Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 08:46:34

Jestem w szoku,bo jakieś 50 km ode mnie,w Obwodzie Kaliningradzkim stoją wyrzutnie rakietowe.Widzę,że latają wojskowe samoloty,a teraz już wiem dlaczego.Chyba zacznę gromadzić zapasy i sprzątać piwnicę.
Przeraża mnie to wszystko!:o

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 08:55:16

Dookoła wszędzie atmosfera wojenna, ale tam, w tym obwodzie, to chyba nie pierwszy raz stoją.

A, nie będzie chyba, bo co to za wojna jak trza się praktycznie poddać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-23 09:00 przez malmie.

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 09:12:46

Cytat
malmie
Dookoła wszędzie atmosfera wojenna, ale tam, w tym obwodzie, to chyba nie pierwszy raz stoją.

A, nie będzie chyba, bo co to za wojna jak trza się praktycznie poddać.

Wiesz,teraz czuje się u nas napiętą atmosferę.
Samoloty wojskowe i komunikat poszedł dziś w TV.
Tak myślałam,że coś się święci.
Niestety nie wygląda to na ćwiczenia,ale na prawdziwe uszczelnianie granicy z Obwodem Kaliningradzkim i z Rosją.
Też mam ogromną nadzieję,że to ucichnie i nawet nie chcę dopuszczać do mojej świadomości innej opcji.
Mam do przejścia granicznego z Obwodem koło 50 km (przejście w Bartoszycach),co dodatkowo potęguje strach.
Czy jest tu ktoś z Bartoszyc?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-23 09:14 przez czarownicaao.

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 09:30:08

uu no to nie fajnie, ale spokojnie nikt nie wypowiedział wojny a jaki komunikat poszedł ?

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 10:09:49

@czarownicaao i muyślisz, że na szafie ktoś Ci odpowie na to pytanie bo ma taką wiedzę? nic nie zrobisz, trzeba czekać na rozwój wydarzeń, to dotyczy nas wszystkich

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 13.992

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 11:31:11

Cytat
czarownicaao
Wiesz,teraz czuje się u nas napiętą atmosferę.
Samoloty wojskowe i komunikat poszedł dziś w TV.

Nie oglądałam, jaki komunikat ?

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 11:36:47

http://forsal.pl/artykuly/995097,rakiety-bastion-w-obwodzie-kaliningradzkim-celem-pozycje-w-polsce.html tu widzę trochę szczegółów

nie jestem zwolenniczką Rosji, wręcz przeciwnie bo oni od zawsze prowokują sprawdzając jak daleko mogą się w tym posunąć ale z 2 strony nie dziwię się im. Skoro do Polski zmierza całe mnóstwo sprzętu z USA i ich żołnierze, skoro my mamy prawo asekuracyjnie się ,,zabezpieczać'' to oni także..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-23 11:40 przez czaskomety.

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 12:19:31

Rosja od zawsze pokazuje swoją siłę, taki pokaz przed spotkaniem to kolejna zagrywka z ich strony, nie zaryzykują a pokazują, psychologiczne zagranie. Nie masz się czego bać, baza wojskowa to i ćwiczenia muszą być.

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 12:48:57

Te rakiety są tam od kilku lat... Teraz po prostu są tam "oficjalnie".

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 19:40:21

A wiecie,że trochę mnie chyba uspokoiłyście.
Samoloty latają o wiele rzadziej
-dziś przeleciały chyba tylko 2 (z tego,co mówi mama).
Wygląda jakby ucichło.
Oby to nie była cisza przed burzą.:(

Cytat
agata74
uu no to nie fajnie, ale spokojnie nikt nie wypowiedział wojny a jaki komunikat poszedł ?

Nie pamiętam dokładnej treści,ale coś w stylu,że:"Rosyjskie wyrzutnie rakietowe zostały zwiezione do Obwodu Kaliningradzkiego i skierowane na granicę".(zasięg od 300-500 km)

Cytat
smacznazupa
@czarownicaao i muyślisz, że na szafie ktoś Ci odpowie na to pytanie bo ma taką wiedzę? nic nie zrobisz, trzeba czekać na rozwój wydarzeń, to dotyczy nas wszystkich

Nie oczekuję definitywnej odpowiedzi potwierdzającej,że będzie wojna.
Ludzie...
Wystarczy mi dyskusja.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-23 19:46 przez czarownicaao.

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 19:47:10

czarownicaao spokojnie tam zawsze stacjonowały wojska i na bank sie nic nie dzieje bo jak by sie cos działo to bym wiedziała od mojego meza ;)

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 19:50:30

Cytat
czaskomety
http://forsal.pl/artykuly/995097,rakiety-bastion-w-obwodzie-kaliningradzkim-celem-pozycje-w-polsce.html tu widzę trochę szczegółów

nie jestem zwolenniczką Rosji, wręcz przeciwnie bo oni od zawsze prowokują sprawdzając jak daleko mogą się w tym posunąć ale z 2 strony nie dziwię się im. Skoro do Polski zmierza całe mnóstwo sprzętu z USA i ich żołnierze, skoro my mamy prawo asekuracyjnie się ,,zabezpieczać'' to oni także..

Dzięki za podsunięcie przykładu.

Cytat
agata74
czarownicaao spokojnie tam zawsze stacjonowały wojska i na bank sie nic nie dzieje bo jak by sie cos działo to bym wiedziała od mojego meza ;)

...Ale nie zawsze Putin wystawiał rakiety.
Agatko,aż tak to mnie jeszcze nie sparaliżował strach,ale...powody do przemyśleń są.Tak to jest,kiedy mieszka się w strefie przygranicznej.
No nie mów,że Twój mąż obsługuje te całe rakiety?hahaha!:D:D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-11-23 20:01 przez czarownicaao.

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 20:00:27

Ale piwnice posprzątaj. I zrób zapasy. A generator prądu masz?:)

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 20:08:23

Cytat
alicja70
Ale piwnice posprzątaj. I zrób zapasy. A generator prądu masz?:)

Rany bossskie-nie mam.
Nakupuję może z 1000 świec chociaż.
hahaha!:D:D:D

Czy będzie wojna?

23 lis 2016 - 20:12:05

Co tam świece. A kontakt ze światem? Komunikaty? Generator prądu koniecznie. (Ja też mam swoje obsesje :))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

NATRĘCTWA