenatzy olx ;) Aczkolwiek teraz chyba nawet oni sami dawno powinni się już zorientować, że wiele rzeczy sprzedaje się tam wysyłkowo, więc mogliby już teraz tą opcję wprowadzić.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:52:06

@DaChoice
Ok,ok-rozumiem,rozumiem.

Właśnie mało tego,że sami powinni do tego dojść,to komentarze dałyby Im jeszcze więcej użytkowników myślę i większą popularność.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:55:29

@czarownicaao

No dokładnie, skoro użytkownicy byliby bardziej wiarygodni, to sprzedaż by się zwiększyła, więcej osób (zarówno kupujących jak i sprzedających) chciałoby korzystać z ich strony. Same plusy z ich punktu widzenia.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 21:59:38

@DaChoice
Sama czasem korzystam,jak wszyscy,ale kiedy kilka razy się sparzyłam,to jestem już mocno uprzedzona.Nie mogę nawet wydać opinii,żeby ostrzec innych.No...pal go sześć te 5 zł. zarobku na wysyłce przez sprzedawcę,ale...tak się po prostu nie robi,to nieuczciwe i inni powinni mieć o tym rozeznanie.
A tymczasem ile razy coś kupiłam,a to ogłoszenie dalej wisi i wisi...
No było kilka fajnych transakcji,ale te złe z reguły bardziej zapadają w pamięć.

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 22:07:59

@czarownicaao

Ja się nigdy nie odważyłam kupić na olx. Zwykle kupuję na stronach typu szafa czy vinted, i to od osób które mają przynajmniej kilka pozytywów za sprzedaż. Ostatnio postanowiłam sobie trochę bardziej ufać ludziom i gdy znalazłam naprawdę ciekawy przedmiot, to kupiłam od osoby z 1 komentarzem (na dodatek za kupno, czyli za sprzedaż miała 0), na szczęscie wszystko wyszło ok :)
Ale na olx po prostu nawet nie szukam przedmiotów, bo tam przez ten brak komentarzy KOMPLETNIE nie wiesz, z kim masz do czynienia. Boję się.
A że jestem hipokrytką, to sprzedawać oczywiście tam sprzedaję ;) Ale coraz rzadziej trafiają się chętni, zwykle rezygnują dlatego, że ktoś inny ich wcześniej oszukał :(

OSZUSTKA na olx!!

12 lut 2017 - 23:03:07

DaChoice masz rację, olx miało inne przeznaczenie, a że się rozwinęło w takim kierunku to już inna bajka. Najlepiej nie wchodzić na strony do których nie ma się zaufania, olx ostrzega i każdy kto tam przeprowadza transakcje robi to na własne ryzyko, więc jeżeli masz jakieś obawy nie wchodż i po sprawie, lub przy transakcji używaj telefonu, dzwoń i pytaj, taka moja zasada. Jeżeli np komuś przeszkadza brak komentarzy na olx, to powinien rzucić ich administaracji hasło, takie psioczenie na forum na inny portal nic nie zdziała, napewno nie zmieni ich regulaminu. Ja tam wystawiłam nieruchomośc na sprzedaż, i aż się zdziwiłam że nalicza się opłatę w zależności od czasu jak długo ogłoszenie ma być emitowane, no cóż, nie wszystko za darmo.

OSZUSTKA na olx!!

13 lut 2017 - 11:33:39

Do mzap88 - ja też sobie wypraszam,
ponieważ też sprzedałam nie jedna rzecz i to nie "za pobraniem" tylko po przelewie
i każdy kupujący zawsze odpisze i jest zadowolony. A też kupiłam, i wszystko było ok, tak że nie wszyscy tam oszukują. Oszuści nawet znajdują się na allegro, sama się o tym przekonałam. :(

OSZUSTKA na olx!!

13 lut 2017 - 18:31:44

Cytat
aniwla500
Do mzap88 - ja też sobie wypraszam,
ponieważ też sprzedałam nie jedna rzecz i to nie "za pobraniem" tylko po przelewie
i każdy kupujący zawsze odpisze i jest zadowolony. A też kupiłam, i wszystko było ok, tak że nie wszyscy tam oszukują. Oszuści nawet znajdują się na allegro, sama się o tym przekonałam. :(
ale na olx nie ma takiej ochrony konsumenta jak na allegroi to czyni allegro bezpieczniejszym portalem ;)

OSZUSTKA na olx!!

13 lut 2017 - 18:43:24

Dlatego allegro ma opłaty a olx nie ma:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Abonament? Mix? Plus? Play? T-Mobile? inna?