Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 18:47:26

Cześć dziewczny!

Przejdę od razu do sedna sprawy, otóż jakiś czas temu mój kuzyn wraz z żoną zaproponowali mi, abym przyjechała do nich w przyszłym roku do Stanów Zjednoczonych jako au pair.

Mam 24 lata kończę studia, w Polsce nic mnie nie trzyma. Z jednej strony myślę sobie, że raz się żyję, że wielu ludzi chciałoby odwiedzić Amerykę, a ja mam taka możliwość, ale z drugiej strony jestem osobą nieśmiała i trochę nie wierzącą w siebie, po prostu się boję tego wyjazdu i nie wiem kompletnie co mam robić, czy ryzykować?
Mój angielski też wprawia mnie w kompleksy, bo o ile dogadać się potrafię, to i tak wiem, że bardzo dużo nie umiem i nie rozumiem np. kiedy oglądam film w języku angielskim, a jednak tam musiałabym operować tym językiem non stop.
No i ta samotność na drugim końcu świata, wiem jak to jest, bo już wyjeżdżałam za granicę do pracy.

Co byście zrobiły na moim miejscu? tak szczerze?
Może są tu osoby, które były lub będą au pair w USA? chętnie poznam!

Pozdrawiam!

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 19:08:23

jechać i nie żałować .

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 19:08:39

Poki nie spróbujesz to sie nie przekonasz

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 19:08:46

najpierw załatw wizę a potem dopiero sie martw o reszte

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 19:08:59

Poki nie spróbujesz to sie nie przekonasz

Poki nie spróbujesz to sie nie przekonasz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-25 19:09 przez czokoszok1992.

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 19:18:05

z tego co mi wiadomo, to wizy dla au pair przyznawane są raczej każdemu :)

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 20:04:03

@modeliing
Cześć!
Ja będąc w Twoim wieku i na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiała.
A jaką masz przyszłość w naszym kraju?
Żadnej.Tu nie ma żadnych perspektyw dla ludzi młodych.
Do odważnych świat należy,a język powoli podszlifujesz-spokojnie.
Powodzenia.:)

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 20:06:27

Dziękuję bardzo! :)

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 20:35:39

Język powinnaś podszlifować i to koniecznie, praca z dziećmi wymaga dobrej znajomości, jężeli będziesz w polskiej rodzinie pilnować dzieci np u kuzynów, to raczej problemu nie będzie ponieważ rodzice chcą aby dzieci znały j polski i sama się podszkolisz w angielskim. Napewno kuzyni ci pomogą, rozmawiając z nimi nawet łamaną angielszczyzną, nie zauważysz jak zaczniesz poprawnie wypowiadać zdania. Pamiętaj że zawsze będziesz mogła wrócić gdyby coś poszło nie tak, to tylko kilkanaście godzin lotu samolotem;)

Wyjazd do USA

25 lis 2016 - 21:17:23

@CzerwoneUsta

Jest dokładnie tak jak piszesz, rodzicom zależy żeby dzieci uczyły się polskiego, bo mają problem z dogadaniem się z dziadkami w Polsce.
Myślałam nad jakimś kursem j. ang. z naciskiem na mowę.

Dziękuję Ci to bardzo motywujące co piszesz :)

Wyjazd do USA

26 lis 2016 - 14:14:45

Przepraszam, za moje wcześniejsze wpisy ale rozpisałam sie na bardzo długi komentarz i mi nie wkleiło. Dzisiaj nadrobię :) Gdybym miała szanse taka jak Ty to nic tylko pakować sie i w drogę. Byc mozliwe ze czeka Cie przygoda zycia. Podróże, miejsca i ludzie. Cos nowego, innego. Wyjazd wzbogaci Cie o multum doświadczeń, podszkolisz język, zwiedzisz kawał świata, a moze ułożysz sobie zycie z przystojnym facetem ze snow i wyleczysz sie z nieśmiałości. Sa zawsze dwie strony medalu bo moze byc zupełnie na odwrót. Ale nie przekonasz sie poki nie spróbujesz. Ja bym pojechała :)

Wyjazd do USA

26 lis 2016 - 14:41:48

Witaj, ja byłam co prawda tylko 13 tygodni, nie 12 miesięcy, ale jak chcesz porozmawiać, pisz śmiało :)

Wyjazd do USA

26 lis 2016 - 15:16:01

@czokoszok1992

Dziękuję to bardzo motywujące co piszesz :)

Hehe wizja z przystojnym facetem brzmi zachęcająco tańczy
Mam jeszcze trochę czasu do namysłu, ale jestem coraz bardziej na tak.

Pozdrawiam!

Wyjazd do USA

26 lis 2016 - 16:53:00

rozcazruje niektóre szafowiczki polonia polska w USA bardzo dba o to by dzieci znały polski jak i historie wiec dziadkowie nie maja problemu z dogadaniem sie. To raczej nasi polacy wyjezdzajacy tam na kilka miesiecy przyjezdzali i udawali ze polskiego zapomnieli i to było żenujace.

Wyjazd do USA

26 lis 2016 - 17:50:25

Cytat
agata74
rozcazruje niektóre szafowiczki polonia polska w USA bardzo dba o to by dzieci znały polski jak i historie wiec dziadkowie nie maja problemu z dogadaniem sie. To raczej nasi polacy wyjezdzajacy tam na kilka miesiecy przyjezdzali i udawali ze polskiego zapomnieli i to było żenujace.

Też znam takie przypadki Agatko,kiedy "polscy Amerykanie" są bardziej "amerykańscy",niż Ci rodowici i mieszkający tam bardzo długo.
To faktycznie śmieszne!:D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jak sobie radzić z oszustami?