Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niestosowne targowanie

27 cze 2016 - 22:21:06

Czy Wy też się spotykacie z żenującym, niestosownym targowaniem? Strasznie mnie to denerwuje, bo przy takich cenach jakie mam, chcąc się targować oddawałabym za darmo= ba najlepiej...zawracanie tylko głowy

niestosowne targowanie

27 cze 2016 - 23:00:58

Na szafie raczej mi się to nie zdarza, zresztą nie mam nic przeciwko negocjacjom i gdy oferta jest w granicach rozsądku, to spokojnie można się ze mną dogadać.
Za to na olx zdarza mi się dostawać czasami dziwne propozycje. Mój faworyt jak dotąd to oferta o treści "Jeśli kupię u pani tą kurtke za 25 i bluze za 35, to możemy zrobić tak, że wtedy płacę 35 za wszystko?"
Także szafa pod tym względem (i pod wieloma innymi) jest lepsza.

niestosowne targowanie

27 cze 2016 - 23:02:26

Przy żenującym targowaniu wystarczy grzecznie odmówić. To jednak nie butik, w którym kupując najpierw mierzymy ciuszki, a dopiero potem decydujemy się na zakup. Zawsze się targuję.. taka uroda tego portalu. Nie obrażam się za odmowę obniżki ceny, ale też oczekuję podobnie taktownego zachowania ze strony sprzedajacego. Z ubraniami jak z autem - gdy wyjeżdża z salonu traci ok. 20% wartości, dalesze użytkowanie tę wartość obniża :) Pozdrawiam

niestosowne targowanie

27 cze 2016 - 23:06:16

Cytat
DaChoice
Na szafie raczej mi się to nie zdarza, zresztą nie mam nic przeciwko negocjacjom i gdy oferta jest w granicach rozsądku, to spokojnie można się ze mną dogadać.
Za to na olx zdarza mi się dostawać czasami dziwne propozycje. Mój faworyt jak dotąd to oferta o treści "Jeśli kupię u pani tą kurtke za 25 i bluze za 35, to możemy zrobić tak, że wtedy płacę 35 za wszystko?"
Także szafa pod tym względem (i pod wieloma innymi) jest lepsza.
ja nie moge, ale sie usmialam :D wierzyc sie nie chce szok, ludzie sa bezwzgledni...

niestosowne targowanie

27 cze 2016 - 23:27:49

najczęściej jest tak na tych popularnych ogłoszeniach darmowych :D ale nidy na takie zapytanie nie odpisuje tylko kasuje i daje do "zablokowanych" i po sprawie cheers
nie rusza mnie tego typu targowanie najczęściej to osobowy szukające frajerów super

niestosowne targowanie

27 cze 2016 - 23:37:11

nie no jasne, że warto zapytać, oczywiście grzecznie odmawiam, ale moim zdaniem jeśli sukienka kosztuje 10 zl a jest jak nowa to sorry...troche nie bardzo

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 11:30:50

Dokladnie 10zl to w lumpeksie ciezko cos za to kupic a tutaj na szafie laski sie targuja i to maksymalnie. Ja juz odmawiam kategorycznie, chyba ze kupuja kilka rzeczy to cos spuszcze ale tez max 5zl. Ja jak cos chce kupic bo tego potrzebuje albo chce to miec to nie jestem tak nachalna na obnizki zwlaszcza rzeczy wystawione po 10-20zl. Jak komus zalezy to zaplaci pelna cene a jak nie to do widzenia :)

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 11:38:21

@czokoszok1992 tylko w lumpeksie drugie tyle nie trzeba zapłacić za wysyłkę i daną rzecz możesz dotknąć i przymierzyć. Dlatego ja sobie odpuściłam kupowanie przez internet tych tanich rzeczy bo często wysyłka jest droższa. No chyba, ze coś mi się bardzo spodoba:) za to kupiłam mnóstwo torebek itp, czasami też pytałam o rabat ale nie o jakiś absurdalny:)

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 14:25:27

Dobry temat, temat rzeka , każda z Was ma jakieś doświadczenia związane z targowaniem czy negocjacją ceny, psychologiczny manewr, specyfika portalu, czasem śmieszy, czasem wkurza. Wrócę do tematu po urlopie. Pozdrawiam aktywne koleżanki.

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 15:21:11

@iwona48 trzeba podejść z przymrużeniem oka, czasami są to sensowne propozycje, innym razem absolutnie nielogiczne, wtedy warto albo grzecznie podziękować albo zignorować. Nie ma co się unosić, szkoda naszych nerwów. Ogólnie nie jest tego znowu aż tak wiele i aż tak nagminnie na szafie jak na innych portalach.

Miłego urlopu:)

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 15:29:20

Cytat
Kanti
@czokoszok1992 tylko w lumpeksie drugie tyle nie trzeba zapłacić za wysyłkę i daną rzecz możesz dotknąć i przymierzyć. Dlatego ja sobie odpuściłam kupowanie przez internet tych tanich rzeczy bo często wysyłka jest droższa. No chyba, ze coś mi się bardzo spodoba:) za to kupiłam mnóstwo torebek itp, czasami też pytałam o rabat ale nie o jakiś absurdalny:)
zawsze istnieje cos takiego jak odbiór osobisty, ale z tym też jest tak że to kupujący wymyślaja . dla mnie odbió osobisty to jest taki że jadę do kogos a nie umawiam się na miescie no chyba ze ten drugi wariant komus odpowiada. a koszty przesyłek są takie a nie inne i to poczta tak sobie ustala te koszty a nie sprzedajacy

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 16:23:08

Cytat
Kanti
@czokoszok1992 tylko w lumpeksie drugie tyle nie trzeba zapłacić za wysyłkę i daną rzecz możesz dotknąć i przymierzyć. Dlatego ja sobie odpuściłam kupowanie przez internet tych tanich rzeczy bo często wysyłka jest droższa. No chyba, ze coś mi się bardzo spodoba:) za to kupiłam mnóstwo torebek itp, czasami też pytałam o rabat ale nie o jakiś absurdalny:)
co do kosztow wysylki no coz, kupujac w internecie kazdy z nas zdaje sobie sprawe ze to kosztuje ale tez mamy swiadomosc ze teraz nie wyslemy paczki za 5zl bo koszty wysylek wzrosly wiec nie dziwne ze dziewczyny naliczaja po 10zl, sama wysylam wiec orentuje sie co i ile kosztuje. W ten temat nie ma co brnac bo tez znam osoby ktore potrafią wyslac za 4,20 ale tylko dzieki uprzejmosci Pani w okienku ktora wysle w gabarycie A, ale taka ja nie mam tego szczescia bo co pojde na poczte zawsze nalicza mi gabaryt B (chodzi mi o wymiary) wiec zeby nie tracic wysylke naliczam od 8-9zl za list bo nie chodzi turaj o to zeby rozdawac ciuchy za darmo albo za pol darmo tylko odsprzedac. :)

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 16:24:37

@czokoszok1992 niestety to fakt- mi też zawsze tak naliczają i płacę około 10 zł za wysyłkę, dlatego nie mam o to do nikogo pretensji, tylko stwierdzam fakt jakie to koszty. Trochę przegina poczta z tymi cenami.

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 16:31:38

@Kanti Wlasnie, dlatego tez ja bardzo sie irytuje jak dziewczyny prosza o rabaty, ceny wysylki sa niezmienne i ich sila rzeczy nie obnizymy :( natomiast tez ceny moich ciuszkow nie sa wygórowane, ostatnio dziewczyna zapytala czy przy zakupie za 30zl darmowa wysylka, kurcze no nijak mi sie nie oplaca :/ czy tylko ja tak mam? :(

niestosowne targowanie

28 cze 2016 - 16:35:00

Cytat
czokoszok1992
@Kanti Wlasnie, dlatego tez ja bardzo sie irytuje jak dziewczyny prosza o rabaty, ceny wysylki sa niezmienne i ich sila rzeczy nie obnizymy :( natomiast tez ceny moich ciuszkow nie sa wygórowane, ostatnio dziewczyna zapytala czy przy zakupie za 30zl darmowa wysylka, kurcze no nijak mi sie nie oplaca :/ czy tylko ja tak mam? :(

kiedyś, kiedyś, jeszcze przed czasami prowizji miałam zweryfikowane konto i sprzedawałam dużo rzeczy. Wtedy tez dostawałam takie pytania i nie ukrywam, irytowały mnie ale mimo niskich cen czasami jak ktoś chciał kupić więcej rzeczy mogłam obniżyć o głupie 3 zł a ta osoba była zadowolona więc spoko. Podobnie w przypadku rzeczy które długo mi zalegały i już naprawdę nie miałam gdzie ich trzymać:) ale masz rację, czasami te pytania były przegięciem i zdarzało mi się złosliwie odpisać czy nie chce za darmo z dopłatą;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kiedy iść załatwić ?