Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

imię Klaudia- co myślicie?

05 cze 2016 - 21:11:06

Hej ;) zastanawiam się nad imieniem Klaudia dla dziewczynki :) lubię też imiona tj.- Ola, Zosia. Jednak mój narzeczony chciałby, żeby nasza córka miała na imię właśnie Klaudia. Ja chce dać imię, które jest ładne i proste, nie chcę imion typu Nicola, czy Jessika, a to trochę tak mi się kojarzy.. co myślicie??

imię Klaudia- co myślicie?

05 cze 2016 - 21:27:24

Moja kuzynka ma tak na imię :) Mnie się podoba !

imię Klaudia- co myślicie?

05 cze 2016 - 21:34:31

A mnie się nie podoba, ale tylko dlatego, ze źle mi się kojarzy, tzn. z niezbyt miłą osobą ;)

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 10:37:31

no ładne imię , ale jak wołać klauduś ???
Wolałabym bardziej kobiece .
A jesli już tak mąż napiera to ty wybierz drugie imę.

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 11:08:31

nie jest złe ale bardziej mi się podoba Emilia, Alicja

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 16:07:36

Odpada kojarzy mi się z koleżanką z pracy która jest strasznie męcząca.
Może Karolinka tak jak moje :D:D:D :):):) ;p

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 17:33:31

imię powinno pasowac do nazwiska i zauważyłam że im niższy status społeczny tym bardziej wymyślne imiona, tak jakby to imię miało rekompensować niedostatki.

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 17:45:43

koniecznie Delfina Flądra i oby potem wyszła za Polikarpa Wieloryba

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 18:50:49

Ja mam na imię Klaudia, wołają różnie: Duśka, Dusia, Klaudi, CL, Klaudziu, itp:) Wcale nie kojarzy mi się z imionami typu Dżesika:0 Zosia i Ola też bardzo ładnie:)

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 18:56:15

Ola i Zosia sa bardzo kobiece, takie wdzięczne. Ja mam na imię Dorota i nie lubię tego imienia. Zawsze oczekiwałam, zeby ktoś je zdrobnił, mówiąc do mnie- a zdarzało sie to niezmiernie rzadko. Wydaje mi się, ze imie może (w sposób bardzo pośredni i złożony) wpłynąć na życie. Nie chciałabym mieć imienia Klaudia. Ono wydaje się być dla twardej, niezależnej osoby.
(nie wiem, może piszę bzdury, ale naprawdę wydaje mi się, że gdy całe dzieciństwo prawie zawsze słyszysz swoje imię niezdrobniałe ( a obok Agniesie, Kasieńki, Jole, Małgosie, Ewunie) to czujesz się zobowiązana być twardą. Jest fajnie, jak czasem słyszy się zdrobnienie swojego imienia (jako przychylność, aprobatę..) Imie Klaudia trudno mile i nieśmiesznie zdrobnić.

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 19:08:33

w sumie klaudia imie jak setki innych,zle mi sie kojarzy.Za moim nie przepadam<eh Małgorzata wrrr> za to moja Ola i Marta mi sie podobaja :p

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 19:13:42

Cytat
mysia_84
w sumie klaudia imie jak setki innych,zle mi sie kojarzy.Za moim nie przepadam<eh Małgorzata wrrr> za to moja Ola i Marta mi sie podobaja :p
Ola, Marta i Małgosia- miłe, Dorota i Klaudia... nie.

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 19:30:26

Każdy nazywa tak jak mu się podoba. Skoro odpowiada Ci imię Klaudia to nazwij tak córcie.

Mi zawsze podobały się zwykłe imiona, krótkie i proste. Ja córkę nazwałabym Anna dlatego, że jest to imię ponadczasowe, które nigdy nie wychodzi z obiegu. Anny są w roczniku mojej babci, mamy i moim. Ponadto ładnie się zdrabnia na Ania.

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 19:39:40

Cytat
martyrusia
Każdy nazywa tak jak mu się podoba. Skoro odpowiada Ci imię Klaudia to nazwij tak córcie.

Cyt:
Wybór imienia dla dziecka, to nie lada wyzwanie dla świeżo upieczonych rodziców. Niektórzy jednak przesadzili, czyniąc swoim dzieciom zwykłą krzywdę. Bo jak inaczej skomentować fakt, że rodzice obdarzyli swoje dziecko imieniem Belzebud?! A urzędnicy bez mrugnięcia okiem imię zarejestrowali!

Najdziwniejsze imiona dla dzieci, nadawane w 2014 roku dla chłopców to m.in.: Żyraf, Myszon, Saturnin, Bezlebub, Levente, Odo, Torkin, Rodion. Dla dziewczynek zaś: Mrówka, Calineczka, Fontanna, Guantanamera, Jarzyna, Masza, Tradycja, Zara.
Pozostaje tylko współczuć dzieciom rodziców, które swoje pociechy postanowili nazwać takimi imionami.

imię Klaudia- co myślicie?

06 cze 2016 - 21:31:09

Mi się to imię źle kojarzy, osoba która je nosi nie przypadła mi do gustu. Osobiście swoje dziecko nazwę Bianka, ale jestem inna :P I żadne inne imiona mi się nie podobają ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Adwokat z Łodzi - sprawa odszkodowawcza