Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pogaduszki wieczorową porą

26 cze 2017 - 22:44:24

@malmie kot cudne serce ja uwielbiam ich mruczenie, moja kocica u babci mruczała tak głosno jak helikopter ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

26 cze 2017 - 22:48:21

@agata74 no mega mruczenie uwielbiam, nawet takie co zagłuszy helikoptery :D MRUUUURMRU !

Pogaduszki wieczorową porą

26 cze 2017 - 23:56:02

@malmie
@agata74
No, mruczenie super, ale nie pod oknem w nocy w kilka różnej płci i jak płacz dziecka, wtedy to dopiero rozkosz:Dmoje kocurki już odeszły:(a sąsiadów dają koncerty nocne, jeszcze tylu kotów na dachu garażu nie widziałam jak w tym roku:)

Agata sobie morwę wstawiła i kusi owocem, takie właśnie pod lasem widziałam jak rosną, rozrosły się wszędzie duże i małych pełno odrostów. A jagody w tym roku to ładne będą przy takiej pogodzie, tylko ja nie nadaję się do zbierania, plecy wysiadają szybko, ale jeść to i owszem;)

Pogaduszki wieczorową porą

27 cze 2017 - 12:13:27

Ja uwielbiam serial Przyjaciele :)

Pogaduszki wieczorową porą

27 cze 2017 - 20:52:45

@usta to nie morwa a maliny ;) a swoja droga norobiłaś mi smaka na owoce morwy niestety nie wiem gdzie w warszawie mogłabym dorwac takowe :(

Pogaduszki wieczorową porą

27 cze 2017 - 21:26:27

Cytat
agata74
@usta to nie morwa a maliny ;) a swoja droga norobiłaś mi smaka na owoce morwy niestety nie wiem gdzie w warszawie mogłabym dorwac takowe :(
No zobacz, chciałam powiększyć obrazek i się nie dało, a tak myślałam że to malina ale bardziej mi to na morwę wyglądało:) owoce morwy to takie bardziej cierpkie, jeszcze zależy od odmiany, kiedyś robiłam ale teraz nie chce mi się skakać po drzewach i zbierać, ale i tak jeszcze za wcześnie. W sprzedaży nie widziałam, nie wiem dlaczego nie sprzedają, możliwe że dlatego ponieważ to wysokie drzewa są i zbiór jest utrudniony, a w hodowli dużo miejsca potrzebuje i rozrasta się, możliwe że dlatego zrezygnowano:) mi jak drzewa przywieżli z lasu i na nich widocznie były nasiona morwy, to teraz masakra, wszędzie siewki schodzą, nawet w donicach z kwiatami, wywalam bo pozarasta mi jak w lesie że wszędzie pełno...a las z morwami to jakieś kilkadziesiąt km od nas, jak rowerem jeżdziłam to zahaczałam o tamte okolice, teraz za daleko, czasami z mężem samochodem jeszcze tam czasami jeżdzimy na grzyby ale to już sporadycznie:)

Pogaduszki wieczorową porą

27 cze 2017 - 23:18:49

No własnie ostatni raz morwe jadłam jak bylam na kolonii w dzwizynie i tam wypatrzyłam wisiałam na płocie z koleżnką bo ona tez chciala sprobowac bo nigdy nie jadła i tak jej zasmakowała ze hej a były tam i ciemne i białe morwy. Morwa jest bardzo zdrowa w sprzedazy nie uwidzisz jej :( a tu masz zdjecie z mojego avatara



Pogaduszki wieczorową porą

27 cze 2017 - 23:55:18

Cytat
agata74
a tu masz zdjecie z mojego avatara [/b]
No teraz to faktycznie malina:D ciemniejsze owoce morwy są smaczniejsze, a te jasne to mniej, ale na przetwory jak najbardziej wszystkie się nadają. W lasach to już różne widziałam, i te czerwone mi najbardziej smakowały, czarne podobnie a białe to już takie cierpkie/kwaskowate, gdyby to były jakieś krzaczory to można by nazbierać, ale drzewa strasznie wysokie a do drzewołaza to mi daleko;)

Pogaduszki wieczorową porą

27 cze 2017 - 23:58:54

@usta skoro to sie tak rozrsta to ja bym nasionka chciała posadziłabym naa osiedlu raz ze to chyb szybko rosnie dwa porzytwj by jKI BYŁ W POSTCI OWOCÓW

Pogaduszki wieczorową porą

28 cze 2017 - 11:06:49

Cytat
agata74
@usta skoro to sie tak rozrsta to ja bym nasionka chciała posadziłabym naa osiedlu raz ze to chyb szybko rosnie dwa porzytwj by jKI BYŁ W POSTCI OWOCÓW
Tylko nasiona jakieś to raczej bliżej jesieni, nie jeżdżę tam gdzie one rosną, czasami z mężem w tamte okolice na grzybki, ale to tylko wtedy jak ma zjazd do domu, terminy zajęte i brak wolnego , a te co mi wschodziły to były samosiejki przywleczone na drzewie opałowym, i raczej liście podobne do białej dzikiej morwy , pousuwałam na bieżąco żeby mi nie pozarastało, gdybym wiedziała wcześniej:)może jak kiedyś trafię w miejsca gdzie rosną to zobaczę co da się zrobić, teraz to napewno nie dam rady:)ale mam na uwadze i zapamiętam, w razie czego dam znać:)

Pogaduszki wieczorową porą

28 cze 2017 - 11:41:54

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
agata74
@usta skoro to sie tak rozrsta to ja bym nasionka chciała posadziłabym naa osiedlu raz ze to chyb szybko rosnie dwa porzytwj by jKI BYŁ W POSTCI OWOCÓW
Tylko nasiona jakieś to raczej bliżej jesieni, nie jeżdżę tam gdzie one rosną, czasami z mężem w tamte okolice na grzybki, ale to tylko wtedy jak ma zjazd do domu, terminy zajęte i brak wolnego , a te co mi wschodziły to były samosiejki przywleczone na drzewie opałowym, i raczej liście podobne do białej dzikiej morwy , pousuwałam na bieżąco żeby mi nie pozarastało, gdybym wiedziała wcześniej:)może jak kiedyś trafię w miejsca gdzie rosną to zobaczę co da się zrobić, teraz to napewno nie dam rady:)ale mam na uwadze i zapamiętam, w razie czego dam znać:)
ok super ;D, ta pogoda jest porypana wczoraj ładnie dzis ulewy teraz trochę słońca sie przebija, oszaleć mozna

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

28 cze 2017 - 20:35:05

Fju, fju jakie tutaj pomysły widzę - aleja morwowa im. Agaty z Szafy ;)
A ja maszynę odpaliłam i truskawki sobie przywiozłam, nie chwaląc się powiem, że własnymi siłami zbierane :) omnomnom

Ten serial Przyjaciele fajny, ale dawno już nie widziałam :D

Pogaduszki wieczorową porą

28 cze 2017 - 23:11:42

Wkład w zagospodarowanie przestrzenne w postaci nasadzenia napewno zaowocuje, w realu jak i przenośni, "aleja morwowa im. Agaty z Szafy" fajny pomysł:D

Cytat
malmie

A ja maszynę odpaliłam i truskawki sobie przywiozłam, nie chwaląc się powiem, że własnymi siłami zbierane :) omnomnom
No to żeś gimnastykę dziś miała, ale smak takich truskaweczek najlepszy...napewno konfiturka się szykuje, uwielbiam truskawkową własnej roboty, te ze sklepu nie umywają się do robionych w domu, zawsze robię słoiczki na zimę, ale to dopiero przedemną:D

Dodam jeszcze że będąc w górach kupowałam taki twaróg, nie pamiętam tylko owczy to był czy kozi, ale przepyszny do takiej konfiturki:D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-28 23:20 przez CzerwoneUsta.

Pogaduszki wieczorową porą

29 cze 2017 - 00:00:04

Cytat
agata74
No własnie ostatni raz morwe jadłam jak bylam na kolonii w dzwizynie i tam wypatrzyłam wisiałam na płocie z koleżnką bo ona tez chciala sprobowac bo nigdy nie jadła i tak jej zasmakowała ze hej a były tam i ciemne i białe morwy. Morwa jest bardzo zdrowa w sprzedazy nie uwidzisz jej :( a tu masz zdjecie z mojego avatara

No i narobiłaś mi smaka,a ja teraz zanim doczekam się owoców z moich drzewek,to masakra!:D:D:D

Pogaduszki wieczorową porą

29 cze 2017 - 08:23:44

Cytat
malmie
Fju, fju jakie tutaj pomysły widzę - aleja morwowa im. Agaty z Szafy ;)
A ja maszynę odpaliłam i truskawki sobie przywiozłam, nie chwaląc się powiem, że własnymi siłami zbierane :) omnomnom

Ten serial Przyjaciele fajny, ale dawno już nie widziałam :D
hmm aleja powiadasz no to jest jakaś myśl ;) czuje sie dzis jak rozjechana walcem wczoraj niezła burze mielismy dawno takiej nie było ok7h wyładowania miedzy chmurami istna dyskoteka oczywiscie głowa bolała i nadal ja czuje a dzis w południe ma byc powtorka z rozrywki czyli kolejna burza i deszcz . Na balkonie pełno wody nawet dzis nie miałam okazji wypic porannej herbatki bo mokro ale zao rosliny zostały dobrze podlane wiec jest jakis plus i dobrze ze jest ciepło. truskawki zbierane własnoręcznie najbardziej smakuja, ja dzis musze zrobic zakupy bo w lodówce wiatr hula i moze truskawki beda chodz po takiej ulewie to marne szanse



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-29 08:25 przez agata74.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Popularna biżuteria