Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

godzinę temu

szkoła nauki jazdy

godzinę temu

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Podrobiony podpis

24 sty 2017 - 23:30:39

Gdzie szukać pomocy w sprawie sfałszowania umowy handlowej ?
Na umowie widnieje mój podrobiony podpis. Nie wiem co robić, a coś muszę bo przez to wszystko grunt wali mi się pod nogami.Czy oni doradca prawny wrocław mi pomogą? jakieś opinie??

(zobacz zmiany)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-06 23:25 przez niko176.

niezweryfikowana
Posty: 23
Ostrzeżenia: 1/5

Podrobiony podpis

25 sty 2017 - 00:25:25

Najlepiej to u adwokata. I to dobrego adwokata

Podrobiony podpis

25 sty 2017 - 06:58:42

Kiedyś pomagała w takich rzeczach SunFlower23, ale dawno jej na szafie nie było. Ale bez adwokata chyba się nie obędzie.

Podrobiony podpis

25 sty 2017 - 08:05:47

Jak najszybciej należy zgłosić zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na policję lub do prokuratury.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-25 08:07 przez aneta88tt.

Podrobiony podpis

25 sty 2017 - 10:08:56

zgłoś na policję lub do prokuratury.

Podrobiony podpis

25 sty 2017 - 11:03:08

sprawe zgłsza sie na policji lub do prokuratury, dobrze tez podpytac dobrego adwokata jak cała procedura przebiega

Podrobiony podpis

25 sty 2017 - 12:18:45

Cytat
agata74
sprawe zgłsza sie na policji lub do prokuratury, dobrze tez podpytac dobrego adwokata jak cała procedura przebiega

Też bym tak zrobiła.
Takie sprawy załatwiane są z urzędu.

@niko176
Musisz to zgłosić.
Sprawę przejmuje prokurator.
Pobiorą Twoją próbkę podpisu,
którą oceni grafolog (porówna) i będzie wiadomo.
Prokurator zdecyduje,czy doszło do przestępstwa,
a jeśli tak to najprawdopodobniej sprawa pójdzie do sądu.
Powodzenia.super



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-25 12:23 przez czarownicaao.

Podrobiony podpis

26 sty 2017 - 19:48:41

no tak tylko adwokat.
Śmigaj szybko abyś nie miała póżniej jeszcze większych kłopotów.

Podrobiony podpis

26 sty 2017 - 22:46:30

Podrobiona umowa jest nieważna
Warto wiedzieć, że z punktu widzenia prawa cywilnego podrobiona cudzym podpisem umowa jest nieważna a dokładniej po prostu nie istnieje. Osoba, której podpis został podrobiony nie powinna przede wszystkim wnosić żadnych opłat z tytułu tej umowy. Może to jednak spowodować wpisanie do Krajowego Rejestru Długów lub nawet egzekucję długu. Najbezpieczniej zatem jest samemu wystąpić o stwierdzenia nieistnienia umowy, z uwagi na sfałszowanie podpisu. Zgodnie bowiem z art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego powód może żądać ustalenia przez sąd istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego lub prawa, gdy ma w tym interes prawny. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się kosztami sądowymi (opłata sądowa to 5% wartości przedmiotu sporu - czyli należności wynikających z umowy) i ewentualnej pomocy prawnej. Można oczywiście złożyć stosowny wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych.
Tyle na temat, ponieważ nie określiłaś dokładnie co to była za umowa handlowa.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Podrobiony podpis

26 sty 2017 - 22:55:55

Podpinam się pod @CzerwoneUsta bo często ludzie o tym zapominają, a policja czy prokuratura to musowo.

Podrobiony podpis

27 sty 2017 - 00:29:13

@malmie
Policja czy Prokuratura nie ściga wniosków z Kodeksu Cywilnego.
Kodeks Cywilny wiąże się z dochodzeniem prywatnym.
Samo sfałszowanie podpisu podlega Prokuratorowi,jest ścigane "z urzędu"
i jest to przestępstwo z Kodeksu Karnego.
Za sprawy "z urzędu" nie musimy płacić.

@niko176
Jak najszybciej należy zgłosić zawiadomienie
o popełnieniu przestępstwa na Policję lub do Prokuratury.
Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że wyrok wydany
przez Sąd Karny potrzebny będzie dla Sądu Cywilnego,
w którym może znaleźć finał taka sprawa.
Należy pamiętać, że podrabianie i przerabianie dokumentów stanowi przestępstwo z art. 270§1 Kodeksu Karnego zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
W toku postępowania zostanie przeprowadzona ekspertyza kryminalistyczna z zakresu badania pisma ręcznego, celem ustalenia czy podpis został rzeczywiście sfałszowany. Biegły grafolog zbada charakter pisma i wyda ekspertyzę.
A wtedy,z taką ekspertyzą idziemy do Sądu Cywilnego,żeby na jej podstawie unieważnić naszą umowę i tutaj zaczynają się dopiero opłaty.
Ze wszystkimi pozostałymi wypowiedziami @CzerwoneUsta zgodzę się,
ale dopiero od tego momentu.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-29 21:17 przez czarownicaao.

Podrobiony podpis

27 sty 2017 - 01:26:32

@czarownicaaoAutorka nie napisała jaka to umowa handlowa...więc nie rozumiem twoich wywodów, każda sprawa jest inna i każdą sprawę traktuje się indywidualnie, ty napisałaś co chciałaś i nie koniecznie powiązane z realną sytuacją zaistniałą u autorki, więc wymądrzanie się nie znając faktycznej strony sprawy jest co najmniej bezsensowne.
Mało masz do czynienia z prawem jak widać, więc pisanie suchych urywków wyrwanych z artykułów nie jest najlepszą formą udzielenia rzetelnej rady, od tego są prawnicy, ty możesz jedynie napisać co myślisz że autorka w danej sytuacji może zrobic, napewno nie masz prawa wmawiać jej swoich zaporzyczonych z inernetu rad jako właściwe kroki które powinna poczynić. Powtarzam, do tego trzeba mieć rzetelną wiedzę na temat i znać prawo, a ty jej nie posiadasz, więc wybacz ale przeczytaj raz jeszcze mój wcześniejszy post i postaraj się zrozumieć jego sens, dziękuję za (mam nadzieję) zrozumienie treści tego postu ponieważ szkoda mi czasu na takie głupoty.


niko176 szkoda że nie napisałaś czego dotyczyła umowa i z kim.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Podrobiony podpis

27 sty 2017 - 09:03:17

@czarownicaao ja nie piszę, że policja z Kodeksu cywilnego ściga przecież. Usta tutaj pisze o Kodeksie cywilnym i słusznie, bo idzie o stwierdzenie nieistnienia umowy, a nie jej unieważnienie, bo co unieważniać jeśli czegoś nie ma i dlaczego nie korzystać z takiej drogi prywatnej. Co do kolejności, o której piszesz, że najpierw Policja, a potem sąd to nie jestem pewna, ale ja to bym i tu i tu zgłaszała, bo egzekucja z takiej umowy może być więc czym prędzej tym lepiej zwłaszcza, że Autorka pisze, że zaczyna się coś dziać.

Podrobiony podpis

28 sty 2017 - 15:55:12

@CzerwoneUsta
Witaj.
Korzystałyśmy z tego samego artykułu.Skopiowałaś go i wkleiłaś w treść postu.Należało wziąć pod uwagę również jego pierwszą część,a nie wyłącznie drugą.
Najpierw należy stwierdzić,że podpis jest rzeczywiście sfałszowany,gdzie ma zastosowanie Kodeks Karny i prokurator.
Jeśli podpis jest sfałszowany,to zrobił to ktoś za nas,nie my podpisaliśmy i ten ktoś popełnił przestępstwo-za to jest artykuł w Kodeksie Karnym.
Dopiero później (jak napisałaś),należy z tym stwierdzeniem pójść do Sądu Cywilnego i tam domagać się wyroku,iż umowa jest nieważna (podstawą jest wyrok z Sądu Karnego).
Umowa (jaka by nie była) jest DOKUMENTEM i sfałszowany podpis ma wszędzie takie samo zastosowanie-gdzie by nie był,jest sfałszowany i dokument należy unieważnić.Należy dowieść,że dany dokument nie posiada mocy prawnej,gdyż jest sfałszowany.
Zatem...najpierw Kodeks Karny,a potem prawo cywilne.
Po części masz rację.

"Mało masz do czynienia z prawem."
"Powtarzam, do tego trzeba mieć rzetelną wiedzę na temat i znać prawo, a ty jej nie posiadasz..."

Nie można oceniać kogoś,nie wiedząc kim jest i czym się zajmuje.

@malmie
Wiem Malmie,że nie napisałaś dosłownie,ale "podpinasz się" pod wypowiedzią,która "obstawia" wyłącznie Kodeks Cywilny,a następnie piszesz,że "policja czy prokuratura to musowo".
W tym kodeksie walczysz prywatnie i prokurator czy policja nie interweniują.One działają "z urzędu",bezpłatnie,ale w Kodeksie Karnym.
Umowa istnieje,ale trzeba dowieźć,że jest bezpodstawna i sfałszowana.
Całą "drogę działań" już wyjaśniłam powyżej.


Pozdrawiam obie Panie,a autorce życzę powodzenia.

@niko176
Powinnaś pójść z tym do Prokuratury i zgłosić popełnienie przestępstwa.
ponieważ to nie jest Twój podpis.





Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-01-29 21:20 przez czarownicaao.

Podrobiony podpis

28 sty 2017 - 16:23:00

czarownicaao, to nie jest to samo, bez żartów, ja napisałam dokładnie to co w takiej sytuacji należy zrobić, każdy prawnik ci to powie, to jest podstawa, i oczywiście prawnicy w swoich artykułach wspominają o tym, niby dlaczego ma tej informacji nie być w internecie? Ty tego nawet nie rozumiesz, więc piszesz i nie masz pojęcia kiedy to ma zastosowanie, brniesz w coś bez żadnej wiedzy i nie cytuj moich wypowiedzi, ponieważ w odróżnieniu do ciebie wiem co piszę i mam o tym pojęcie...dalej powtarzasz swoje puste slogany które nijak mają się do sytuacji...kazdy prawnik ci to powie, żeby doradzić autorce trzeba wiedzieć więcej pani jasnowidz, inaczej można zaszkodzić...a to już działanie na szkodę autorki. Dlatego lepiej odpuścić już temat skoro nawet autorka się nie wypowiada.

Prawnikiem napewno nie jesteś, jasno to wynika z twoich tekstów, to odpowiedż na ostatnie twoje zdanienie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Opieka nad osobą starszą