Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pogaduszki wieczorową porą

17 cze 2017 - 22:58:10

Cytat
malmie
Cytat
CzerwoneUsta
Nie poratuję, bułki grahamki mi zostały, nowa dostawa pieczywa jutro:)
Czyli znowu jestem na głodzie chlebowym help

aha, a jakie Ty znowu Usta bursztyny robisz co ja nie wiem ?
Ja nie robię, kiedyś jeszcze w szkole zahaczyłam o temat i to tyle, uczono nas różnych technik i tak to jeszcze w pamięci pozostało, maszynowe szlifowanie końcowe dało mi po uszach jak styropian po szybie i się zniesmaczyłam:)

Cytat
agata74
usta razem z czarownica w kotle mieszaja i bursztyny wylewaja, czasem cos im tam wpadnie a to pajak a to osa czy nasionko dmuchawca i tak powstają czarodziejskie kule ;)
[/b]
w życiu nie zamknełabym czegoś co żyło w żywicy, rośliny to jeszcze ale robaki nigdy, nie potrafiłabym...miałabym koszmary że to ożyło się dusi, o napewno nie ja:(

A zrobiłam tylko 2 łyżeczki dla kolegów na dzień faceta, natomiast tłumaczono nam jak robi się sztuczne bursztyny;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-17 23:08 przez CzerwoneUsta.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 22:00:53

Cytat
CzerwoneUsta
Ja nie robię, kiedyś jeszcze w szkole zahaczyłam o temat i to tyle, uczono nas różnych technik i tak to jeszcze w pamięci pozostało, maszynowe szlifowanie końcowe dało mi po uszach jak styropian po szybie i się zniesmaczyłam:)
Styropian po szybie heheh no to się nie dziwię ;)

Dziewczyny mam ochotę poszukać kwiatu paproci, ale jest jeden problem ... w okolicy nie ma paprotek, kiedyś były, a teraz się jarnęłam, że nie ma.

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 22:07:43

Cytat
malmie


Dziewczyny mam ochotę poszukać kwiatu paproci, ale jest jeden problem ... w okolicy nie ma paprotek, kiedyś były, a teraz się jarnęłam, że nie ma.
W lesie też nie ma? U nas pełno, ale jeszcze nie widziałam na żywo kwiatu paproci, kiedyś szukaliśmy, a jak nie znależliśmy to stwierdziliśmy że paproć nie kwitnie...tak sobie tłumaczyliśmy żeby lepiej się poczuć po porażce;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 22:12:06

Cytat
CzerwoneUsta
W lesie też nie ma? U nas pełno, ale jeszcze nie widziałam na żywo kwiatu paproci, kiedyś szukaliśmy, a jak nie znależliśmy to stwierdziliśmy że paproć nie kwitnie...tak sobie tłumaczyliśmy żeby lepiej się poczuć po porażce;)
Do lasu to dopiero może pójdę ... właśnie też nie widziałam, ale noc świętojańska za pasem to może coś znajdę :D

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 22:32:21

Cytat
malmie

Do lasu to dopiero może pójdę ... właśnie też nie widziałam, ale noc świętojańska za pasem to może coś znajdę :D
Napewno znajdziesz...ale jak kwiatek się trafi to pstryknij fotkę:D

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 22:38:11

@agata74
Powstają czasem,powstają...,
ale czarownica to żadna doskonałość.
Naprawdę są lepsi.
Żadne dzieła,a raczej zabawa.
Fajnie wygląda,bo jak szkło,przezroczyste i wszystko widać.
Ta przezroczysta jest dużo droższa,bo litr kosztuje przeszło 100 zł.,a do tego utwardzacz,aczkolwiek z litra można sporo wylać.
Ale nie śmierdzi (można lać w domu),sama się odpowietrza (nie ma bąbelków)
i sama się poziomuje.

@CzerwoneUsta
Jak wysyłałam?
Albo dziewczyna odbierała z mojego domu (przyjeżdza tu na wakacje-Ona właśnie sporo mnie nauczyła,bo mieszkając w Anglii,jakaś Angielka uczyła Ją),albo normalnie pakowałam i wysyłałam.
Takiej mrówki,czy pajączka pewnie nie zauważyli.
Zresztą na śluby były przeważnie kwiaty.
No...jakoś to przechodziło.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-18 22:45 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 22:42:25

Cytat
CzerwoneUsta
Napewno znajdziesz...ale jak kwiatek się trafi to pstryknij fotkę:D

... ale rwać jakby co ? Czy tylko łowy z aparatem doradzasz :D

Pogaduszki wieczorową porą

18 cze 2017 - 23:30:07

Cytat
malmie



... ale rwać jakby co ? Czy tylko łowy z aparatem doradzasz :D
Jasne że rwać, bez tego w totka nie trafisz i skarbu nie znajdziesz:Dale fotka dla upamiętnienia tak cudownej chwili wskazana;)

Cytat
czarownicaao


@CzerwoneUsta
Jak wysyłałam?
Albo dziewczyna odbierała z mojego domu (przyjeżdza tu na wakacje-Ona właśnie sporo mnie nauczyła,bo mieszkając w Anglii,jakaś Angielka uczyła Ją),albo normalnie pakowałam i wysyłałam.
Takiej mrówki,czy pajączka pewnie nie zauważyli.
Zresztą na śluby były przeważnie kwiaty.
No...jakoś to przechodziło.
No nie wiem, może i nie zauważyli...ja do anglii i nie tylko do rodzinki wysyłam przesyłki kurierem i pocztą i przechodzą skanowanie nawet teraz, wiem że wcześniej był zakaz na takie rzeczy, teraz nie wiem bo już nie ryzykuję żeby mi zawrócili, już nie wysłałabym bo to kosztowne ryzyko jak dla mnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-18 23:42 przez CzerwoneUsta.

Pogaduszki wieczorową porą

19 cze 2017 - 00:39:45

@CzerwoneUsta
Ale masz na myśli bursztyny (nie wiem,czy dobrze doczytałam)?
Jeśli chodzi o bursztyny,to chyba właśnie coś tam jest zakazane
-czy naturalne,czy sztuczne.To chyba idzie bardziej w stronę kamieni szlachetnych wydaje mi się.
Nie mam pojęcia.Zresztą Ty chyba jesteś celnikiem,to znasz się lepiej.
W każdym razie u mnie to jest bardziej jak "szkło",
a więc przechodziło normalnie.

Pogaduszki wieczorową porą

19 cze 2017 - 10:31:03

Cytat
czarownicaao
@CzerwoneUsta
Ale masz na myśli bursztyny (nie wiem,czy dobrze doczytałam)?
Jeśli chodzi o bursztyny,to chyba właśnie coś tam jest zakazane
-czy naturalne,czy sztuczne.To chyba idzie bardziej w stronę kamieni szlachetnych wydaje mi się.
Nie mam pojęcia.Zresztą Ty chyba jesteś celnikiem,to znasz się lepiej.
W każdym razie u mnie to jest bardziej jak "szkło",
a więc przechodziło normalnie.
celnikem nie jestem, i nie chodzi o bursztyny...wysyłałam flakonik wyknany z tworzyw żywicznych z wtopionymi roślinami, żadne plastiki i nic nie kwalifikowało się pod kamienie szlachetne, zwykły flakon ozdobny z metką gdzie był opis składu...
Nie ważne, ty nie wiesz ja nie wiem, i raczej nie podchodzi to pod szkło bo żywicy można użyć do klejenia szkła a nie kwalifikuje się do kategorii szkła, możliwe że wcześniej było inaczej i coś się zmieniło, ale ryzykować i tak już nie będę, koszty.

Pogaduszki wieczorową porą

19 cze 2017 - 21:08:34

@CzerwoneUsta

Palnęłam,że jesteś celnikiem,bo kiedyś coś tam wyczytałam na forum,że "to Twoja odprawa była" i tak skojarzyłam,ale...,jak piszesz-nieważne.

Wiem,jakie są właściwości żywicy i można z nią robić wiele rzeczy.Oczywiście w swojej strukturze absolutnie nie jest szkłem i ma zupełnie inne cechy,ale..."na oko" wygląda jak szkło i ze szkłem w pierwszym momencie się kojarzy.To miałam na myśli.

Dziwne to z tym flakonikiem.
Ja normalnie pakowałam w kartonik i wysyłałam.Tylko moje było wiesz...małe i płaskie-może się nie doszukali,ale nie...,przecież prześwietlają...
Nie wiem,naprawdę.
Nieważne zresztą.Było-minęło.

Pogaduszki wieczorową porą

20 cze 2017 - 07:09:52

a wiesz , do Anglii nie wyślesz termometru na baterie.
zabierają:o

Pogaduszki wieczorową porą

20 cze 2017 - 08:20:25

niektóre kraje wyspowe i USA maja rygorystyczne przepisy dotyczące wwozu niektórych rzeczy min. jedzenia, nasion, zwierząt ( z tego co pamietam do UK zwierzaki przechodzą kwarantanne) ma to zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób, pasozytów itp. to tak jak z barszczem sosnowskiego ktoś przywiózł z azji i co i teraz jest problem.

@malmie szukaj szukaj tego kwiatu, rwij i cykaj focie to zarobisz na tym krocie ;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-06-20 08:22 przez agata74.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.992

Pogaduszki wieczorową porą

22 cze 2017 - 20:49:40

Byłam w lesie ... znalazłam dwie puszki po piwie i butelkę, no ręce opadają zły Wszędzie te ludzie śmiecą !

Pogaduszki wieczorową porą

22 cze 2017 - 21:14:30

Cytat
malmie
Byłam w lesie ... znalazłam dwie puszki po piwie i butelkę, no ręce opadają zły Wszędzie te ludzie śmiecą !
I wszystko puste znając życie, no i jak tu iść do lasu:P

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wypadek