Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

11 minut temu

sprawdzony stomatolog

15 minut temu

sklep detailingowy

39 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

Studia online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie rzeczy

11 mar 2016 - 09:54:13

Zastanawia mnie dlaczego niektóre rzeczy w szafa.pl są mega drogie.
Wystawiane są rzeczy używane , noszone kupione np za 50 zł i za tyle wystawiane do sprzedaży. Nie przesadzajmy ....hmm

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 12:30:01

Z większością Szafowiczek można negocjować ceny.

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 12:43:37

Cytat
karin01021977
Zastanawia mnie dlaczego niektóre rzeczy w szafa.pl są mega drogie.
Wystawiane są rzeczy używane , noszone kupione np za 50 zł i za tyle wystawiane do sprzedaży. Nie przesadzajmy ....hmm
ale w czym problem, masz mozliwosc wyboru nie pasuje cena idziesz szukasz taniej , kazdy wystawia za tyle ile uważa ten portal to nie lumpeks mimo ze są używane rzeczy to tu nie ma cenny za kg od ciucha ;) czesto sprzedajace chca chodz połowy zwrotu kasy za sprzedana rzecz która kupiły w sieciówce i to jest zrozumiałe

zweryfikowana
Posty: 329
Ostrzeżenia: 1/5

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 12:57:14

No cóż każdy wystawia za tyle ile chce a czy znajdzie na to chętnego to już osobna kwestia. Ja widziałam nie raz jak dziewczyny wystawiały jakieś rzeczy kupione na przecenach a sprzedawały 4 razy drożej. Jak znajdą chętnego to dobrze a jak nie to i tak będą musiały cenę obniżyć.

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 14:21:00

na szafie, na alle oraz w każdym innym portalu można znaleźć rzeczy tanie i drogie. Każdy ma prawo do wolnego handlu i wystawia za taką cenę jaka jemu odpowiada- może zapłacił za daną rzecz 3x tyle co na wyprzedaży, może jest to rzecz unikatowa i trudno dostępna. Trudno ocenić. Po prostu jeśli cena mi nie pasuje- omijam daną rzec i szukam dalej. Jeśli zależy mi na tym przedmiocie ale cena jest dla mnie zdecydowanie za wysoka piszę do użytkowniczki z pytaniem czy jest w stanie obnizyć cenę do akceptowalnej przeze mnie wartości.

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 17:34:18

no wiesz mamy demokracje wolny rynek .
kazda kupuje tam gdzie jej pasuje i za ile pasuje .

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 17:44:24

Jak drogo to źle, jak tanio- jeszcze gorzej. Mam masę nowych rzeczy w śmiesznie niskich cenach ( np. bluzka nowa z metką) i też nie idą.

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 19:18:07

Ja na wyprzedażach raczej nie kupuję... Ceny również mam niższe jak na wyprzedażach, a ubrane może 1 - 2 razy... Też nie idą :D :D :D Szafa - moim zdaniem - jest trudna w sprzedaży. Tutaj wisi i wisi a na aukcji schodzi niemalże za pierwszym podejściem... A wymiany to już totalna katastrofa...

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 19:28:34

Cytat
B120
Jak drogo to źle, jak tanio- jeszcze gorzej. Mam masę nowych rzeczy w śmiesznie niskich cenach ( np. bluzka nowa z metką) i też nie idą.
Też mam to samo z niektórymi rzeczami. Jak naprawde chcę sie czegoś pozbyć, wystawiam bardzo tanio, jeszcze potem przeceniam, i nikt nawet nie zapyta.
A czasem odwrotnie, wystawię coś drożej, jeszcze nie zdażę przecenić, i się sprzedaje raz dwa.
To chyba po prostu trzeba czekac na tą jedyną naprawde zainteresowaną osobę, jeśli jej zależy, to i za drożej kupi. A jak rzecz się nikomu nie podoba, to nawet wystawienie za 50 groszy nic nie da.

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 19:48:54

Czasem podejście klienta jest nieodpowiednie a to dlatego ze z gory zakłada ze w necie kupi taniej i z takim przekonaniem grzebie w tych internetach w poszukiwaniu ciucha za 10zl wartego 100. Ja jestem osoba ktorej zalezy na przedmiocie to kupi w cenie jaka jest, chyba ze faktycznie jest przesadzona to omijam, ale nie robie draki, ze ktos sprzedaje uzywane ciuchy po 20-30zl bo to sprawa indywidualna. Sama nie sprzedam sweterka kupionego za 150zl w idealnym stanie za 20zl. Bądźmy realistami na tanie zakupy to do lumpeksu na wyprzedaż. Tutaj masz wybór marki, jakości i rozmiaru, jesli bardzo potrzebujesz danej rzeczy to ja kupisz :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.337

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 21:41:03

Cytat
redhead28
No cóż każdy wystawia za tyle ile chce a czy znajdzie na to chętnego to już osobna kwestia. Ja widziałam nie raz jak dziewczyny wystawiały jakieś rzeczy kupione na przecenach a sprzedawały 4 razy drożej. Jak znajdą chętnego to dobrze a jak nie to i tak będą musiały cenę obniżyć.

Dokładnie
Jak zależy mi na jakiejś rzeczy z niedostępnej juz kolekcji to jestem w stanie zapłacic więcej zeby to miec


Poza tym ,,drogo" to pojęcie względne, dla jednego twoje ,,drogo moze byc tanio

Drogie rzeczy

31 maj 2017 - 23:04:04

Cytat
redhead28
No cóż każdy wystawia za tyle ile chce a czy znajdzie na to chętnego to już osobna kwestia. Ja widziałam nie raz jak dziewczyny wystawiały jakieś rzeczy kupione na przecenach a sprzedawały 4 razy drożej. Jak znajdą chętnego to dobrze a jak nie to i tak będą musiały cenę obniżyć.

Myślę,że masz rację.
Też czasem spotykam się z cenami (dla mnie) z kosmosu,ale dla innych może to okazje.Jak wspomniała któraś z dziewczyn...to wolny rynek,aczkolwiek czasem widzę przesadę.Biorąc pod uwagę jeszcze koszt przesyłki.
Cóż,decyzja o cenach to indywidualna sprawa każdego.
Nie sprzeda się,to będzie wisiało full czasu i tyle.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-31 23:05 przez czarownicaao.

Drogie rzeczy

16 cze 2017 - 12:42:58

50zł to drogie rzeczy? :O

Drogie rzeczy

19 lip 2017 - 19:52:25

O, dzięki wielkie za wszystkie porady :) Tego właśnie było mi trzeba :)

niezweryfikowana
Posty: 5
Ostrzeżenia: 1/5

Drogie rzeczy

27 lip 2017 - 18:39:23

O, dzięki wielkie :) Z całą pewnością mi się to przyda :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tanie sukienki ślubne