Obecnie rozmawiamy o:

Prostownica tytanowa

gorący temat

HPV czy mam sie bać?

godzinę temu

schody i balustrady

dzisiaj o 18:36

Reklama - pomóżcie;)

dzisiaj o 15:28

Biznes

dzisiaj o 14:59

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 14:49:36

Niedawno zdałam w końcu egzamin na prawo jazdy. Cieszę się jak dziecko. Teraz powoli zastanawiam się jaki kupić pierwszy samochód. Taki, którym nauczę się dobrze jeździć, nabiorę wprawy i którego nie będzie szkoda jak gdzieś obetrę;)
Budżet mam ograniczony ale jako że to będzie mój pierwszy samochód nie oczekuję cudów poza tym, żeby był ekonomiczny w utrzymaniu. Mam około 10 000. Co byście wybrały? W internecie jest sporo ogłoszeń całkiem ciekawych na pierwszy rzut oka. Jaki był wasz pierwszy samochód?

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 15:36:26

Nie będę podawać marki, bo nie o to chodzi ;) ale dla mnie bylo ważne żeby nie był duży (łatwiej zaparkować) i bardzo się cieszę że wybrałam zgrabny model ponieważ prawie wszędzie się mieszcze. Jeśli masz zamiar dużo jeździć, bądź masz daleko do pracy to polecam w gazie :) no i jeśli już wybierzesz i pojedziesz oglądać, to weź ze sobą osobę która się trochę zna (myślę że prawie każdy facet zna się przynajmniej troszkę lepiej niż kobieta, więc może być brat, tata lub chłopak ;) ) gratuluje żadnego egzaminu i życzę powodzenia i cierpliwosci przy kupnie auta ;)

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 19:14:56

@she22 dziękuję, a masz na oku właśnie jakieś konkretne modele? bo jak wpiszę ładny, zgrabny to znajduje miliony :D

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 19:22:45

Ja jako mój pierwszy samochód kupiłam Opla Corse. Ja mam z 2005 roku, i mniej więcej od tej daty wyglądają one całkiem fajnie.

Mały silnik 1.0, idealny do jazdy w mieście. Nie potrzebny mi szybki samochód, ten sprawdza się idealnie. Spala mi 4 l w trasie, 5 w mieście. Więc to co wydaję na paliwo w ciągu miesiąca to grosze.

Polecam, jak na pierwszy samochod w sam raz. Mały, zwinny ;)

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 19:24:14

Cytat
olaola_w
@she22 dziękuję, a masz na oku właśnie jakieś konkretne modele? bo jak wpiszę ładny, zgrabny to znajduje miliony :D

Wiesz co, nie miałam na myśli nic konkretnego ;) podpytaj kogoś kto się zna o awaryjność poszczególnych marek i koszt części ;) bo wiadomo że z czasem będzie trzeba coś podreperować i warto pamiętać o tym przed zakupem żeby potem nie ładować tyle kasy :)

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 19:27:49

Opel Corsa. Toyota Yaris. VW Polo.

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 19:28:38

ja mialam swoj pierwszy samochod nissan micra 1.0 silnik 99rok ale byl w stanie idealnym jak na swoj rok. benzyna. spalanie 4l na 100 i ja mialam akurat kolor turkus wiec piekny.

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 19:39:06

Mam Peugeota 206 ☺ mały, bardzo mało spała. Też jest mój pierwszy i nie narzekam ☺

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 20:07:07

Jako mój pierwszy kupiłam golfa 3. Mam do do tej pory czyli od 2008 roku. Wtedy dałam za niego 10 tys. Bardzo ekonomiczny (6l w mieście i 3,5l w trasie), wygodny i niezniszczalny. Pamiętaj, że do zakupu dojdą ci koszty przerejestrowania, wymiany płynów i rozrządu oraz drobnych napraw czyli około 1000zł. Polecam silnik disla - mniej pali. Nie kupuj też auta o małej mocy bo spalanie masz takie samo a auto w ogóle się nie "zbiera".
Jeśli chcesz benzynę to od razu w gaz, ale to też koszt kilku tys (dobra instalacja. wpisz na all swój przedział cenowy i zobacz co jest dostępne. Z fajnych aut to golf IV. Polecam niemieckie samochody, są tańsze w naprawie, francuzy strasznie szybko się psują.

Interesuje sie motoryzacją i wiem o tym dużo więc jak coś to zapraszam na priv:)

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 20:22:25

Moje pierwsze auto to peugeot 106 z 99 roku :) bardzo lubię to auto :) jest małe i bardzo mało pali ;)

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 21:04:51

Moje pierwsze auto to BMW E36 ... Jak dla Mnie jest mega wygodne łatwe w prowadzeniu ,parkowaniu ... może nie jest małe jak Panda na której zdawałam egzamin .. ale do każdego można się przyzwyczaić :)

zweryfikowana
Posty: 1.612
Ostrzeżenia: 1/5

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 23:20:58

mercedes a klasa

Pierwszy samochód

31 mar 2016 - 23:55:26

Cytat
princeska22
mercedes a klasa

Też takim jeżdżę i sobie chwalę :)
Mogę zapytać jaki rocznik, silnik i spalanie? :)

:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-31 23:58 przez modeliing.

Pierwszy samochód

01 kwi 2016 - 14:44:24

A czy ktos moglby sie cos wypowiedziec o seacie ibiza rocznik 2003 lub 2004 :) ?

Pierwszy samochód

01 kwi 2016 - 15:29:02

jeździłam dłuższe okresy cinqeczento, fiatem punto, renoult laguną, fordem mondeo i teraz obecnie pegoutem 206 który jest numerem jeden dla mnie. dałam za niego 5 tys a na prawdę nie mogę narzekać. nie wyobrażam sobie teraz jak bym miała zamienić go na coś innego, no chyba że na taki sam model tylko nowszy :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prima Aprillis-:)