Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

40 minut temu

srebrna biżuteria

godzinę temu

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

e-papieros

dzisiaj o 10:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam :)
Czy mogłybyście doradzić, jak dobrać optymalnie ciuchy do PAKI na Allegro? Czy podzielić wg pór roku czy mieszać? hmm
Jeśli mam głównie ciuchy S/M to lączyc razem, czy lepiej oddzielnie ciuchy S i XS a M osobno?
Czy łączyć wiele bluzek w podobnym stylu czy raczej nie, czy raczej stawiać na róznorodność?
Nigdy nie wystawiałam całej PAKI, ale teraz muszę definitywnie zrobić miejsce w domu, urlop sie skończy i bez wystawienia pak nie dam rady. Ale nie chiałabym swojego "dorobku" sprzedać za 10 zł (jeśli to będzie np 20-30 prawie nowych rzeczy). Jak to ustawić? ??
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Też się chętnie dowiem. Zawsze miałam z tym problem, gdy próbowałam wystawiać paki, nigdy się nie sprzedały, a te same rzeczy wystawiane oddzielnie jakoś zeszły. Mam wrażenie że ludzie nie za bardzo chcą kupować paki, bo wydać np. 100 zł na zestaw, z którego naprawdę interesuje kogoś tylko część rzeczy, to nie bardzo. A tak jak mówisz, wystawić całość za dychę, to się mija z celem. Teraz juz sobie całkiem darowałam, wolę już dawać ludziom wybór, czyli każda rzecz oddzielnie, ale chętnie poczytam rady osób, które na wystawianiu zestawów się znają :)

Tylko szkoda, ze te osoby (a na pewno takie tu są) jakoś swoja wiedzą podzielic sie nie chcą. Nie rozumiem tego.?? Nigdy nie wystawialam paki, nie wiem jak dobierac ciuchy i czy podzielic na mniejsze, "tematyczne" zestawy (np po 10 sztuk)- przecież jest bardzo wiele mozliwości doboru i jakiś jest najlepszy.
A wpadłam na pomysł wystawienia paki, bo niektórych rzeczy nie opłaca sie kupować przez wysoki koszt wysyłki- rzecz za 7 zł wychodzi 2x drożej. Lepiej kupic 5 rzeczy po 7 zł i za przesylkę zapłacic 13 zł- prawda? Poza tym w pace ceny będa nizsze, więc wyjdzie np 5 rzeczy po 5 zł plus jedna przesyłka.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-17 15:06 przez aster.

Z mojego doświadcznia wynika, że jak masz ubrania S na M, dużo dziewczyn ma taki rozmiar zwłaszcza S u góry M w biodrach

jeśli masz XS + S + M - tak nie łącz!!!
albo XS + S, albo S + M
nikt nie chce licytować paczki, z której część rzeczy jest niedobra i to w znaczący sposób

Daj dobrą grafikę nagłówkową, ale nie z neta, najlepiej na tle białej ściany ty ubrana w komplet składający się z tych ubrań, ewentualnie flatlay. Ale ty ubrana w te ubrania jesteś bardziej wiarygodna :P

Unikaj wrzucania "przykładowa stylizacja" z neta - to nie ma sensu, cała aukcja jest tylko dłuższa, trzeba więcej obrazków scrollować, a dziewczyny i tak wiedzą jak twój wygląda ciuch a jak na przykładowej modelce i w tym zestawieniu jak bardzo twoje ubranie nie byłoby podobne, wypada po prostu słabo

Poruszyłaś fajny temat, a kilka paczek na allegro udało mi się przedać z różnymi błędami, które sama popełniłam się spotkałam, więc chyba w wolnej chwili zrobię wpis na bloga :D

rób licytację od 1zł, ale ustaw cenę minimalną, jesli nie cenę minimalną to poproś kogoś znajomego by Ci podbił ją 2dni przed końcem np do 20zł tak by cena wysyłki a cena paczki była ciut wyższa, a resztę daj laskom licytować, bo podbijanie ceny nie ma sensu, im tańsza jest paczka tym więcej osó wchodzi na początku i dodaje do obserwowanych
Mam nadzieję, że pomogłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-08-26 12:59 przez atir.

Cytat
atir
Z mojego doświadcznia wynika, że jak masz ubrania S na M, dużo dziewczyn ma taki rozmiar zwłaszcza S u góry M w biodrach

jeśli masz XS + S + M - tak nie łącz!!!
albo XS + S, albo S + M
nikt nie chce licytować paczki, z której część rzeczy jest niedobra i to w znaczący sposób

Daj dobrą grafikę nagłówkową, ale nie z neta, najlepiej na tle białej ściany ty ubrana w komplet składający się z tych ubrań, ewentualnie flatlay. Ale ty ubrana w te ubrania jesteś bardziej wiarygodna :P

Unikaj wrzucania "przykładowa stylizacja" z neta - to nie ma sensu, cała aukcja jest tylko dłuższa, trzeba więcej obrazków scrollować, a dziewczyny i tak wiedzą jak twój wygląda ciuch a jak na przykładowej modelce i w tym zestawieniu jak bardzo twoje ubranie nie byłoby podobne, wypada po prostu słabo

Poruszyłaś fajny temat, a kilka paczek na allegro udało mi się przedać z różnymi błędami, które sama popełniłam się spotkałam, więc chyba w wolnej chwili zrobię wpis na bloga :D

rób licytację od 1zł, ale ustaw cenę minimalną, jesli nie cenę minimalną to poproś kogoś znajomego by Ci podbił ją 2dni przed końcem np do 20zł tak by cena wysyłki a cena paczki była ciut wyższa, a resztę daj laskom licytować, bo podbijanie ceny nie ma sensu, im tańsza jest paczka tym więcej osó wchodzi na początku i dodaje do obserwowanych
Mam nadzieję, że pomogłam

Cenne wskazówki, chyba sama w końcu wezmę się za zrobienie paki, mam mało miejsca do przechowywania a rzeczy tona. Powiedz mi jak wkleić zdjęcia do opisu? to jest moja zmora :/

Haaaaaa to jest generalnie zmora wielu osób, ale właśnie piszę posta na bloga, można użyć różnuch darmowych stocków do zdjęć (chociażby google photos czy image shack, ewentualnie ukryty album na facebooku, ale po co tam zdjęcia trzymać? :P), najlepiej wszystkie zdjęcia sobie wcześniej przygotować - przycinając do tej samej szerkości (ja używam 450 max 600px) wg mnie najlepiej wyglądają

zdjęcia wrzucasz, każde osobno otwierasz i kopiujesz i wklejasz jak zwykły dokument tekstowy

Zrobię tutorial w screenach :D

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

Świetny temat ;) sprzedałam kilka takich pak i dosłownie za grosze. Robię zdjęcia tak, aby ubranko wyglądało tak jakie jest w rzeczywistości, nie podwijam nogawek w spodniach ani nie ukladam spódnic w taki sposób aby wyglądały jak ołówkowe. Ogólne rzecz biorąc nienawidze jak ktoś na fotkach układa ciuchy tak, aby lepiej wyglądały niż w rzeczywistości - sama jak kupuję omijam takie aukcje. Sama też lubię kupować paki na allegro i absolutnie nie kupuję ciuchów aukcji promowanych. Z tego względu, że do ceny ciuchów zawsze jest doliczona cena promowania i cena końcowa wyjdzie większa.

Aukcja musi być przejrzysta, aby kupujący wiedział co kupuje. Ja osobiście nie zwracam uwagi na jakieś ozdobniki przy ciuchach typu biżuteria i buty. Sama jak sprzedaję tego nie stosuję.

Fajnie jak ciuchy są wyprasowane.

No i musimy jeszcze pamiętać by te ubrania były na czasie, a nie jakieś babcine szmatki. Kolejna rzecz jeśli idzie jesień to sprzedajemy jesienno - zimowe rzeczy a nie letnie.

Styl ubrań musi być jeden tzn, jeśli są typowo dla nastolatki, to nie wciskamy ubrań dla pani po 40tce i na odwrót.

Jeśli dajemy gratisy to nie byle jakie śmieci które nadają się tylko do kosza - to zniechęca.

Wg mnie prędzej sprzedadzą się ciuchy dla młodych kobiet, bo takie kobiety siedzą na internecie i szukają.

Cytat
atir
Z mojego doświadcznia wynika, że jak masz ubrania S na M, dużo dziewczyn ma taki rozmiar zwłaszcza S u góry M w biodrach

jeśli masz XS + S + M - tak nie łącz!!!
albo XS + S, albo S + M
nikt nie chce licytować paczki, z której część rzeczy jest niedobra i to w znaczący sposób

Daj dobrą grafikę nagłówkową, ale nie z neta, najlepiej na tle białej ściany ty ubrana w komplet składający się z tych ubrań, ewentualnie flatlay. Ale ty ubrana w te ubrania jesteś bardziej wiarygodna :P

Unikaj wrzucania "przykładowa stylizacja" z neta - to nie ma sensu, cała aukcja jest tylko dłuższa, trzeba więcej obrazków scrollować, a dziewczyny i tak wiedzą jak twój wygląda ciuch a jak na przykładowej modelce i w tym zestawieniu jak bardzo twoje ubranie nie byłoby podobne, wypada po prostu słabo

Poruszyłaś fajny temat, a kilka paczek na allegro udało mi się przedać z różnymi błędami, które sama popełniłam się spotkałam, więc chyba w wolnej chwili zrobię wpis na bloga :D

rób licytację od 1zł, ale ustaw cenę minimalną, jesli nie cenę minimalną to poproś kogoś znajomego by Ci podbił ją 2dni przed końcem np do 20zł tak by cena wysyłki a cena paczki była ciut wyższa, a resztę daj laskom licytować, bo podbijanie ceny nie ma sensu, im tańsza jest paczka tym więcej osó wchodzi na początku i dodaje do obserwowanych
Mam nadzieję, że pomogłam

Kochana jesteś! :* O takie wiadomości właśnie mi chodziło!!
Teraz muszę lecieć, ale wieczorem dokładnie przeanalizuje każde Twoje słowo! Jestem Ci O G R O M N I E wdzięczna, brawo super

Cytat
atir
Haaaaaa to jest generalnie zmora wielu osób, ale właśnie piszę posta na bloga, można użyć różnuch darmowych stocków do zdjęć (chociażby google photos czy image shack, ewentualnie ukryty album na facebooku, ale po co tam zdjęcia trzymać? :P), najlepiej wszystkie zdjęcia sobie wcześniej przygotować - przycinając do tej samej szerkości (ja używam 450 max 600px) wg mnie najlepiej wyglądają

zdjęcia wrzucasz, każde osobno otwierasz i kopiujesz i wklejasz jak zwykły dokument tekstowy

Zrobię tutorial w screenach :D
tutorial miłe widziany :D jestem słaba w tych sprawach :(

ja też mam sporo do sprzedania i mam z tym problemzły
wystawiłam na tablicy i słabo słabiuteńko mi idzie.

rozmiarówka S i buty 37 jestem z łodzibrawo

Cytat
atir
Z mojego doświadcznia wynika, że jak masz ubrania S na M, dużo dziewczyn ma taki rozmiar zwłaszcza S u góry M w biodrach

A czy można łączyć tak, że góra S a dół XS, albo góra XS a dół XXS?
Bo zwykle to właśnie spodnie muszę kupować mniejsze, nawet przy kompletach tej samej marki. Ostatnio z tego powodu mierząc dres w sklepie, musiałam zrezygnować ze spodni i kupić samą bluzę, bo najmniejsze spodnie były za duże, a bluza do kompletu była OK :(

to jest tylko moja obserwacaj - tak jasne, zwracam uwagę by nie łączyć 3 rozmiarów w jednej paczce, bo wtedy mniej się kilkają aukcje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Torba do szpitala- pomóżciee