Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 08:53:16

Nie ogarniam tego,moze Wy to mi wytlumaczcie.
Moje dziecko idzie w tym roku do komunii.Sam koszt ubranek kosztuje 240zl.Szyje to firma wynajeta przez kosciol.Chodzi mi o to,ze trzeba jeszcze zaplacic datek na kosciol 70zl,a to jeszcze nie wszystko bo trzeba jeszcze dac na intencje mszalna i datek od rodziny.Papiez mowi,ze chrzty,komunie,pogrzeby powinny byc za darmo.
Nie wiem po co robic siostrze i ksiedzu prezent.To przeciez ich obowiazek.

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:21:32

takie wydatki to jeszcze nic. U mnie się płaci za poczęstunek dla dzieci po komunii, podziękowania za zorganizowanie, książeczkę, różaniec i medalik, msze, oprawę podczas mszy i.. nie jestem pewna, ale chyba też jest datek od rodziny, ale on idzie też jako intencja.

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:23:43

no coz- biznes jak kazdy inny

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:30:29

ja bym nie dała, ubranka są na necie i można kupić używane, a że dziecko będzie może troszkę inaczej wyglądało bo nieco inny krój, to że tak powiem gó.no mnie obchodzi, jasno i wyraźnie księdzu trzeba zakomunikować swoje zdanie, jeśli utrudnia to wystarczy uprzejmy list do kurii, oni już tam się nim zajmą ;), jedyne co bym ewentualnie zapłaciła to intencja mszalna, resztę mówię że nie mam, w mojej miejscowości wystarczy powiedzieć że nie i tyle, ksiądz dobrze wie że jeśli będzie utrudniał to go oleją i pójdą gdzieś indziej i już nie robi takich problemów .....

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:35:04

Cytat
wae123
takie wydatki to jeszcze nic. U mnie się płaci za poczęstunek dla dzieci po komunii, podziękowania za zorganizowanie, książeczkę, różaniec i medalik, msze, oprawę podczas mszy i.. nie jestem pewna, ale chyba też jest datek od rodziny, ale on idzie też jako intencja.
Medalik,skarbczyk tez kupujemy to juz po 40 zl za jedno

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:42:28

nie wspomnę ile rodzice muszą się nalatać, nasprzątać. Zaczyna się rok przed komunią, co tydzień w niedziele po mszy spotkanie rodziców i dzieci. Wszystkie nabożeństwa w ciągu roku obowiązkowe dla dzieci (zbierają pieczątki) przed komunią sprzątanie kościoła, terenu wokół, salki gdzie dzieci jedzą, i zdobienie kościoła i terenu na komunie :) totalny szał :) ale każdy jakoś przez to przechodzi :)

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:53:17

Cytat
pycia992
ja bym nie dała, ubranka są na necie i można kupić używane, a że dziecko będzie może troszkę inaczej wyglądało bo nieco inny krój, to że tak powiem gó.no mnie obchodzi

tak myslisz? dziecko w tym wieku moze czuc sie naprawde zle i niekomfortowo jak bedzie jedynym ktore ma inny stroj wiec akurat na to bym nie oszczedzala, bardziej klocilabym sie o pozostale zbedne koszty

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 21:55:51

Cytat
natali_o
Cytat
pycia992
ja bym nie dała, ubranka są na necie i można kupić używane, a że dziecko będzie może troszkę inaczej wyglądało bo nieco inny krój, to że tak powiem gó.no mnie obchodzi

tak myslisz? dziecko w tym wieku moze czuc sie naprawde zle i niekomfortowo jak bedzie jedynym ktore ma inny stroj wiec akurat na to bym nie oszczedzala, bardziej klocilabym sie o pozostale zbedne koszty

może i tak, ale większość tych ubrań jest taka sama, dlatego mówię że jeżeli będzie troszkę wyglądało inaczej niż wszystkie to bym kupiła używane, co innego gdyby był to całkowicie inny strój



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-03 21:56 przez pycia992.

Wydatki na kosciol

03 mar 2016 - 22:07:02

Kurcze jak ja mialam komunie takiego szalenstwa nie bylo.Ale to dawne czasy 89rok

Wydatki na kosciol

04 mar 2016 - 08:42:08

Ja miałam w zeszłym roku komunie ,za wszystko musieliśmy płacić .Wyszło 600 zł wszystkiego do kościoła.Ksiazeczka ,różaniec ,w prezencie obrus do koscioła kwiaty itd. itd. .Razem 600 zł.Dzieci ubrane były wszystkie w te same stroje Alby a moja corka miała taką samą rozniła się jedynie ze tam była złota tasiemka a w mojej tasiemka z białej koronki .I tak miała ciut inną i poszła bez problemu .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-04 08:45 przez filipekkrol.

Wydatki na kosciol

04 mar 2016 - 08:59:10

Hej,

Może porozmawiaj z księdzem? na co te wszystkie opłaty?
z tego co się orientuję, przed komunią była np. spowiedź i kilku księży gościło u nas i spowiadało (bo zwykle jest dużo osób do spowiedzi), a jak siedzą cały dzień to przecież też muszą coś jeść, skąd ksiądz ma mieć na to kasę?

Wydatki na kosciol

04 mar 2016 - 16:18:47

u mnie tez było takie szalenstwo i gdybym wiedziała ze tak bedzie to zrobiabym indywidualna komunie tylko dla mojej córki. Bo teraz komunia nie manic wspolnego z duchowoscia a szkoda :( tylko ze u mnie głownie to rodzice szaleli z wystrojem koscioła i innymi duperelami. Oczywiscie tez musiałam zakupic albe co uwazam za głupote bo mozna tak jak jest w kosciołach u moich rodziców wypozyczac i to jest duzo tańsaze bo koszt tego ok 50 zł a nie ok 200 za albe z która potem nie wiadomo co zrobic



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-04 16:21 przez agata74.

Wydatki na kosciol

21 paź 2016 - 08:56:43

"no coz- biznes jak kazdy inny"

@natali_o
O to chodzi!super
W naszym kraju "czarny biznes" kręci się świetnie.

@Stresora
Niech se zrobią kanapki "do pracy."
Mnie w pracy nikt nie zaprasza na obiad.
Uważam,że to sami ludzie Ich nauczyli "dobrobytu".



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-21 09:03 przez czarownicaao.

Wydatki na kosciol

21 paź 2016 - 09:19:50

No i przez to ja sie porządnie zastanawiam czy instytucja Kosciola to dobre miejsce. Kościół jest od tego zeby głosić słowo Boże, żeby pomoc ludziom w potrzebie. Przeciez pismo głosi zeby głodnych nakarmić i spragnionych napoić a ja jakos nie slysze zeby Kościół szczególnie pomagał tłumom biednych. Jedyne co Księża oczekują to datków, zadatków, dodatków. Jezus nie wspominał ze za sakramenty trzeba słono płacić :/

Wydatki na kosciol

21 paź 2016 - 09:53:50

Cytat
czokoszok1992
No i przez to ja sie porządnie zastanawiam czy instytucja Kosciola to dobre miejsce. Kościół jest od tego zeby głosić słowo Boże, żeby pomoc ludziom w potrzebie. Przeciez pismo głosi zeby głodnych nakarmić i spragnionych napoić a ja jakos nie slysze zeby Kościół szczególnie pomagał tłumom biednych. Jedyne co Księża oczekują to datków, zadatków, dodatków. Jezus nie wspominał ze za sakramenty trzeba słono płacić :/
Kosciół juz dawno się rozminął z tym co nauczał Jezus i juz nie wiele ma wspólnego z duchowością, chodz zdarzają się księża którzy jeszcze widza w tym sens bo dla wiekszosci jest to biznes,a wszystko zaczęło się oo sławetnego konstantyna i jego manipulacji

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZAMACH na Prezydenta Polski! Straszne..