Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 17:45:51

Hej, mam do was pytanie - jak idzie Wam sprzedaż na szafie?
Dawniej co wystawiłam to udało się szybko sprzedać, od czasu gdy na szafie wprowadzili prowizje to jakoś tak zrobiła się tutaj cisza i mimo tego, że prowizji już nie ma to sprzedaż nie idzie tak jak dawniej. Sprzedaję dużo na innych stronach a tutaj jakoś cisza. Z czego to wynika?

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 17:57:30

Sprzedaż na szafie spadła, za to lepiej idzie mi na olx.
Ale coś zawsze uda się sprzedać. Tym bardziej jeśli ceny zachęcają;)

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 18:30:05

@nulunia
Ceny masz raczej przyjemne.
Myślę,że może spróbuj zrobić jakieś promocje-to zawsze przyciąga.:)

Wyrywkowo pobiegałam po Twoim profilu i dochodzę do wniosku,że dziwnie masz ustawione przesyłki.
Buty-2 pary szpilek po 8 zł.,a sandałki za 11 zł. (nie ma paczki za 11 zł.)
Płaszcz spokojnie 15 zł.-nie ma paczki za 11 zł.
Sukienka z koronką fioletowa lub rozkloszowana sukienka za 5 zł.?Na pewno za tyle nie pójdzie.
Kurtka za 11 zł. i to listem poleconym-nie ma poleconego za 11 zł.
(polecony do 2 kg,gabaryt B kosztuje 9,50 zł.)
Kredka za 4 zł. (najtańszy polecony to 4,20 zł.),ale już naszyjnik za 7 zł. (gdzie spokojnie poszedłby za 4,20 zł.)
Koszulki (2 w 1) za 5 zł. i nie sądzę,żebyś za tyle dała radę je wysłać.
Przeanalizuj swoje przesyłki.
Poza tym zdjęcia są dużo lepiej odbierane,kiedy są na neutralnym tle.

Ja nie jestem tu po to,żeby sprzedać za wszelką cenę.
To nie jest dla mnie najważniejsze.
Sporo czasu temu faktycznie było inaczej-większy ruch,trochę inna klientela i inny klimat.
Teraz wszystko się zmieniło,ale...nadal bardzo lubię to miejsce.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-18 19:13 przez czarownicaao.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 19:08:50

Ja na szafie jestem od 2009 roku. Pamiętam jak kiedyś było pełno wymian, dużo sama kupowałam i dużo sprzedawałam. Teraz raz na jakiś czas coś sprzedam, ale szału nie ma. No i też wystawiam co raz mniej rzeczy, bo również wolę na innych stronach, gdzie idzie to o wiele szybciej.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 19:15:58

Nie wiem jak u Was, ale u mnie cały czas wyskakują błędy na stronie. Nie mogę dodać ogłoszenia, bo 'wystąpił błąd', nie mogę usunąć już jednego z dodanych zdjęć, bo klikając 'usuń' przenosi mnie w górę strony i nic poza tym się nie dzieje itd. można by wymieniać bez końca... pff

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 21:54:17

Rzeczywiście, ostatnio lepiej idzie sprzedaż na olx:)

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 22:20:13

a teraz jeszcze te opłaty..dlatego nie wystawiam nie
na szafeczce wystawiam ciuszki dla dzieci ale tam nikt nie zagląda nawet na oferty

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 23:27:20

Cytat
Polaris3
a teraz jeszcze te opłaty..dlatego nie wystawiam nie
na szafeczce wystawiam ciuszki dla dzieci ale tam nikt nie zagląda nawet na oferty
jakie opłaty?

czarownicaao, jak ty wyliczałaś koszty przesyłki, brałaś samą opłatę pocztową? ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-18 23:32 przez CzerwoneUsta.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 23:33:10

prowizja od kwoty mniejszej niż 50 zł
czyli jak wystawisz coś za 49 zł i sprzedaż to płacisz 1 zł prowizji
jak wystawisz za 51 zł i w górę i sprzedaż to nic nie płacisz

czy da się jeszcze coś sprzedać?

18 gru 2016 - 23:51:04

Cytat
Polaris3
prowizja od kwoty mniejszej niż 50 zł
czyli jak wystawisz coś za 49 zł i sprzedaż to płacisz 1 zł prowizji
jak wystawisz za 51 zł i w górę i sprzedaż to nic nie płacisz
Jakoś to mi umknęło, muszę zobaczyć, dzięki:)

Ale to obowiązuje tylko przy wypłacie środków, opłata za przelew 1zł,nie od sprzedaży:

CYTUJĘ:
"Minimalna kwota wypłaty to 1 zł. Wypłaty mniejszych kwot nie są realizowane.
Aby przelew został zrealizowany, użytkownik musi posiadać na swoim saldzie środki w kwocie min. 2 zł, które może przeznaczyć na zakupy (1 zł – opłata za przelew).
Do wypłaty kwot poniżej 50 zł doliczana jest opłata w wysokości 1 zł. Oznacza to, że kwota jaka zostanie zaksięgowana na koncie bankowym będzie pomniejszona o 1 zł.
Kwoty powyżej 50 zł realizowane są bezpłatnie."


o tym pisałaś, nic innego nie znalazłam? To o tym już wcześniej wiedziałam, myślałam że jakieś inne opłaty wprowadzono:)
To na szfce też tak słabo idzie? Myślałam, że dzięcięce szybciej można sprzedać:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-19 00:05 przez CzerwoneUsta.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

19 gru 2016 - 08:52:45

tak miałam wczoraj, wszystko sobie przygotowałam opisy itd., chcę dodać zdjęcia a tu błąd, spróbuj później i tak cały czas i w końcu nie dodałam

czarownicaao dzięki za uwagi, trochę pozmieniam :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-19 09:03 przez nulunia.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

19 gru 2016 - 09:50:56

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
Polaris3
a teraz jeszcze te opłaty..dlatego nie wystawiam nie
na szafeczce wystawiam ciuszki dla dzieci ale tam nikt nie zagląda nawet na oferty
jakie opłaty?

czarownicaao, jak ty wyliczałaś koszty przesyłki, brałaś samą opłatę pocztową? ??

ściana

Cytat
Polaris3
prowizja od kwoty mniejszej niż 50 zł
czyli jak wystawisz coś za 49 zł i sprzedaż to płacisz 1 zł prowizji
jak wystawisz za 51 zł i w górę i sprzedaż to nic nie płacisz

Prowizji nie ma żadnej.
Wystarczy albo podawać swoje konto prywatne od razu,albo przelewać wtedy,kiedy uzbierasz na ponad 50 zł.

Cytat
nulunia
tak miałam wczoraj, wszystko sobie przygotowałam opisy itd., chcę dodać zdjęcia a tu błąd, spróbuj później i tak cały czas i w końcu nie dodałam

czarownicaao dzięki za uwagi, trochę pozmieniam :)

Właśnie dobrze byłoby to przejrzeć i zaktualizować,ponieważ w tej chwili do niektórych wysyłek musiałabyś dopłacić,a niektóre są za wysokie.
To tylko rady i sugestie.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-12-19 10:16 przez czarownicaao.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

19 gru 2016 - 12:40:08

czarownica, napisałaś autorce wyrażnie, że powinna pozmieniać koszty...grzecznie spytałam, czy doliczyłaś np koszt koperty czy tylko samą opłatę brałaś za wyznacznik kosztu dostawy, skoro dla ciebie to "ściana" to wybacz, nic mnie już nie zdziwi:P

nulunia, niestety zastój jest, na innych faktycznie schodzi szybciej, ale szczerze ci powiem że zależy od asortymentu, kosmetyki przed świętami szły jak świeże bułeczki, więc wystawiam na innym, tutaj wszystko uśpione,ale faktycznie może zależy od zapotrzebowania kupujących dlatego każda rzecz czeka na swojego amatora, moda się zmienia a "wymagania" rosną, oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa:)jeżeli chętny jest to zawsze do ceny i kosztu można się dogadać, więc to nie jest żadną przeszkodą dla transakcji:)

czy da się jeszcze coś sprzedać?

19 gru 2016 - 14:44:29

A z ciekawości gdzie jeszcze się wystawiacie, oprócz szafy, olx? Ja jeszcze próbuję na vinted.

czy da się jeszcze coś sprzedać?

19 gru 2016 - 15:05:50

Cytat
Marzeniawb
A z ciekawości gdzie jeszcze się wystawiacie, oprócz szafy, olx? Ja jeszcze próbuję na vinted.
allegro, ale tam opłaty pobierają,a na szafie masz luzik:)może ktoś zna jeszcze inne, ja nie orientuję się za dobrze, nie interesowałam się tym:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

tapeta